חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » סיקור ותמונות: ביקור שר הפנים, הרב אליהו ישי בביתר עילית
הפמליה בפתח בית עיריית ביתר עילית הפמליה בפתח בית עיריית ביתר עילית
צילום: יהודה קלמן

סיקור ותמונות: ביקור שר הפנים, הרב אליהו ישי בביתר עילית

השר אלי ישי וצמרת משרדו הגיעו השבוע לעיר ביתר עילית כאורחי ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין השר ישי "נגדיל הסיוע לעירייה בהתאמת מענקי האיזון לגידול הטבעי, שיפוי בגין הנחות בארנונה וגבייה נכונה וסיוע בהשלמת המוקד העירוני – בטחוני החדש"

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום חמישי י"ד בטבת תש"ע
קישורים ממומנים** מתעניין בנייעס? חייג 1900502424 **
קישורים ממומנים

"משרד הפנים ימשיך ואף יגדיל משמעותית את תקציבי הסיוע לעיר ביתר עילית. ראש העיר, הסגל המקצועי והתושבים מהווים דוגמא מצוינת להתנהלות נכונה ויוצרים בנו מוטיבציה ואפשרויות לסייע בכל מה שניתן" – כך אמר סגן ראש הממשלה ושר הפנים, הרב אליהו ישי בתום ביקור עבודה שערך בעיר ביתר עילית.

השר ישי אמר כי משרדו יגדיל את תקציב מענק האיזון לעירייה באופן משמעותי בהתאמה לגידול האוכלוסייה במהלך השנה ואת תקציב ה'שיפוי' המוענק לרשויות בעלות מינימום ארנונה ושיעור גבייה נכון.

השר הבטיח כי משרדו ימשיך ויסייע בהשלמת המוקד העירוני - בטחוני החדש שהועבר בימים אלה למרכז החירום ובתקציבים ייעודיים.  

במהלך הביקור גילה שר הפנים כי "לבקשת ראה"ע אני מקדם עם ראש הממשלה ושר האוצר הקצאת תקציב מיוחד לפיתוח המיועד לפיצוי הרשויות בגין החלטת ההקפאה והעדר הכנסה מאגרות הבניה". בהתייחסו לבקשת ראש העיר, הרב רובינשטיין לסיועו ב'הסרת טבעת החנק', כלשונו, בהחלטת ההקפאה, אמר השר ישי כי  הוא סמוך ובטוח שאותם כ- 300 יח"ד שהוקפאו באופן תמוה ולא מוצדק, בלשון המעטה, יופשרו. "צוות מקצועי במשרד הביטחון שוקד בימים אלה על החריגים שבהחלטת ההקפאה ואני בטוח שיח"ד אלה שעברו הקפאה פעם אחת והופשרו בימי ממשלת אולמרט, יופשרו במהרה" – אמר השר.  

השר ישי וצמרת משרדו שהיו אורחי ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין, ערכו סיור בשורה של מוסדות תורה ובמתחמי הבניה ה'מוקפאים' וקיימו ישיבת עבודה מקיפה באולם מליאת העירייה. בסיור השתתפו; מנכ"ל משרד הפנים, מר גבי מימון. ראש מטה השר, הרב דוד שטרית וקצין התקציבים של משרד הפנים באיו"ש, מר אבנר כהן. מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק תכנון ובניה, הרב שלמה שרעבי. סגן רה"ע, הרב יוסי שטרית. גזבר העירייה, הרב יהושע פולק. מנכ"ל העירייה, הרב יהודה גרליץ. מנהל החל"פ, ה"ה שמעון איינשטיין. מהנדס העירייה, מר אבישי מירון וחברי העירייה; הרב יוסף חיים כהן. הרב מיכאל נקי והרב דוד זיידה.  

את ביקורו החל השר בנטיעת העץ המסורתית בכניסה לעיר. לאחר מכן ערך ביקור בישיבת 'נזר התלמוד' שבנשיאות הרה"ג רבי שלום כהן שליט"א. את פני הפמליה קיבלו ראש הישיבה הרה"ג רבי יעקב כהן שליט"א ומנהל המוסדות, הרב אברהם אורן. השר ישי סיפר לתלמידים כי כשביקש את ברכת מרן הראשל"צ הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א לקראת ביקורו בעיר אמר לו מרן הראשל"צ כי הנחת רוח הגדולה ביותר שלו היא לראות את התפתחותם ושגשוגם של מוסדות התורה, הישיבות ותלמודי התורה וכי זו הלכה למעשה של החזרת העטרה ליושנה. השר ישי אמר לתלמידים כי בזכות העמל והיגיעה שהם משקיעים יזכו בעז"ה לגדול תלמידי חכמים וגדולי תורה. "אנו מצדנו יחד עם העירייה והנהלת הת"ת עושים הכול לרווחתכם כדי להעניק לכם את כל התנאים שתגדלו במסורת ישראל סבא ותפארו את עם ישראל. קשה בגילאים שכאלה להבין כמה יגיעה מונחת בכל אבן ואבן בבניין הישיבה אולם כשתגדלו מעט תבינו את המשמעות ותוכלו להעריך את ראש הישיבה. הסגל ופרנסי העיר".

לאחר שערכו סיור באתרי הבנייה ה'מוקפאים' שבגבעה ב' 2 וצפו בבעיות הקשות שייצרה החלטת ההקפאה במתחמים אלה. ביקרה הפמליה בסמינר לבנות 'עוז והדר'. בתום ישיבה קצרה עם ראש המוסדות, הרב שלמה חדד והסגל החינוכי בראשות המנהלת הרבנית אילנה בטאט התכבד השר בקביעת מזוזה במוקד העירוני – בטחוני שהועבר בימים אלה למרכז החירום בעיר. ראש העיר, הרב רובינשטיין העלה על נס את תרומתו של השר בעת כהונתו כשר התמ"ת וגם כיום במשרד הפנים להשלמת מרכז החירום. השר הסיר את הלוט מעל המסכים המשוכללים שבמוקד העירוני והבטיח כי משרדו ימשיך ויסייע להשלמת הפיתוח ורכישת הציוד למוקד המשרת את תושבי העיר וגורמי הביטחון.

בתום הטקס הקצר במוקד ביקש השר לערוך ביקור בהיכל התורה בישיבה הגדולה 'הדרת מלך'. את פני השר וראש העיר קיבלו רו"מ הישיבה, הרה"ג ר' שלום וילנסקי שליט"א. השר וצמרת משרדו קיבלו הסבר קצר על בעיות הפיתוח ודרכי הגישה לישיבה והבטיח את סיוע משרדו לפתרון הבעיות.

בתום הביקור בישיבה יצא השר ופמלייתו לטקס הנחת אבן הפינה לבית הכנסת שבת"ת 'ארזי ביתר' שבהנהלת הרב דן עזרא. את פני הפמליה קידמו בשירה מקהלת ילדי הת"ת; 'מלכא דעלמא יברך יתהון... – שרו הזאטוטים ונופפו בדגלי הת"ת. הנער, רבי שמעון נקי, שהתכבד בהנחיית האירוע קידם בהתרגשות את פני האורחים החשובים וביקש מהשר וראש העיר לשאת דברי ברכה. השר ישי אמר בדברי ברכתו כי "היום יותר מתמיד הוא מבין את הפסוק מפי עוללים ויונקים יסדת עוז להשבית אוייב ומתנקם... היום כשאויבינו זוממים לכלותנו עלינו להגביר חיילים לתורה ואתם, ילדי החמד, העוז והתעצומות שבכוחו להשבית אויב ומתנקם". לאחר מכן ערך השר ביקור קצר במרכז ההשמה והכוון התעסוקתי – 'מפתח' שבניהולו של חבר המועצה, הרב מיכאל נקי והיה אורחו של יו"ר המועצה הדתית, הרב נח צדוק בישיבת עבודה במועצה"ד.

את סיורו סיים השר בביקור בכולל האברכים הגדול 'גן רווה'  שבנשיאות הרה"צ רבי יורם אברג'ל שליט"א. ראש הכולל הרה"ג רבי יצחק מעלם שליט"א העלה על נס את תרומתם ועזרתם של ראש העיר ומ"מ הרב שלמה שרעבי לביסוס בית המדרש והכולל והתפתחותו. השר ישי אמר לאברכי הכולל כי הם השמירה האמיתית של העיר והערובה לביטחונם של התושבים. ראש העיר ציין בסיפוק את התפתחות מוסדות התורה וקול התורה המהדהד בעיר יומם ולילה;  "רק בכוח התורה הזה נעשה ונצליח".  

