חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » תמונות: תהלוכת ל"ג בעומר ב'כיכר השבת'
צילום: יוסי פורמנסקי - חדשות 24

תמונות: תהלוכת ל"ג בעומר ב'כיכר השבת'

התהלוכה הגדולה והמרכזית של תהלוכות ל"ג בעומר המאורגנות ע"י צעירי אגודת חב"ד בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, נערכה בירושלים בהשתתפות למעלה מעשרת אלפים ילדים, תלמידי תתי"ם מכל החוגים של היהדות החרדית, צפו בתמונות.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום שלישי כ' באייר תש"ע
קישורים ממומנים** אומן**
קישורים ממומנים

שנה אחרי שנה מהווה ירושלים אכסניה למפגן ענק וססגוני של יותר מרבבת ילדי הת"תים בירושלים, שכולו קידוש שם שמים ברבים.
 
כיכר השבת והרחובות הסמוכים נסגרו על-ידי המשטרה כבר מהשעות המוקדמות של הבוקר, ועוד בטרם החלו הילדים להגיע, כבר נתמלאו שולי הכיכר בהמון אדם, שביקשו לתפוס מקום טוב כדי לצפות בכינוס המיוחד, שהפך במשך השנים לאחד האירועים היפים והמרגשים שבירושלים.
 
התהלוכה עצמה יצאה מרחבת סמינר בית יעקב, לכאן התרכזו אלפי ילדים מכל חלקי העיר. בעבודת ארגון מסודרת למופת סודרו הילדים לקבוצות בהדרכתם המסורה של תלמידי התמימים מישיבת "תורת אמת" חב"ד בירושלים ומישיבת תומכי תמימים מגדל העמק, כשבראשה מצעד מרהיב של דגלים ותזמורת תופים של ילדים מחדר "אוהלי מנחם" ביתר עילית ובניצוחו של התמים דוד שוורצמן תלמיד מתלמידי החיידר.
 
השיירה האדירה של אלפי ילדי צאן קדשים עברה בצירי התנועה הראשיים כאשר אלפים ממלאים את המדרכות והמרפסות, כדי לצפות בתהלוכה הנאה. את פני התהלוכה קידמה ככר השבת, כשהיא מקושטת בכתובות ענקיות לחיזוק תורה ומצוות.
 
הכינוס שהיה מעמד של קידוש שם שמיים, נפתח באמירת כל התהלים, עשרות פעמים בו זמנית על פי חלוקה מראש של כמה פסוקים לכל ילד, שנאמרו מפי כל ילדי התשב"ר בהתעוררות עצומה התפלה יוחדה לשלומם של הרב שלום מרדכי בן רבקה רובשקין ולשחרורו של החייל גלעד שליט.
 
דברי תורה וברכה השמיעו הרב זאב-דב סלונים - רב מרכז העיר וחבר בית-דין רבני חב"ד, הרביוסף-יצחק הכהן אהרונוב - יו"ר צעירי אגודת חב"ד ואגודת חסידי חב"ד באה"ק. את ברכת עיריית ירושלים הביאו חבר המועצה ונציג חב"ד בעירייה הרב יעקב הלפרין והרב גבריאל שטאובר מנהל אגף תרבות תורנית בעירייה שסייעו רבות לקיום האירוע בככר השבת, ולכל התהלוכות בירושלים. כל הדוברים העלו על נס את המפגן האדיר של אחדות ישראל והזדהות עם מהות ל"ג בעומר, כפי שבא לביטוי בתהלוכות שהגה ויזם הרבי ובמיוחד השנה בהיותה שנת "פרצת" ומלאות 250 שנה להסתלקות הבעש"ט.
 
רגעים מרגשים ביותר היו בעת שאלפי הילדים פתחו בשירת "אני מאמין" אדירה שהרעידה את כל כיכר השבת והרחובות הסמוכים. גם מי שנחשב לקר מזג לא נשאר אדיש והראה סימני התרגשות. אבות ואמהות כך גם הרבנים שישבו על הבמה אף הוזילו דמעה במהלך השירה שכבשה את לבבות כולם.
 
פיארו את המעמד בנוכחותם, רבני קהילות חב"ד רבני שכונות, ראשי ישיבות ואישי ציבור. את הכנס הנחה בהצלחה מיוחדת הרב נפתלי הכהן רוט, שגם עמד בראש צוות הארגון המסור ביחד עם הרב נועם רוט,הרב בנימין זילברשטרום, הרב אריה גולדברג ,הרב מנחם וייספיש הרב שמואל גלבשטיין, הרב ברוך ברנדווין , הרב ישראל כהן והתמימים שאולי גולדברג שניאור רבינוביץ יוסי נייאזוב ,יענקי יעקובוב ומענדי פולק.
 
במהלך הכינוס הופיעו בפני הילדים אומנים שונים שכל אחד העביר לילדים מסר חינוכי רב ערך. בין הילדים הוגרלו מאות ספרי קודש ביניהם שסי"ם רמב"ם ראשונים ועוד.
 
את הכינוס הנעימו ילדי מקהלת תלמוד תורה "אוהלי מנחם" בניצוחו של ר' שלום כינורי ובליווי תזמורתו של ר' יוסף יצחק כהן שהגיע מניו יורק.

את האירוע הפיקו בעמל רב ובהצלחה מופתית הרב מנחם מענדל כהן מנהל חיידר "אהלי מנחם" ביתר עילית והרב ישראל בלויא.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. לג בעומר 2-9-2011 14:29
* יוסף
הרב נפתלי והרב נועם רוט כל הכבוד תמשיכו לעשות רצונו של הרבי דרך הגב אין שנה שבני מפספס את תהלוכת ל\'\'ג בעומר בכיכר השבת.
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » תמונות: תהלוכת ל"ג בעומר ב'כיכר השבת'

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר