חדשות 24 » בריאות - ארגוני חסד - הצלה וחירום » עשרות רבני "איחוד הצלה" מכל הארץ בכנס הרבנים השנתי לרפואה

עשרות רבני "איחוד הצלה" מכל הארץ בכנס הרבנים השנתי לרפואה

בברכת מרנן גדולי ישראל שליט"א המתווים את דרכו של הארגון עשרות רבני "איחוד הצלה" מכל הארץ ב"כנס הרבנים השנתי" לרפואה והצלה עפ"י ההלכה קודם המעמד נכנסו ראשי "איחוד הצלה" למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א לקבלת הדרכתו וברכתו * במעמד הובא מכתב ברכתו של מרן הגר"נ קרליץ שליט"א

בברכת מרנן גדולי ישראל שליט"א המתווים את פעילות ארגון ההצלה הארצי "איחוד הצלה", התכנסו השבוע עשרות הרבנים המקומיים של "איחוד הצלה" מכל רחבי הארץל"כנס הרבנים השנתי" בנושא רפואה והצלת חיים בראי ההלכה, בראשות ועדת הרבנים של הארגון, הרבנים הגאונים רבי עזריאל אויערבאך שליט"א, רבי שריאל רוזנברג שליט"א, רביי הודה סילמן שליט"א ורבי אריה דביר שליט"א, לדיון הלכתי נרחב ומעשי בכל הנוגע לעבודת הקודש של אלפי המתנדבים בכל הארץ.

את המעמד פתח מזכיר ועדת הרבנים של "איחוד הצלה",רבי אברהם ישעיהו קרליץ שליט"א, שעמד בדבריו על מטרת קיומו של כנס הרבנים השנתי להטמעת נושא ההלכה בקרב אלפי המתנדבים, כאשר הרבנים המקומיים בכל מקום ומקום מנחים את המתנדבים בכל הנושאים ובפרט בכל ענייני ההלכה בהם נתקלים המתנדבים דבר יום ביומו.

במהלך נאומי הרבנים התפתחו דיונים הלכתיים מרתקים שהועלו ע"י הרבנים המקומיים וע"י ראשי הסניפים המקומיים שנכחו בכינוס והציגו שאלות סבוכות בהם נתקלים המתנדבים ואשר הובאו להכרעת הרבנים.

הגאון רבי יעקב רוזנברג שליט"א, מנהל אגף ההלכה בארגון, הדגיש כי לא כל אחד יכול להצטרף לשורות ארגון "איחוד הצלה" ולשם כך חובה לעבור לימודי הלכה הנדרשים למתנדב העוסק בהצלת חיים. בצד זאת, הוסיף, יש לארגון הרבה מתנדבים ותיקים שהגיעו ממקומות אחרים וארגונים אחרים ולא כולם עברו ולמדו בצורה מסודרת את כל נושאי ההלכה הנדרשים, וכמו"כ ישנם כאלו שנמנעים מלפעול בהצלת חיים בשבתות ויו"ט מחשש שייכשלו ח"ו בהלכות שבת ופיקו"נ, וחלק מתפקידי הרבנים המקומיים לדאוג כ"א מה צריך לעשות וכיצד,שהכל יהיה בדרך התורה.

הגאון רבי שריאל רוזברג שליט"א, חבר ועדת הרבנים הארצית, קידם בברכה את ראשי "איחוד הצלה"שיזמו את המפעל הגדול הזה של הצלת נפשות, "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא",וודאי שהמתנדבים כבר זכו במאות רבות של עולמות הקיימים בזכות הארגון.בהמשך עסק בנידונים הלכתיים בנוגע לפעילותם של המתנדבים בשבתות.

הגאון רבי שלמה חרז שליט"א, רב סניף "איחוד הצלה" דרום, אמר כי הקמת"איחוד הצלה" הינו צורך מהותי לא רק בפיקוח נפש. "ב"ה הציבור החרדי גדל, מצד אחד זו שמחה גדולה ומצד שני כאב גדול על המרחק בין אלו שאינם חרדים לדבר ד'. המרחק כה גדול, שמורגש אף בשיג ושיח שהם אינם מבינים אותנו ולהיפך.

"כל מה שיהודי חרדי שומר בבית בקנאות ובדבקות, פתאום כשמתרחש אירוע של פיקו"נ ח"ו, וזה קורה בד"כ בסיטואציות הכי פחות נעימות, מופיעות בביתו דמויות זרות עבורו שמלבד שאינן מרגיעות הן גורמות לבלבול רב לחולה ולסובבים. וכשמגיע איש חרדי בגובה העיניים, החולה חש ברוגע,'אני בידיים טובות', הוא מוכן לשמוע, הוא יותר פתוח.

"דבר זה מאוד מחייב אותנו הרבנים וכן את ראשי הסניפים וכל החברים, כפי שראו גדולי ישראלאת הצורך בהקמת 'איחוד הצלה', בדאגה לכל  הנדרש לחולה החרדי, בהתנהגות, בעדינות, בדיסקרטיות והצניעות המאפיינים את פעילות הארגון. לעיתים קורה שאדם שלמד או עשה השתלמויות במקומות אחרים וקצת התרגל לאורח חיים לא בדיוק כפי הנדרש מארגון חרדי, וזה מאוד רחוק ממה שמצפים ראשי הארגון. לכן על הרבנים לבדוק ולעורר אותם מצטרפים, לדבר בנועם ולהסביר איך צריך להתנהג ומה צריך".

הגאון רבי ישראל ברזובסקי שליט"א, רב סניף "איחוד הצלה" ביתר עילית, פתח את דבריו הנרגשים

"ברשות הגאונים שליט"אוחברי ההצלה המשימים לילות כימים כפשוטו, חדורים ברוח של אהבת ישראל, עצם הכינוס הזה הינו דבר גדול". לאחר מכן הרחיב בנושאים הלכתיים שעה ארוכה.

דיון הלכתי מרתק שעסק בנושאים מגוונים בפעילות מתנדבי איחוד הצלה התפתח בדבריו של הגאון רבי יעקב אייזנבך שליט"א, רב סניף "איחוד הצלה" מודיעין עילית.

הגאון רבי עזריאל אויערבאך שליט"א, חבר וועדת הרבנים הארצית, בירך את כלל מתנדבי "איחוד הצלה" וראשי הארגון, וביאר בדבריו כי"ישנם ארבעה סגולות ללמוד וללמד לשמור ולעשות". כל מה שהאדם יכול לקבל משמירת השבת, צריך להקפיד לפעול להצלת נפשות בשבת תוך הקפדת כל פרטי ההלכה ודקדוקיה, ועל ידי זה נזכה לשמור שבת כהלכתה".

הגאון רבי אברהם גרסיה שליט"א, רב סניף "איחוד הצלה" באלעד, האריך בדבריו בנושאי השקפה בקרב המתנדבים, כאשר מרגישים על מתנדבי "איחוד הצלה" את היותם שותפים לארגון המודרך ומכוון ע"י הרבנים.

לקראת סיום המעמד הוקרא מכתבו של הגרא"צ מרגלית שליט"א, רבה של כרמיאל, שמונה לרב מרחב אשר של "איחוד הצלה".

הכינוס ננעל ע"י יו"ר הארגון הרב זאב קשש, בראשית דבריו הביא את ברכתו לכינוס של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א, "זכינו להיכנס למעונו של מרן ראש הישיבה שליט"א, שבירכנו בחום וביקש למסור את ברכתו החמה לרבנים שליט"א ולכלל מתנדבי איחוד הצלה בארה"ק".

בדבריו עמד על החשיבות המרובה של כנס זה, כשבשנה האחרונה מונו בסניפי הארגון בכל הארץ רבנים מקומיים, להדרכת המתנדבים בהלכה ובכל פרט, וזאת כחלק מהאחריות הגדולה של הארגון הפועל מכוחם והכוונתם של גדולי ישראל. בדבריו הודה לרבני הסניפים בכל עיר ויישוב המקדישים מזמנם היקר בהכוונה הלכתית למתנדבים הרבים וכן בשיעורי תורה והלכה הנמסרים בכל מקום, כאשר בכל מקום ומקום הרב קובע את כל הפעילות.

כן הודה לכל המתנדבים, להנהלת הארגון, לראשי הסניפים, למזכיר ועדת הרבנים רבי אברהם ישעיהו קרליץ שליט"א, לרבי יעקב רוזנברג שליט"א, מנהל אגף ההלכה, לרב נפתלי הלפרין שליט"א, רכז הלכה ארצי, שעמלו רבות על הכינוס המכובד. 

צילום: דן אביב - חדשות 24  יום שני כ"ג בתמוז תשע"ג
 © כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » בריאות - ארגוני חסד - הצלה וחירום » עשרות רבני "איחוד הצלה" מכל הארץ בכנס הרבנים השנתי לרפואה
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר