חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » סיור קצינים ומפקדים בפוניבז ובעיר בני ברק - תיעוד

סיור קצינים ומפקדים בפוניבז ובעיר בני ברק - תיעוד

הכתבה המלאה בפנים

היום בשעות הבוקר (ב') הגיעו כ-150 קצינים בכירים מאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל לסיור בבני ברק. להתרשמות מקרוב אחר אורח החיים החרדי, אופי העיר בני ברק ומרקם האוכלוסייה.

את הסיור החלו הקצינים בבניין עיריית בני ברק, שם קיבל אותם מ"מ ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט שהביא את ברכת העירייה, ופירט בפני הנוכחים את ייחודיותה של העיר בני ברק והמגזר החרדי. כיו"ר ועדת תכנון ובניה הסביר להם למה לדוגמה אין בבני ברק מגדלי מגורים רבי קומות, בשל העובדה שבשבת לא ניתן לרדת 10 קומות במעלית. ואיך ממעמדו כמ"מ ראש העיר מתמודדים עם בעיות שונות בניהול עיר חרדית שחלק מהבעיות לא דומות לניהול עיר רגילה – כמו למשל סגירת חנויות בשעה 23:00, בהוראת הרבנים – לא יהיה מסחר לאחר שעה זו. אך עדיין העיר שוקקת ללא הפסקה. באזורי השמחה או באזורים אחרים דוגמת בית הכנסת איצקוביץ שם ניתן למצוא מניינים לתפילות 24 שעות ביממה.

לאחר מכן שמעו הרצאה מרתקת בנושא "חרדים בעיני התקשורת" שנמסרה ע"י דר' צוריאל ראשי מרצה בכיר לתקשורת.

הקצינים גם עלו לסיור בגבעת הישיבה, ובהיכל ישיבת פוניבז', שם קיבל את פניהם הרב יוסף כהנמן ר"מ בישיבת פוניבז' והרב בצלאל אדלשטיין בנו של ראש הישיבה הגאון הרב גרשון אדלשטיין שהסבירו לקבוצת הקצינים את חשיבות לומדי התורה ומעלתם, ותיארו בפניהם כיצד מורכב יום הלימודים של בחור ישיבה או אברך. ועל השעות הרבות שמקדישים בני הישיבה ללימוד תורה – שאינו דומה ללימוד מקצוע כזה או אחר – אלא רק בשל מתיקות לימוד התורה והמצווה בלימודה יומם ולילה.

הקצינים עלו להיכל בית המדרש יחד עם ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול שמסר בפניהם הרצאה מרתקת על עולמו של בן ישיבה. הקצינים שוחחו עם תלמידים על מהות הישיבה, צביונה, ועל דרך החיים בה בחרו. כשאת הקבוצה ליוו סרן יעקב ראשי, מפקד שח"ר (שילוב חרדים) באט"ל, ופרוייקטור שילוב חרדים באט"ל ר' יוסי כהן שאמר כי "חשוב לנו לחשוף בפני כולם את הציבור החרדי, את הצדדים היפים שהם לא רואים בתקשורת. בפרט המפקדים והקצינים צריכים להכיר מקרוב את האוכלוסייה שחלקם מפקדים על חיילים חרדים". , יוסי כהן הוסיף כי "כששאל את רבותיו הם הורו כי מי שלומד ימשיך לשבת וללמוד אך מי שלא לומד ורוצה לצאת לשוק העבודה, שילך למסלולי שילוב החרדים בצבא, וילמד גם מקצוע".

הקצינים ששוחחו עם תלמידי הישיבה אמרו כי הופתעו לטובה, וכי התרשמו כי התלמידים מודעים גם לנעשה מחוץ לכותלי בית המדרש, אך הדגישו בפניהם כי למרות זאת הם מעדיפים לשבת וללמוד ברוב שעות היום.

בסיום הביקור התרגשו המבקרים לראות מתנדב "איחוד הצלה" על אופנוע שהציג את עבודת הקודש של הארגון ומאות המתנדבים בארץ בהצלת חיים 24 שעות ביממה בכל ימות השנה ללא קבלת תמורה.

צילום: עוזי ברק - חדשות 24  יום רביעי ו' באב תשע"ב
 
© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
1. איפה איתי גדסי??? 25-7-2012 18:47
* משה
2. מקווה שהקצינים הבינו שלא ניתן לקחת אאותם לצבא 26-7-2012 10:28
* דב
3. תוסי ופוסי 26-7-2012 11:56
* נתי
4. תוסי ופוסי 26-7-2012 11:57
* נתי
יוסי תוסי ופוסי אתה גדול
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » סיור קצינים ומפקדים בפוניבז ובעיר בני ברק - תיעוד
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר