חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » אלפים ליוו את החיילים החטופים בדרכם האחרונה
צילום: יח"צ

אלפים ליוו את החיילים החטופים בדרכם האחרונה

אלפי בני אדם,בהם משפחות החיילים החטופים,חברים לפלוגה של אלדד רגב ואודי גולדווסר, שרים וחברי כנסת, נכבדי הציבור, ובראשם שר הביטחון אהוד ברק. ליוו בדרכם האחרונה את החיילים

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום חמישי,17 ביולי, 2008
קישורים ממומנים** טס לאומן? או לאוקראינה? כנס..**
קישורים ממומנים

שנתיים וארבעה ימים לאחר חטיפתם של רב סמל אלדד רגב, ורב סמל ראשון אהוד גולדווסר הובאו היום (ה) השניים למנוחות.

תחילה הובא רב סמל ראשון אהוד גולדווסר בשעה 10:00 למנוחות בבית העלמין הצבאי בנהריה שם היו כעשרת אלפים בני אדם אשר הגיעו לבית העלמין ללוות את מסעו האחרון של לוחם המילואים. שנערכה יממה לפני יום הולדתו ה-33 של גולדווסר. כמה מחבריו לפלוגה במילואים ביקשו להתגייס במיוחד לרגל הלוויה, ונשאו את ארונו של אהוד לאורך משמר הכבוד של חיילי גולני שניצב במקום.

אביו של אהוד, נשא תפילת קדיש יחד עם שני בניו יאיר וגדי. הרב הצבאי הראשי, תת אלוף אביחי רונסקי הקריא פרק תהילים, ולאחר מכן נישאו הספדים מפי האם מיקי, הרעייה קרנית, וחבריו לגדוד דני רייך ודודו לוברצקי.

רייעתו של אהוד גולדווסר,קרנית גולדווסר שספדה לו בקול חנוק מדמעות "האמנתי וקיוויתי שיגיע הרגע שבו אוכל להתעורר ולומר שהכל היה אך ורק חלום רע. האם הזמן אכן ירפא את הפצעים?".

עוד ספדה לו ואמרה, יצאת לדרכך באותו בוקר מחייך ונכון למשימה כתמיד. מבחינתך, היה זה עוד בוקר רגיל בו התייצבת לשרת את מדינתך. בוקר בו אתה ממלא חובה, שמנקודת מבטך הייתה זכות גדולה. מעולם לא היססת, לא ניקר בך החשש, וספק לא היה בליבך לגבי חשיבותהשל משימת ההגנה על המולדת. מילים אלו לא היו כסיסמאות ריקות מתוכן עבורך. היכן מוצאים, טוש, אנשים כמוך, תגיד לי? היכן מוצאים אותם?

לצד האלמנה והאם השכולה, התיישב בשורה הראשונה אל מול הקבר הטרי שר הביטחון, אהוד ברק שלאחר מכן נשא דברים ואמר למשפחה: "אנו טומנים ברגבי אדמתה של מדינת ישראל את לוחם צה"ל, אודי, יקירכם, יקירנו. אנחנו מאמצים אתכם אל לוח ליבנו. תם מסע של כאב, החל מסע אחר של כאב ויגון שאינם נגמרים". ברק הוסיף: "הלב כבד אך קומתנו זקופה אל מול הארונות של חיילינו".

השר פנה ללוחמי צה"ל ואמר : "אם חלילה יפול מי מכם בשבי וגם אם נורא יותר יקרה חלילה למי מכם בקרב מול ארגוני הטרור - מדינת ישראל, ממשלת ישראל, המטה הכללי וצה"ל יעשו כל מהלך אפשרי וראוי כדי להחזיר אתכם הביתה".


לאחר כארבעה שעות הובא למנוחות בשעה 14:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה חברו לפלוגה רב סמל אלדד רגב בטקס מרגש וכואב, אלפים הגיעו לבית העלמין הצבאי בחיפה כדי ללוות את רב-סמל אלדד רגב, בדרכו האחרונה. בתחילת קרא הרב הראשי לצה"ל, אביחי רונצקי, פרק תהלים, ולאחר מכן אמרו האב והאחים את תפילת הקדיש.

בין המספידים אחיו של אלדד, עופר רגב ספד לו : "אלדד, אני עומד כאן היום עצוב, בוכה, אבל גאה. אני גאה במדינה שלי שנלחמה איתי כדי שתחזור. אני גאה בכל אזרח ואזרח שהרגיש שאתה אח שלו, בדיוק כמוני. אני גאה בערבות ההדדית והאהבה

הגדולה שהרעיפו עלינו, על המשפחות, עליך, ועל אודי. "אני גאה בצבא שמפקדו פוקד אותך אליו בפקודת יום. יידע כל חייל הנשלח למערכה, ותדע כל אם בישראל, כי גורל בניה -גם אם יפלו חלילה בשבי יהיו מסורים בידי מפקדים שלא יוותרו יום-יום, שעה-שעה, על הסיכוי לשחרורו".

שר הביטחון, אהוד ברק, ספד לאלדד ואמר: "מסע כואב של שנתיים, מסע של חוסר ודאות הגיע אל קיצו, ואתם נותרתם עם זיכרון ויגון שאינם נגמרים" לא כך קיווינו לממש את התפילה 'ושבו בנים לגבולם'. חלמנו כולנו לחבק את אודי ואלדד. רצינו לראות את משפחות גולדווסר ורגב עם חיוך על השפתיים, אך לא כך קרה. דמעות של כאב מלוות את שובם הביתה והלב אכן כבד, אך קומתנו לא שחה".

ברק פנה לבני משפחת רגב ואמר: "לעולם לא תדעו כמה אנו גאים בכם, ואנו ואיתכם כיום - מדינה שלמה, גאה והלומת צער".

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, ספד לאלדד ואמר: "זו לא רק שריפה של המשפחה ושל ההורים והאחים, ולא רק של החברים זו שריפה של כל בית ישראל. זהו כאב צורם, כאב על אובדן אדם יקר, אדם שהלך בתום וביושר להגן על עמו ועל מולדתו".

יהי זכרם ברוך !

מסע ההלוויה הועבר בשידור חי בפורטל הסוללארי של "חדשות 24" 0508202424 .לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » אלפים ליוו את החיילים החטופים בדרכם האחרונה

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · אלפי קשישים וניצולי שואה נזקקים זקוקים למוצרי מזון! - עוזרים כעת
דן אביב | מוצאי שבת י"ט בתמוז תש"פ
 
 · הגשמה מיוחדת ביום הזכרון לאב שכול - כתבה ותמונה
דן אביב | יום שלישי ד'''''''
 
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר