/
חדשות 24  - מבזקים
23/11/2016 12:12
צפו: הוכשרו מטפלים דתיים וחרדים בגישה הקוגניטיבית
מאת: כתב חדשות 24

בתום שנתיים של לימודים מקצועיים הוכשרו במרכז י.נ.ר מחזור ראשון של מטפלים דתיים וחרדים בגישה הקוגניטיבית התנהגותית באישור הגוף המוביל בתחום, איט"ה - אגודה ישראלית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, וזכו לתעודות ההסמכה.

במהלך הלימודים שכללו ידע עיוני ומקצועי, התנסו התלמידים בעבודה מעשית מודרכת בקליניקות פרטיות, ובשיתופי פעולה עם הוסטלים ומוסדות טיפול נוספים.

במעמד מרשים שהתקיים במרכז י.נ.ר זכו התלמידים לקבל לידיהם את התעודה המכשירה אותם לטיפול בגישה הקוגניטיבית התנהגותית.

את הערב פתח פרופ' עמי שקד, המנהל האקדמי של מרכז י.נ.ר שברך את המשתתפים והרחיב על החשיבות בהכנסת אנשי מקצוע מתוך המגזר החרדי להעניק טיפול למגזר.פרופ' שקד ציין את חשיבות הפעילות של מרכז י.נ.ר שחרט על דגלו להכשיר אנשי מקצוע בתחום הפרט, הזוג והמשפחה. "הגישה הקוגניטיבית התנהגותית היא גישה מובילה ואפקטיבית, מבוססת מחקר, והתכנית היא חוד החנית של המרכז". אמר.
הרב אליהו בן סימון, רב מרכז י.נ.ר ברך את המשתתפים על חיזוק תחושת השליחות שיש בתחום, לתת מזור לנפש, ולסייע לרבים הצריכים עזרה. "במעשה הטיפולי יש השתתפות בבריאה, בריאה ויצירה חדשה כי כל אדם הוא עולם". ציין.
פרופ' יופ מאיירס, יו"ר איט"ה לשעבר הגיע אף הוא לברך את המשתתפים ודיבר על "החוט המשולש" - יחסי הגומלין בקשר הטיפולי, ועל החשיבות לגדל דור טיפולי רגיש תרבות, שיכול לתת סיוע מתוך היכרות פנימית והזדהות באוכלוסייה החרדית.
ר' רפי פלדשטיין, מנהל מערך המלגות ארגון קמ"ח, שתמך בלומדים וסייע להם במלגות, ברך את המשתתפים וקיבל דו"ח נתוני השמה של הבוגרים. הדו"ח הוכיח כי הבוגרים עוסקים בתחום בפועל, ומקבלים מקרי טיפול בהיקפים המאפשרים להם להתפרנס בכבוד.

כן נשאו דברי ברכה מרכזי התוכנית במרכז י.נ.ר, ד"ר נפתלי הלברשטאט וד"ר אהוד רהט.


לקראת סיום, נציג התלמידים, הרב אלעזר וולך הודה להנהלת המרכז, לצוות המרצים על השקעה מאומצת ומקצועית ללא פשרות, ועל האפשרות שמרכז י.נ.ר נתן בכך שהכשיר אנשים מקצוע מהמגזר החרדי.
"אנו שמחים על סיום מחזור הלימודים הראשון, מברכים את הבוגרים בהמשך הצלחה ועשיה בקהילה, וממשיכים הלאה במחזורי לימוד חדשים", מסכמת גב' נחום, מנהלת תכניות ההכשרה במרכז י.נ.ר

קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


להאזנה למבזקים 24 שעות ביממה חייגו 1900-50-2424
קישורים ממומנים** רוצה לטוס לאומן או לאוקראינה? **