חדשות 24 » כלכלה ובורסה » גידול מרשים בייצוא לחו"ל מוצרי מזון בכשרות מהדרין
אילוסטרציה אילוסטרציה
צילום: חדשות 24

גידול מרשים בייצוא לחו"ל מוצרי מזון בכשרות מהדרין

לקראת חג הפסח: עלייה מרשימה בהיקפי הייצוא של מוצרי מזון בכשרות מהדרין לריכוזים היהודיים בארה"ב ובאירופה, אלפי טונות של מוצרי מזון עושים את דרכם לקהילות האורתודוקסיות בכל רחבי ארה"ב ואירופה, לדברי יצרני המזון למהדרין, הביקוש למוצרי מזון בכשרות 'מהדרין' עולה בהתמדה בשנים האחרונות.

מאת:  כתב "חדשות 24"   מוצאי שבת כ"ז באדר תש"ע
קישורים ממומנים** 2525 - תמונות ומבזקי חדשות און ליין**
קישורים ממומנים

לקראת חג הפסח נרשמת עלייה מרשימה בהיקפי הייצוא של מוצרי מזון בכשרות מהדרין לריכוזים היהודיים בארה"ב ובאירופה, כשאלפי טונות של מוצרי מזון עושים את דרכם לקהילות האורתודוקסיות בכל רחבי ארה"ב ואירופה.  המדובר בעלייה משמעותית לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

לדברי יצרני המזון למהדרין, הביקוש למוצרי מזון בכשרות 'מהדרין' עולה בהתמדה בשנים האחרונות ומתפרס מברזיל ועד אוסטרליה, מקנדה ועד אוסטריה.

ישראל, הנחשבת ליצרנית המזון הכשר השנייה בגודלה בעולם אחרי ארצות-הברית, מחזקת את אחיזתה בשוק האורתודוקסי בזכות שוק המהדרין הגדל עם התרחבותן של הקהילות החרדיות המקומיות המחזיקות בנתח משמעותי משוק המזון הכשר.

על פי נתוני מכון היצוא, בשנים האחרונות מסתכם יצוא המצות בכ-9 מליון דולר לשנה, ואילו יצוא היין לקהילות היהודיות לקראת הפסח עומד על 2.8 מיליון בקבוקי יין ומוערך בכ- 7.75 מיליון דולר.

'טעמן' חברת המזון למהדרין העומדת תחת השגחת בד"צ העדה החרדית, מדווחת על עלייה מרשימה של 23.5% בייצוא לקראת חג הפסח בהיקף עסקאות כולל של 860,000$, כשעיקר העלייה נרשמת בריכוזי הקהילות לאורך החוף המזרחי בארה"ב כניו יורק וושינגטון, ואילו באירופה נרשם גידול ניכר בבריטניה ובצרפת.

לדברי שלום חיים, מנכ"ל 'טעמן', מדובר במגמה הצפויה להתפתח בשנים הקרובות: "התרחבותן של הקהילות החרדיות בחו"ל לצד קפיצת מדרגה משמעותית באיכות מוצרי המהדרין ורמת הכשרות שלהם, הביאו לחיזוק עקבי במגמת הייצוא.

אם בעבר לקראת פסח נזקקו הקהילות השונות בחו"ל לתמהיל מוצרים ממגוון מקורות וכשרויות, הרי שכיום מציע שוק המהדרין בישראל לחג הפסח סל מוצרים מגוון, החל ממוצרי יסוד וכלה במוצרי קצה כחטיפים וממתקים בכשרות קפדנית, מה שזוכה כמובן לביקושים גבוהים ולפלח שוק גדול במיוחד".

גם בשוק הכשרות ה'רגילה' ניכרת עלייה מבורכת, כשמחזור המכירות של מזון כשר באמצעות חנויות מכולת, מרכולים וסופרמרקטים בארה"ב בלבד עמד בשנה האחרונה מעל 200 מיליארד דולר. זאת לאחר שבשנת 2003 עמד מחזור המכירות של מזון כשר על 150 מיליארד בלבד, שיעור צמיחה שנתי של פי שניים משוק המזון הכללי.

כפי שעולה ממחקר חדש על המגמות בשיווק מזון כשר בארה"ב. אחד הגורמים לעלייה זו הוא התגייסותן של רשתות ייעודיות בחו"ל המקדמות מוצרי יבוא, כך לדוגמא רשת ווגמנס האמריקאית המחזיקה ב- 70 סניפים בארה"ב והיקף מכירות של 4.5 ביליון דולר, הובילה בשנים קודמות מבצע קידום מזון ישראלי לקראת הפסח, מה שמבטא את חדירת תודעת הכשרות והדרישה העולמית הגוברת למזון כשר. לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » כלכלה ובורסה » גידול מרשים בייצוא לחו"ל מוצרי מזון בכשרות מהדרין

כלכלה ובורסה
 · המונים ב'יריד התעסוקה לציבור החרדי' שנערך בבנייני האומה
| יום ראשון כ"ב בתמוז תשע"א
 
 · צפו: שר התמ"ת בביקור ב'מרכז החרדי להכשרה מקצועית'
| יום שני י"ג בטבת תשע"א
 
 · "הציבור החרדי הוא 20 אחוז משוק ההשקעות הכללי"
| יום שלישי י"ד באלול תש"ע
 
 · גידול מרשים בייצוא לחו"ל מוצרי מזון בכשרות מהדרין
| מוצאי שבת כ"ז באדר תש"ע
 
 · באל על מרוצים מהחלטת שר התחבורה להפעלת קו סדיר לאילת
| יום ראשון כ"ג בשבט תש"ע
 
 · הרוכשים: "קידישיק הוא מותג שאנו מאמינים בו"
| יום שני י' בשבט תש"ע
 
 · בנק הפועלים ומשרד השיכון בודקים אפשרות לשיתוף פעולה
אברהם ברגמן | יום חמישי כ"א בטבת תש"ע
 
 · "הבצפר" מהיום גם במגזר החרדי
| יום שלישי י"ט בטבת תש"ע
 
 · אנשי מקצוע מהמגזר החרדי אינם רצויים בשוק העבודה
| יום חמישי י"ד בטבת תש"ע
 
 · בנק הפועלים: "הבנק המצטיין במתן שירותי סחר חוץ בישראל"
| יום רביעי ו' בטבת תש"ע
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר