חדשות 24  - מבזקים
24/2/2011 22:52
פרוייקט דיור ייחודי בכרמיאל לציבור החרדי
מאת: כתב חדשות 24

כרמיאל, עיר היוקרה הצפונית, פותחת את שעריה בפרוייקט דיור מיוחד. עם קיצור דרכי הגישה ממרכז הארץ לעיר, ניכרים שינויים גדולים במערך הבנייה בכרמיאל בהמשך להגברת הביקוש. בעשור האחרון הכפילה כרמיאל את עצמה, ושכונות גדולות נוספו בה.

חלק מהייחודיות בעיר הירוקה ומסבירת הפנים, הוא התכנון העירוני המקיף. תוכנית המביאה בחשבון את צורכי התושבים, באיכות החיים הגלילית המפורסמת.

כרמיאל כבר מזמן אינה עיר חילונית. עד לפני שנים לא רבות, הייתה מוכרת קהילת "קרן אורה" כקהילת קירוב בעיר רחוקה. אולם התהליך הדמוגרפי המתעצם, כמו גם ההצלחה המוכחת בקירוב אמיתי, שינתה את הסטאטוס העירוני.

כיום, ברחובה של עיר נראים חרדים רבים, מה שמביא גם את העסקים בעיר להפנות משאבים לאוכלוסיה החרדית התוססת. מהפכת התחבורה של ישראל, קירבה את העיר למרכז הארץ. ומכל הסיבות האלו, הופכת כרמיאל ליעד מועדף למשפחות חרדיות.

המיוחד במהפכת הדיור הצפונית, שגם החלק הבלתי חרדי של העיר מקבל את הצביון המחודש בסבר פנים יפות. יחסי שכנות מיטביים שוררים בין כל חלקי האוכלוסייה, וכרמיאל היא מופת לקירוב לבבות.

בשבועות האחרונים, נוסף קו אוטובוס בין בני ברק לכרמיאל. למרות חששות חברת "אגד", הוברר שהקו הינו ריווחי במיוחד. בנסיבות האמורות, אין תושבי כרמיאל מופתעים.
על מנת לענות על הצרכים, מוקמת בימים אלו שכונה חדשה בפאתי כרמיאל. השכונה הינה ייחודית, ומהווה פריצת דרך בהיסטוריה של העיר. מיקום השכונה נברר בקפידה, והוא מותאם למשפחות החפצות במגורים על טהרת הקודש.

גם בעולם הדיור החרדי, מהווה השכונה ציון דרך היסטורי, כאשר לראשונה מוצע לרוכש החרדי דירה מפוארת ומרווחת במיקום מעולה ונוח, בלי להתפשר על חיי קהילה תורניים. בשבועות האחרונים הוחל שיווק השכונה, והתעניינות שיא נרשמה הן בין הזוגות הצעירים והן בין המעוניינם בשיפור הדיור. הפרוייקט הייחודי מציע לרוכשים דירות יוקרה בסטנדרט גבוה במיוחד, במחירים אטרקטיביים ובתנאים נוחים. הרישום בעיצומו, וראשי הקהילה החרדית מתכוננים כעת לקליטת התושבים.


בכרמיאל מתנוססים לתפארה שתי ישיבות קטנות, שישה כוללים, תלמוד תורה לצד בית ספר תורני, בית ספר תורני ותיכון לבנות ועוד היד נטויה. חיי הקהילה השוקקים ללא אח ורע, מהווים מודל לדוגמא לערים חרדיות אחרות, כאשר הצלחת הקהילה ברוחניות ובגשמיות זוכה בסיעתא דשמיא גלויה לאורך שנים.


במסגרת מוסדות הקהילה לבדה, מאות משרות במגוון תחומים לנשות אברכים. כיום מהווה כרמיאל מוקד משיכה לתעסוקת נשים מכל איזור הצפון, ועם ההתפתחות המסיבית הצפויה מתוכננות הקמת פרויקטים נוספים לתעסוקה.

משפחות הקהילה אינם מרוכזות במקום אחד. ברוחו של רב העיר הגאון רבי אברהם צבי מרגלית שליט"א, מהווים האברכים מוקד קירוב בכל שכונות העיר, וב"ה רבים ניאותים לאורם בהצלחה מוכחת. רב העיר שליט"א מעמיד את הדגש בעמל התורה, כאשר הקירוב נעשה ממילא בגדר של "המאור שבה מחזירם למוטב". על פי הנחיותיו של רשכבה"ג מרן האבי עזרי זצוק"ל, מגביר רב העיר שליט"א חיילים לתורה, והופך את כרמיאל לבירת התורה בצפון. בשנה שעברה, התכנסו רבני הצפון למען קהילת "קרן אורה", וכולם נמנו פה אחד שכל תורת הצפון עומדת על פעילותו של הגאון רבי אברהם צבי מרגלית שליט"א.

בזמן הקיץ הקרוב יוקם אי"ה בכרמיאל סניף לישיבת "אורחות התורה". הסניף, שמוקם בברכתו החמה של ראש הישיבה הגאון הגדול ראי"ל שטיינמן שליט"א, תעמוד בע"ה בראשותו והוא אף ניאות למסור את שיעור הפתיחה בתחילת הזמן הקרוב. הישיבה תוקם בחסות המרא דאתרא שליט"א, אך תעמוד בפני עצמה ולא כחלק ממוסדותיו הרבים.


בקרב מאות משפחות קהילת החרדים בכרמיאל, שוררת התרגשות רבה לקראת הקמת הישיבה בעיר. ישיבה שוודאי תאיר את הצפון, ואת כרמיאל בפרט באור התורה. המהפך בעיר מגשים את חזונו של מרן ראש הישיבה זצוק"ל שהתבטא בזמנו כי "הנגב פורח והגליל שומם". כעת, כאשר כרמיאל מפריחה את השממה הגלילית, נסגר המעגל.קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


להאזנה למבזקים 24 שעות ביממה חייגו 1900-50-2424
קישורים ממומנים** בעל עסק פרסם כאן וקבל חשיפה לאלפי גולשים **