בישיבת העבודה שנערכה בתום הסיור אמר ראש העיר, הרב רובינשטיין כי החוסר בתקציבי פיתוח ותשתיות בהעדר הכנסות מאגרות הבנייה עקב ההקפאה גורם לבעיות קשות עד כדי מחנק של העיר. "אנו זקוקים לתקציבי הפיתוח והאגרות כאויר לנשימה" - אמר ראש העיר. הרב רובינשטיין הוסיף כי לצד רשימת הבקשות של העירייה יש גם להודות על היחס המיוחד לו זוכה העיר ביתר מצד השר והפקידות המקצועית. הרב רובינשטיין הודה לשר ישי על הסיוע הרב במסגרת תפקידו כשר התמ"ת בהשלמת מתחם הבניה החדש בן כ – 6000 מ"ר שבאזור התעשייה 'ערבה' בה מועסקות כבר כיום מאות מנשות העיר בתחומי ההייטק.

ֳ¨ֳ·ֳ± ֳ₪ֳ°ֳ§ֳ÷ ֳ ֳ¡ֳ¯ ֳ₪ֳ´ֳ©ֳ°ֳ₪ ֳ¬ֳ¡ֳ©ֳ₪ֳ«
ֳ¨ֳ·ֳ± ֳ₪ֳ°ֳ§ֳ÷ ֳ ֳ¡ֳ¯ ֳ₪ֳ´ֳ©ֳ°ֳ₪ ֳ¬ֳ¡ֳ©ֳ₪ֳ«"ֳ° ֳ¹ֳ¡ֳ÷"ֳ÷ ֳ ֳ¸ֳ¦ֳ©

ֳ¹ֳ¥ֳ¬ֳ§ֳ¯ ֳ₪ֳ«ֳ¡ֳ¥ֳ£ ֳ¡ֳ¨ֳ·ֳ± ֳ₪ֳ°ֳ§ֳ÷ ֳ ֳ¡ֳ¯ ֳ₪ֳ´ֳ©ֳ°ֳ₪ ֳ¬ֳ¡ֳ©ֳ₪ֳ«
ֳ¹ֳ¥ֳ¬ֳ§ֳ¯ ֳ₪ֳ«ֳ¡ֳ¥ֳ£ ֳ¡ֳ¨ֳ·ֳ± ֳ₪ֳ°ֳ§ֳ÷ ֳ ֳ¡ֳ¯ ֳ₪ֳ´ֳ©ֳ°ֳ₪ ֳ¬ֳ¡ֳ©ֳ₪ֳ«"ֳ° ֳ¹ֳ¡ֳ÷"ֳ÷ ֳ ֳ¸ֳ¦ֳ©


ֳ¡ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡ֳ÷ ֳ°ֳ¦ֳ¸ ֳ₪ֳ÷ֳ¬ֳ®ֳ¥ֳ£ ֳ²ֳ­ ֳ¸ֳ ֳ¹ ֳ₪ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡ֳ₪
ֳ¡ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡ֳ÷ ֳ°ֳ¦ֳ¸ ֳ₪ֳ÷ֳ¬ֳ®ֳ¥ֳ£ ֳ²ֳ­ ֳ¸ֳ ֳ¹ ֳ₪ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡ֳ₪

ֳ¡ֳ´ֳ÷ֳ§ ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡ֳ÷ ֳ°ֳ¦ֳ¸ ֳ₪ֳ÷ֳ¬ֳ®ֳ¥ֳ£ ֳ²ֳ­ ֳ¸ֳ ֳ¹ ֳ₪ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡ֳ₪
ֳ¡ֳ´ֳ÷ֳ§ ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡ֳ÷ ֳ°ֳ¦ֳ¸ ֳ₪ֳ÷ֳ¬ֳ®ֳ¥ֳ£ ֳ²ֳ­ ֳ¸ֳ ֳ¹ ֳ₪ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡ֳ₪

ֳ¡ֳ«ֳ¥ֳ¬ֳ¬ ֳ¢ֳ¯ ֳ¸ֳ¥ֳ¥ֳ₪ ֳ²ֳ­ ֳ¸ֳ ֳ¹ ֳ₪ֳ«ֳ¥ֳ¬ֳ¬ ֳ₪ֳ¸ֳ₪
ֳ¡ֳ«ֳ¥ֳ¬ֳ¬ ֳ¢ֳ¯ ֳ¸ֳ¥ֳ¥ֳ₪ ֳ²ֳ­ ֳ¸ֳ ֳ¹ ֳ₪ֳ«ֳ¥ֳ¬ֳ¬ ֳ₪ֳ¸ֳ₪"ֳ¢ ֳ©ֳ¶ֳ§ֳ· ֳ®ֳ¥ֳ²ֳ¬ֳ­ ֳ¹ֳ¬ֳ©ֳ¨"ֳ 

ֳ₪ֳ¹ֳ¸ ֳ°ֳ¥ֳ ֳ­ ֳ¡ֳ«ֳ¥ֳ¬ֳ¬ ֳ¢ֳ¯ ֳ¸ֳ¥ֳ¥ֳ₪
ֳ₪ֳ¹ֳ¸ ֳ°ֳ¥ֳ ֳ­ ֳ¡ֳ«ֳ¥ֳ¬ֳ¬ ֳ¢ֳ¯ ֳ¸ֳ¥ֳ¥ֳ₪

ֳ¡ֳ®ֳ¥ֳ·ֳ£ ֳ₪ֳ²ֳ©ֳ¸ֳ¥ֳ°ֳ© ֳ¡ֳ¨ֳ§ֳ¥ֳ°ֳ© ֳ²ֳ­ ֳ¸ֳ«ֳ¦ֳ© ֳ₪ֳ¡ֳ©ֳ¨ֳ§ֳ¥ֳ¯ ֳ¡ֳ²ֳ©ֳ¸.
ֳ¡ֳ®ֳ¥ֳ·ֳ£ ֳ₪ֳ²ֳ©ֳ¸ֳ¥ֳ°ֳ© ֳ¡ֳ¨ֳ§ֳ¥ֳ°ֳ© ֳ²ֳ­ ֳ¸ֳ«ֳ¦ֳ© ֳ₪ֳ¡ֳ©ֳ¨ֳ§ֳ¥ֳ¯ ֳ¡ֳ²ֳ©ֳ¸.

ֳ₪ֳ¹ֳ¸ ֳ¡ֳ÷ֳ¶ֳ´ֳ©ֳ÷ ֳ²ֳ¬ ֳ₪ֳ²ֳ©ֳ¸ ֳ¥ֳ±ֳ¡ֳ©ֳ¡ֳ÷ֳ₪.
ֳ₪ֳ¹ֳ¸ ֳ¡ֳ÷ֳ¶ֳ´ֳ©ֳ÷ ֳ²ֳ¬ ֳ₪ֳ²ֳ©ֳ¸ ֳ¥ֳ±ֳ¡ֳ©ֳ¡ֳ÷ֳ₪.


ֳ₪ֳ´ֳ®ֳ¬ֳ©ֳ₪ ֳ¡ֳ´ֳ÷ֳ§ ֳ¡ֳ©ֳ÷ ֳ²ֳ©ֳ¸ֳ©ֳ©ֳ÷ ֳ¡ֳ©ֳ÷ֳ¸ ֳ²ֳ©ֳ¬ֳ©ֳ÷.
ֳ₪ֳ´ֳ®ֳ¬ֳ©ֳ₪ ֳ¡ֳ´ֳ÷ֳ§ ֳ¡ֳ©ֳ÷ ֳ²ֳ©ֳ¸ֳ©ֳ©ֳ÷ ֳ¡ֳ©ֳ÷ֳ¸ ֳ²ֳ©ֳ¬ֳ©ֳ÷.

ֳ₪ֳ¹ֳ¸ ֳ®ֳ·ֳ¡ֳ¬ ֳ₪ֳ±ֳ¡ֳ¸ֳ©ֳ­ ֳ®ֳ¸ֳ ֳ¹ ֳ₪ֳ²ֳ©ֳ¸ ֳ¡ֳ ֳ÷ֳ¸ֳ©ֳ­ ֳ₪ֳ®ֳ¥ֳ·ֳ´ֳ ֳ©ֳ­.
ֳ₪ֳ¹ֳ¸ ֳ®ֳ·ֳ¡ֳ¬ ֳ₪ֳ±ֳ¡ֳ¸ֳ©ֳ­ ֳ®ֳ¸ֳ ֳ¹ ֳ₪ֳ²ֳ©ֳ¸ ֳ¡ֳ ֳ÷ֳ¸ֳ©ֳ­ ֳ₪ֳ®ֳ¥ֳ·ֳ´ֳ ֳ©ֳ­.
לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
3. qGVdNvVkX 18-1-2012 05:38
* Kaylea
Thanks alot - your answer svloed all my problems after several days struggling
2. העולם התחתון אדם רע מעללים שומר נפשו ירחק! עליו 11-12-2010 20:14
* למי ששכח !
נאמר!
1. מאיר לא חבל אלי ישי אלוף בסיורים שלא 31-12-2009 21:11
* מאיר רביע ירושלים
יוצא מהם כלום
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » סיקור ותמונות: ביקור שר הפנים, הרב אליהו ישי בביתר עילית

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר