חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » זה רק תרגיל: כונני איחוד הצלה בתרגיל מיוחד לחילוץ נפגעים

זה רק תרגיל: כונני איחוד הצלה בתרגיל מיוחד לחילוץ נפגעים

התרגיל המדובר התקיים ב"מגדל שוסטר" – בנין מגורים בן 30 קומות בגבעתיים כאשר הוא נערך בשיתוף פעולה עם דיירי הבניין שאפשרו את פעילות הכוחות בתוך דירות המגורים. בשימוש במנופים ובסנפלינג חולצו ה-"נפגעים" וטופלו מיידית על ידי מתנדבי איחוד הצלה.

מגדלי המגורים הרבים הנבנים בגוש דן מאתגרים את כוחות החירום שנערכים לכל תרחיש של טיפול באירוע שבהם יצטרכו לבוא לידי ביטוי יכולות גבוהות בחילוץ ופינוי לכודים מבניינים רבי קומות. לוחמי הכבאות וההצלה של גבעתיים וכונני איחוד הצלה קיימו אתמול  )יום ב'(  תרגיל משותף במהלכו הצליחו  "לחלץ "נפגעים רבים מתוך זירת האירוע וכן לשפר את יכולת הגלישה באמצעות סנפלינג תוך כדי פינוי  "נפגעים".

את הפיקוד על ההכנות והביצוע בשטח של התרגיל הוביל טפסר/מ בועז רקיע מפקד שירותי כבאות והצלה גבעתיים ומרגע ההכרזה על  "שריפה"  שפרצה בבניין החלו לזרום למקום כוחות רבים של כיבוי האש שהפעילו אמצעים רבים ומגוונים וסולמות גבהים לטיפול ב"זירת האירוע". במקביל הגיעו כוננים רבים של  "איחוד הצלה" מהסניפים תל אביב, גבעתיים, בני ברק ועוד, בהם נהגי אופנוענים ואמבולנסים , ותוך דקות ספורות החלו ב"פינוי" הנפגעים מהזירה.

בסופו של התרגיל הצליחו הכוחות לטפל ב – "7 פצועים"  שפונו לתחנת איסוף נפגעים שנפתחה בזירת האירוע.

ראש סניף תל אביב והמרכז ב-"איחוד הצלה"  -  דן גילדוני: אנו רואים בחיבור ובשיתוף הפעולה עם אנשי הכיבוי חשיבות ממעלה ראשונה לפעילות מיטבית של הכוחות בשעת חירום.  אני רוצה להודות לטפסר/מ בועז רקיע ששיתוף הפעולה עימו ועם אנשיו איפשרו את העבודה המשותפת והוכיחו שברגע האמת רק סינכרון נכון בין כלל הכוחות בשטח יסייע לנו להציל חיים כמה שיותר במיוחד באירועי חירום ברבי קומות".

מפקד כוחות הכיבוי בגבעתיים טפסר/מ בועז רקיע : "התרגיל נועד לבחון את מוכנות שרותי הכבאות וההצלה גבעתיים להתמודד עם תרחישי חירום הקשורים בשריפה במגדל מגורים, תרחיש המהווה אתגר מקצועי מורכב, עוד נועד התרגיל לבחון ולשפר שיתוף הפעולה בין גופי החירום השונים הנוטלים חלק במענה לאירוע מסוג זה. הצלחת התרגיל מצביעה על מוכנות מבצעית גבוהה וברצוני להודות לכל הנוטלים חלק בתרגיל ובפרט לארגון "איחוד הצלה" על ההירתמות להצלחת התרגיל ועל הפעילות המשותפת לשמירה על בטחון תושבי העיר."

 

צילום: דוד מחפוד - חדשות 24  יום רביעי ב' בניסן תשע"ג
 © כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
1. כל הכבוד למתנדבי איחוד הצלה 13-3-2013 23:17
* מוישי וילנסקי
כל הכבוד לכוחות ההצלה בכלל ולאיחוד הצלה בפרט על הצלת חיים 24 שעות ללא מטרות רווח!!!
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » זה רק תרגיל: כונני איחוד הצלה בתרגיל מיוחד לחילוץ נפגעים
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר