חדשות 24 » וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו » הרכב שבט אחים מציגים: 'מעבר לצלילים' אלבום חדש

הרכב שבט אחים מציגים: 'מעבר לצלילים' אלבום חדש

קלרינט, כינור, וחליל צד משתלבים יחד בהרמוניה נפלאה ומרגשת, מלווים בפסנתר, נבל, צ'לו, קונטרה באס, ופיקולו בהרכבים שונים לאורך האלבום החדש של הרכב שבט אחים 'מעבר לצלילים', המחבר בין ניגונים יהודיים אהובים ומוסיקה עדינה וקסומה בסגנון קלאסי.

ארבעה בני משפחה, מוסיקאים ואמנים ייסדו את ההרכב המיוחד לפני עשר שנים. יחד הם יוצרים מוסיקה שהיא כחלום מתגשם לחובבי המוסיקה היהודית האותנטית.

יש באלבום שילוב בין היופי של המוסיקה הקלאסית והרגש והקדושה של ניגונים משולחן השבת ומהתפילה. באלבומם החדש מארחים "שבט אחים" את נגן הקלרינט חיליק פרנק, בשתיים מתוך חמש עשרה הרצועות, שכוללות נעימות יהודיות קלאסיות בביצוע אינסטרומנטלי, עדין ומיוחד. ההרכב כולו נולד לפני עשר שנים מתוך רצון האחים לכבד את הוריהם לכבוד יום הנישאין החמישים שלהם.

"מעבר לצלילים" הוא הדיסק השלישי שלהם, ומתעלה על קודמיו בביצוע ובאיכות. הניגונים באלבום נובעים ממקורות שונים במוסיקה היהודית, החל מ'א-לי אתה' של האדמו"ר הזקן, דרך 'יגדל' מניגוני ספרד, ועד ל'ריקוד חסידי' העכשווי שנכתב על ידי נועם שריף, המלחין והמנצח, ונוגן בביצוע מיוחד על ידי חיליק פרנק יחד עם ההרכב.

לאלבום מתלווה חוברת שמוסיפה להבנת משמעות הניגונים והעיבודים שנערכו להם. כך, למשל על "יום שבתון": "הפיוט המושר ביום השבת, עוסק ביונה, שהיא מסמלת את כנסת ישראל. נגינתם של שלושת החלילים והפיקולו מבטאת את שירת היונה והציפורים, שבשירתן משבחות את בוראן. ניתן לשמוע את הניגודיות של העדינות שבמנוחת היונה, היא כנסת ישראל, מול הסערה שבמאורעות המטלטלים כמו המבול ומעמד הר סיני המוזכרים בפיוט, כביכול ממבט הציפורים." להסברים הכתובים מתלוות תמונות אמנותיות, שנבחרו להתאים למוסיקה, אותן צילם אחיהם הבכור של שלושת הנגנים יוצרי ההרכב.

האלבום מומלץ בחום על ידי גורמים רבים, ביניהם הרב אפריים לופט מהועד לנגינה יהודית, הרב ישראל גנס שליט"א, ד"ר יבגני צירלין, (זוכה פרסים לאומיים ובינלאומיים בניצוח, וראש החוג לניצוח באקדמיה למוסיקה בירושלים) שאמר על האלבום- "הן ההלחנה והן הביצוע יוצאים מן הכלל! הרמה המוסיקאלית גבוהה ביותר. מאד שמחתי לשמוע את המוסיקה שלכם. תודה לכם!"

בכנס בירושלים התקבלו תגובות נלהבות מאת המאזינות, על הקונצרט של נשות ההרכב. הנה חלק מהתגובות: נגינה שנכנסת לנשמה. עיבודים מקסימים וביצועים מעולים!!! מדהים. זה היה מענג, מרגש עד דמעות, חשבנו כולנו שאנו יכולים לשמוע אותם עוד ועוד ולא לרוות... תענוג היה לשמוע את המקצועיות הרבה בליווי ערגה ורוחניות, מתוך פשטות ויראת שמיים. נתן לי התעלות רוחנית. מדהים. פרט על נימי נפשי. נגינה שמאד פותחת את הלב. נתן לי הארה פנימית גדולה מאד מאד. היה נעים ויפה. חוויה תרבותית במיטבה.

יום חמישי י"ח באדר תשע"ג
 

© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו » הרכב שבט אחים מציגים: 'מעבר לצלילים' אלבום חדש
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר