חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » הערים הבטוחות ביותר לילדים: מודיעין עלית, ביתר עלית ואלעד.
נערים חוצים צומת מסוכנת. נערים חוצים צומת מסוכנת.
צילום: אלי ג'אן באדיבות ידיעות הדרום.

הערים הבטוחות ביותר לילדים: מודיעין עלית, ביתר עלית ואלעד.

9,880 ילדים ונערים נפגעו בחודשים יוני-אוגוסט בין השנים 2005-2009, מהם 116 הרוגים * בין הערים הבטוחות ביותר נמצאות הערים החרדיות: מודיעים עלית, בית"ר עלית, ואלעד * הערים המסוכנות ביותר הם: חדרה, תל אביב וחיפה .

מאת: אלי ג'אן - "חדשות 24"   יום שלישי י' בתמוז תש"ע
קישורים ממומנים** תמונות ומבזקי חדשות **
קישורים ממומנים

כ-10,000 ילדים ובני נוער נפגעו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט) בחמש השנים האחרונות (2005-2009), חציים נערים בני 15-19, כך מדווחת עמותת אור ירוק על פי ניתוח נתוני הלמ"ס.

 

עוד עולה מן הנתונים כי במהלך התקופה האמורה נהרגו 116 ילדים ובני נוער ו- 754 נפצעו קשה. שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק: "מדינת ישראל ממוקמת במקום הראשון מבין המדינות המפותחות בעולם, בשיעור היפגעותם של ילדים בתאונות דרכים". עוד מוסיף אבואב: "אחת הסיבות המרכזיות לעליה בהיפגעות הילדים בחופשת הקיץ היא העובדה כי למעלה ממיליון ילדים אינם נמצאים במסגרת לימודית, באזור תחום ומוגן כבית הספר. רבים מהילדים מטיילים, נמצאים ברחובות, רוכבים על אופניים ומשחקים במגרשי משחקים וספורט ליד כבישים סואנים. כמו-כן, צעירים יוצאים לבלות באזורי בילוי, בקניונים, חלקם נוהג בלילה, לעיתים תחת עייפות ולעיתים תחת השפעת אלכוהול. כל אלו מגדילים משמעותית את סיכויים להיפגע בתאונות דרכים".

 

עשרת הערים המסוכנות ביותר לילדים ונערים

במהלך חמשת השנים האחרונות (2005-2009) נמצא כי מדד ההיפגעות של ילדים ונערים מחדרה הוא הגבוה ביותר מבין כל 74 הערים שנבדקו. בחדרה כ- 23,200 ילדים ונערים ונפגעו בה במהלך אותה תקופה 126 ילדים ונערים, מה שמציב אותה עם מדד של 10.86 ילדים ונערים שנפגעו לכל 10,000 ילדים ונערים הגרים בעיר, שזה כמעט כפול מהמדד הממוצע של כלל 74 הערים שנבדקו, העומד על 5.51 נפגעים לכל 10,000 ילדים ונערים הגרים בערים אלו. בצמוד לחדרה נמצאת ת"א-יפו, עם כ- 86,600 ילדים ונערים הגרים בעיר, מהם 470 נפגעו בתקופה האמורה ועם מדד היפגעות של 10.85 לכל 10,000 ילדים ונערים בעיר. אחריהן (בסדר יורד), מבין הערים המסוכנות לילדים ונערים בחודשי הקיץ ניתן למצוא את הערים חיפה, פרדס חנה-כרכור, כרמיאל, קריית אתא, קריית אונו, טבריה, באר שבע ועפולה. בכולן מדד ההיפגעות עולה על 9 ילדים ונערים לכל 10,000 ילדים ונערים הגרים ביישוב.

 

לדברי שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "אנו רואים עליה מדאיגה בהיפגעות ילדים ובני נוער בתקופת החופש הגדול. השנה חברנו לאגף השל"ח במשרד החינוך לפרויקט משותף שמטרתו לפתח מודעות ואחריות אישית לסכנות שבדרך, ותוך כדי כך לפתח אצל המשתתפים התנהגות דרך בטוחה באופן חוויתי. אני מקווה, כי ההעברה החווייתית של הנושא לתלמידים הצעירים, תסייע להם להבין את חשיבות הזהירות בדרכים, ולנו לשמור על חייהם."

 

עשרת הערים הבטוחות ביותר לילדים ונערים

מבין 74 הערים שנבדקו, ערד ומודיעין עילית הן הערים הבטוחות ביותר לילדים ונערים בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט) בחמש השנים האחרונות (2005-2009). על פי ניתוח הנתונים, מדד ההיפגעות בערים אלו עומד על 0.85 ילדים ונערים (0-19) לכל 10,000 מהם ביישוב. בצמוד אליהן נמצאת העיר בית"ר עילית, עם מדד היפגעות של 0.87 נפגעים לכל 10,000 ילדים ונערים ביישוב. ראוי לציין כי עבור הערים מודיעין עילית ובית"ר עילית מדובר בהישג מרשים, מאחר ובערים אלו, שיעור הילדים מתוך כלל התושבים ביישוב גבוה מאוד. במודיעין עילית ישנם כ-23,500  ילדים ונערים ובכל התקופה נפגעו בה רק 10 ילדים ונערים ואף לא הרוג אחד. בבית"ר עילית גרים כ- 20,700 ילדים ונערים ונפגעו בה בתקופה האמורה 9 בלבד, מהם הרוג אחד ופצוע קשה אחד. אל ערים אלו מצטרפות גם הערים שוהם, רהט, מבשרת ציון, אלעד, יהוד, אום אל פחם וקריית מלאכי. בכולן מדד היפגעותם של הילדים והנערים מהיישוב אינו עולה על 1.87 לכל 10,000 מהם ביישוב.

 

אלי שיש, מנהל אגף של"ח וידיעת הארץ: "לקראת חופשת הקיץ החליטו המש"צים לקחת אחריות ולקיים פעילות בבתי הספר היסודיים. בפעילות זו של המש"צים, להגברת מודעות התלמידים לסכנות האורבות בדרכים, כרוכים אתגר ותרומה אישית.  אין לי ספק כי העשייה הרחבה תטפח מעורבות ואחריות אישית למען התלמידים ובני הנוער, להצלת חיים".  

 

הנתונים באדיבות אלון חן - אור ירוק.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. מי קבע את הקביעה המטופשת הזו? 23-6-2010 12:53
* תהילה
אלעד היא עיר מסוכנת הנהגים נוסעים בה כמו מטורפים. צריכים לסגור להם את הכבישים הם חושבים שהם על רכבת משחק!
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » הערים הבטוחות ביותר לילדים: מודיעין עלית, ביתר עלית ואלעד.

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · אלפי קשישים וניצולי שואה נזקקים זקוקים למוצרי מזון! - עוזרים כעת
דן אביב | מוצאי שבת י"ט בתמוז תש"פ
 
 · הגשמה מיוחדת ביום הזכרון לאב שכול - כתבה ותמונה
דן אביב | יום שלישי ד'''''''
 
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר