חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » ישראל אייכלר ל''חדשות 24'' 'כולנו הצבענו נגד ההתנתקות'
צילום: צילום: אתר הכנסת

ישראל אייכלר ל''חדשות 24'' 'כולנו הצבענו נגד ההתנתקות'

ח"כ לשעבר ומועמד מספר 6 ביהדות התורה בבחירות הקרובות הרב ישראל אייכלר אומר בראיון לאתר "חדשות 24" 'כולנו (יהדות התורה וש"ס)הצבענו נגד ההתנתקות', זו פשוט עלילה ושקר וכזב, אנשי הימין עשו את ההתנתקות

אם יהדות התורה תיחלש אנחנו נאכל אותה בגדול, הציבור שומע לגדולי התורה אף יותר מבעבר.


מאת: נחי גל - "חדשות 24"   
קישורים ממומנים** אומן אקספרס **
קישורים ממומנים

להלן הראיון המלא:

שואל כתב חדשות 24:

מה דעתך על המצב האבסורדי שביהדות התורה - דגל התורה צריכים להשקיע בתוך המגזר החרדי במקום במגזר הכללי?עונה הרב ישראל איכלר:

המצב נוצר מהרבה שנות אי פעילות מסודרת של מועצות גדולי התורה. זה גורם להרבה אנשים לחוש שזה פדרציה של קהילות ומפלגות ולא אגודה אחת כפי שהיה כאשר היה מועצת גדולי התורה אחת.

לכן צריך לשכנע גם את האנשים והקהילות מבפנים בפרט לאחר מה שקרה בעיריית ירושלים שיצביעו בשביל יהדות התורה כי ההצבעה לכנסת זה לא הצבעה של פופולאריות זה לא הצבעה של כוכב נולד. זה הצבעה כדי למנוע קריסת מוסדות התורה קריסת הכוללים קריסת תלמודי התורה ופתרון מצוקת הדיור ומניעת כל הגזרות שהשלטון החילוני רוצה לגזור על הציבור החרדי צריך לשכנע את הציבור שיבין, למחרת הבחירות אף אחד לא ישאל מי צדק למי נעשה הבל, איזה קהילה קטנה איזה קהילה גדולה.

ביבי נתניהו וממשלתו ישאלו דבר אחד 'כמה מנדטים יש לכם?' לפי זה הם יתקצבו או לא יתקצבו את המגזר החרדי, לפי זה הם יאלצו או לא יאלצו לפתור את מצוקת הדיור של הציבור החרדי, לכן מערכת הבחירות זה לא משהו של שירים כבקשתך אלא מאבק/מלחמה שנעשית באמצעות פתקים על קיום היהדות בארץ ישראל. זה אנחנו צריכים לשכנע את הציבור, דבר שבעבר היה מובן מאליו כי בעבר כשמועצת גדולי התורה קרא להצביע כולם הלכו להצביע. היום שזה פדרציה של קהילות, אז כל קהילה וקהילה צריכה שכנוע בפני עצמה.
 


שואל כתב חדשות 24:

האם זה לא בגלל שהציבור כבר נואש מגזירות וכבר לא שומע לגדולי התורה?עונה הרב ישראל איכלר:

לא. הציבור שומע. כל ציבור כל קהילה שומעת לרב שלה, לאדמו"ר שלה, לראש ישיבה שלה בקנאות יתירה לא פחות ואולי אפילו יותר מבעבר, אבל שמדובר בקריאה משותפת של כולם אז כל קהילה מתגדרת לעצמה בגלל שאין מועצת גדולי התורה אחת וכל אחד אומר זה הרב שלי והרב שלך, והרב שלי לא התכוון, והרב שלי כן התכוון מתחילים פירושים, לכן המאבק יותר קשה, אילו היינו מאוחדים, אילו היינו מלוכדים זה משהו אחר אבל היות שאנחנו פדרציה של קהילות אתה צריך לדבר על הדברים על הגזירות שהם אמיתיות, זה לא סתם סיפורים, מי שעוקב אחרי העבודה בכנסת יודע שבכל יום רביעי עולים גזירות חדשות על הציבור החרדי לא רק דברים שאנחנו כבר יודעים, אני מדבר על דברים שנמנעו יום יום ושבוע שבוע. אם לא יהיה לנו נציגות אנחנו נאכל אותה בגדול וכל הגזירות שהיו עד היום אפס למה שמחכה לנו אם יהדות התורה תיחלש.
 


שואל כתב חדשות 24:


בתקופה האחרונה מתפרסמת יוזמה לאיחוד המפלגות החרדיות ודתיות, טוענים שזה יגיע ל 31 מנדטים לפחות, מדוע זה לא קורה?עונה הרב ישראל איכלר:

אני בעד יצירת גוש של מפלגות בתוך הכנסת, לכניסה משותפת של קואליציה או אופוזיציה גוש גדול כדי למנוע גזירות אני הצעתי את זה בשעתו לאיחוד הלאומי ולמפדל שילכו ביחד ועם ש"ס ועם יהדות התודה לעשות גוש של 29 מנדטים כדי שממשלת 'שינוי - שרון' לא תוכל לגזור את הגזירות נגד הישיבות והכוללים וקצבאות הילדים, ואת תוכנית ההתנתקות שזה גזירה נגד עשרת אלפים משפחות.
הם לא שמעו בהצעתי והם רצו במוצאי שבת בהצעת זבולון אורלב וחבריו עם שינוי ועם שרון לממשלה, במשך שנתיים הם בישלו את כל ההתנתקות ועשו את כל הגזירות נגד הציבור החרדי, ואז התחילו בהתנתקות, וכך גם אנחנו הציבור החרדי וגם הציבור הדתי - לאומי שילמנו מחיר כבד מאוד בגלל העדר גיבוש בתוך הכנסת.
לפני הבחירות לכנסת, אי אפשר לעשות את זה, ראה מה שקרה לקרוון היהודי (כוונתו ל"הבית היהודי" נ.ג) שניסה לאחד את הציונות הדתית עצמה ולא הצליחה.
 


שואל כתב חדשות 24:

האם זליגת הקולות החרדיים ל"האיחוד הלאומי" מדאיגה אתכם?


עונה הרב ישראל איכלר:

היא לא מדאיגה כי אני מאמין שכל יהודי חרדי שלא אומר הלל ביום העצמאות ולא רוקד עם הדגל ולא מתגייס לצבא בגיל 17 ולא רץ לשיר על האתחלתה דגאולתה לא יצביע לאיחוד הלאומי, וכל מי שכן רוצה, כן מאמין בהתחלתה דגאולתה, כן מניף את הדגל, כן רץ להתנדב בצבא, במילא הוא באופן אוטומטי הוא צריך להצביע לאיחוד הלאומי ואין לו שייכות להצביע ליהדות התורה.
 


שואל כתב חדשות 24:

מה הסיבה שביהדות התורה - דגל התורה לא מצהירים עמדות בנוגע להתנתקות, זאת לאחר שהטילים אכן הגיעו אף לאשדוד, תפרח וליישובים החרדיים הסמוכים?


עונה הרב ישראל איכלר:

אני שמח שאתה שואל את השאלה הזאת כי אין עלילה יותר נוראה מזאת, כל חברי יהדות התורה, הצביעו נגד ההתנתקות.
בשעה שממשלת שרון ושינוי בישלו את ההתנתקות דווקא המפדל והאיחוד הלאומי ישבו בממשלה עד שלא זרקו אותם כששרון חיפש אותם כדי לתת להם את מכתבי הפיטורים הם ישבו בממשלה, ויהדות התורה וש"ס היו באופוזיציה, לא היה לנו שום חלק ונחלה בהתנתקות הזאת זה סתם עלילה שהשתרשה בציבור בגלל שכאשר בוצעה ההתנתקות אז בחוק פינוי פיצוי אז אני כבר לא הייתי בכנסת, אבל בשעתו בחוק פינוי פיצוי עשה הרב ליצמן להגדלת הפיצויים למפונים ועל זה אומרים שיהדות התורה תמכה בהתנתקות, זה שקר וכזב.
מי שתמך בהתנתקות זה נתניהו וכל אנשי הליכוד אלו שעכשיו הציבור אומר שהם אנשי ימין הם תמכו בהתנתקות, הם עשו את ההתנתקות, ונתניהו יצא מהממשלה יום לפני הביצוע של ההתנתקות אבל הוא וחבריו אחראים על ההתנתקות, ויהדות התורה וש"ס לא אחראים על ההתנתקות.
כך שזה פשוט עלילה אנחנו לא צריכים לשנות שום דבר, כי אנחנו לא הסכמנו להתנתקות מסיבה פשוטה, ההתנתקות לא הביאה שום שלום, לא הייתה אמורה להביא שלום, לא היה הסכם עם שום גורם בעזה או ברשות הפלסטינית כדי שלא יהיו טילים, זה היה מובן מאליו וידוע מראש שהטילים יעופו והשאלה הייתה המרחק, היום אנחנו רואים שהם הגיעו עד אשדוד, ועכשיו התפרסם שיש להם טילים עד בית שמש, ולא התפלא אם בפעם הבאה חלילה וחלילה שלא יקרה זה יגיע עד תל אביב. זה לא שאלה של מרחק של טילים, טילים זה דבר שטס ככל שהמנוע יותר חזק, השאלה היא האם אנחנו תמכנו בהתנתקות, והתשובה היא: 'כולנו הצבענו נגד ההתנתקות'.
 

שואל כתב חדשות 24:


האם יהדות התורה יתמכו בשחרור מחבלים עם דם על הידיים תמורת החייל השבוי גלעד שליט שלא הוחזר במבצע "עופרת יצוקה" מעזה?


עונה הרב ישראל איכלר:

אני לא יודע מה יהיה אחרי הבחירות, אני מקווה שגלעד שליט ישוחרר עוד לפני, אני מבין שאהוד אולמרט רוצה עוד לפני שהוא יוצא לשחרר את גלעד שליט, אני חושב שהשאלה הזאת עכשיו איננה רלוונטית, שתהיה רלוונטית נשאל את גדולי התורה מה עושים על פדיון שבויים.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
5. עדיף שתיפרוש 1-11-2009 23:36
* יוסמו 2010
כי אם היה' לי רק אפשרות לישבור לך את כל העצמות כבר מזמן הייתי עושה את זה חוצפן שפל שכמותך
4. הרב ישראל איכלר 5-2-2009 04:22
* בן יעקב
לאחר ששמעתי את נאומו של הרב איכלר בבעלז ודברי הלעג שהשמיע נגד חסידות אלכסנדר חושבני שמין הראוי שימשיך ברדיו קול חי כי המתימר להיות חבר כנסת מחויב לשמור על כבוד כולם ובטח לא להשמיץ בדברים שאינם נכונים אז כדאי שישאר בחוץ ויהיה לו מספיק זמן ללמוד את ההסטוריה האמתית ולהיתנצל
3. הרב איכלר חזרה לקול חי 5-2-2009 04:16
* בן יעקב
2. הרב איכלר חזרה לקול חי 5-2-2009 04:16
* בן יעקב
1. יכול להיות יותר מקצועי מזה 25-1-2009 21:53
*
אבל נחמד!
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » ישראל אייכלר ל''חדשות 24'' 'כולנו הצבענו נגד ההתנתקות'

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר