חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » סיקור ותמונות: ההנהגה הצעירה יצאו לסיור בערד

סיקור ותמונות: ההנהגה הצעירה יצאו לסיור בערד

חברי ההנהגה הצעירה של "האיחוד הלאומי" ומנכ"ל התנועה נחי אייל, סיירו בערד, חברי ההנהגה הצעירה החליטו להקים קבוצה איכותית של צעירים למען העיר, שיחזירו לתושבי ערד את הכבוד ואת הגאווה הלאומית, ויאחדו את כל הקבוצות בערד כדי להחזירה לימי תפארתה.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום חמישי י"ג בשבט תש"ע
קישורים ממומנים** רוצה לטוס לאומן או לאוקראינה? **
קישורים ממומנים

חברי ההנהגה הצעירה באיחוד הלאומי ומנכ"ל התנועה נחי אייל, סיירו בערד וגילו כי בעיר הדרומית, שהייתה עד לפני עשרים שנה גאווה לנגב כולו, המצב קשה מאוד.

במהלך שעות הבוקר הצעירים סיירו במרכז העיר ונדהמו לראות מאות מהגרים בלתי חוקיים עוברים על פניהם ורואים את עצמם כמקומיים, למרות שאין להם אפילו אישור שהייה בישראל.

"בערד יש בעיה קשה של סודנים, לא של פליטי דרפור" מסביר אליעזר בר שדה, מתמודד לראשות העיר. "הסודנים הגיעו לערד דרך גבול מצרים כי בישראל תנאיי המחייה הרבה יותר מבטיחים מארצות ערב. עלות הסתננות לישראל עומדת על 2000 דולר בלבד."

לערד הגיעו לפני כשנתיים כ-1300 סודנים ומהווים כ-5% מתושבי העיר. הסודנים הגיעו לערד בגלל מחירי הדירות הזולים. הסודנים נחשבים לכח עבודה זול ולוקחים מיהודים מקומות עבודה, בעיקר במלונות ים המלח. מאז שהם הגיעו לערד הוכפלו מספר דורשי העבודה בערד פי שניים (מ-400 לכ-800 איש).

חשוב לציין שהסודנים משתייכים לנצרות הקתולית ובשל כך נוצר בשנים האחרונות מיסיון חמור בערד, שפנה בעיקר אל השכבות החלשות וגרם ליהודים להמיר את דתם. קשה מאוד להעריך בכמה אנשים מדובר.

בעקבות התרבות הבדואים בערד הפשע בעיר התעצם מאוד: סמים, אלכוהול, זנות, הימורים. לזמן מסוים היה ממוצע הגנבות שתי מכוניות ליום.

 

אברהם קמינר, חבר המועצה לשעבר סיפר כי "ערד היא עיר של קונצנזוס. הדתיים והחילוניים, השמאל והימין, מעוניינים בפיתוח העיר והבאת תושבים אליה."

עדות לדברי קמינר היא התגייסות אנשי 'ישראל ביתנו' בעיר. מקסים אוקנין, סיפר לחברי ההנהגה שכביש מספר 31, העורק הראשי בין ערד לבאר שבע, מכוסה לכל אורכו בבניה בלתי חוקית בדואית "הדבר הופך את ערד לנקודה בעלת חשיבות אסטרטגית" הוא מסביר.

אולם בצה"ל החליטו כנראה שאין דרך לטפל בבעיה ובמקום לתגבר את הנוכחות הצבאית בכביש, הורה מפקד בסיס נבטים לחייליו לא לנסוע בכביש.

בסניף בני עקיבא המצב לא יותר טוב. הסניף מונה כ-30 חניכים ומספר מדריכים מצומצם. טלי גבילי, קומונרית הסניף, מספרת על תופעה שתלמידים לא רוצים ללמוד בישיבות מחוץ לעיר ומעדיפים את התיכון וחטיבת הביניים החילוניים בעיר. מיותר לציין שהקשיים הרבים מביאים להורדת כיפות.

הרב ינון אילני, תלמיד הרב צבי יהודה, ראש הגרעין וראש ישיבת "חן במדבר" מספר על הישיבה: "תלמידי הישיבה יוצאים עם מטען גדול שקשה למצוא במקום אחר. התלמידים בישיבה בוגרים יותר ביחס לחבריהם בישיבות אחרות, כך סיפר לי ראש ישיבה אחד". תלמידי הישיבה נפגשים עם בעלי תשובה, הרב מסביר "לדעתי החיבור הזה עם כל המורכבות והאתגר שיש בו הוא אמיתי ונצרך. המסר שיש פה הוא מסר לאומי של חיבור הגוונים השונים בעם. לדוגמא בבית הכנסת המרכזי בעיר גם אם יעבור לפני התיבה שליח ציבור חסיד חב"ד הוא יגיד תפילה לשלום המדינה ויתפלל בהברה ספרדית." אומר הרב אילני.

חברי ההנהגה הצעירה מקימים בימים אלו קבוצה איכותית של צעירים למען העיר, שיחזירו לתושבי ערד את הכבוד ואת הגאווה הלאומית, ויאחדו את כל הקבוצות בערד כדי להחזירה לימי תפארתה.

אסף דנוך, יו"ר ההנהגה הצעירה מסכם: "אנו מאמינים שכמו שהצלחנו עד היום לפעול ביפו, רמלה ובנצרת עילית, נצליח גם בערד להרים את הרוח היהודית ולדאוג שיהודים לא ירגישו בעיר הדרומית כאילו הם בחו"ל חס ושלום. היעד הראשון הוא חיזוק הישיבה, חשוב שתלמידים רבים יבינו את המשמעות של ערד ויבואו ללמוד בה.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » סיקור ותמונות: ההנהגה הצעירה יצאו לסיור בערד

וידאו ותמונות - מקומי
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 
 · ירושלים: אשפה ב'מחנה יהודה' עקב שביתת העירייה - תמונות
| יום שישי י"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר