חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » סופי: ח''כ מוזס הציל את השטריימלאך
אילוסרציה - שטריימל אילוסרציה - שטריימל
צילום: ארכיון חדשות 24

סופי: ח''כ מוזס הציל את השטריימלאך

הישג לח"כ מנחם לייזער מוזס בועדת החינוך בכנסת: חוק איסור ייבוא פרוות לא יחול על פרוות המיובאות לצורך ייצור שטריימלאך וכובעים, החוק יחול על פרוות כלבים וחתולים בלבד.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום רביעי כ"ט בכסלו תש"ע
קישורים ממומנים** אומן**
קישורים ממומנים

"כל זמן שאנחנו חברים בקואליציה, ואני חבר בועדת החינוך, לא ניתן לחוקק חוקים העשויים לפגוע ברגשות הציבור החרדי", כך אמר היום ח"כ הרב מוזס בתום דיון בועדת החינוך של הכנסת על חוק האוסר ייבוא פרוות. החוק אושר לקריאה ראשונה.

כזכור, לפני כמה שבועות הגישה ח"כ רונית תירוש (קדימה) הצעה לתיקון חוק צער בעלי חיים הקובעת איסור ייבוא פרוות העשויות משיער של בעל חיים.

ועדת השרים לחקיקה תמכה בחוק ואישרה אותו להמשך חקיקה בכנסת. יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס התנגד לחוק עוד בשלביו הראשונים בטענה כי החוק פוגע באופן ישיר בציבור החרדי הנוהג לחבוש על ראשו את השטריימל או את כובע הלבד העשויים מפרוות בעלי חיים שונים. "אינני מתנגד לחוק באופן גורף – הדגיש בשעתו הרב מוזס – "כל שאני מבקש, לכלול בו הסתייגויות והוראות מפורשות שיאפשרו לציבור החרדי אותו אני מייצג להמשיך וללבוש את לבושם המסורתי".
ואכן, דיון שהתקיים לפני כחודש בועדת החינוך הסתיים ללא הצבעה וללא הסכמה מאחר והרב מוזס עמד על כך כי החוק לא יהיה גורף ויחול על פרוות כלבים וחתולים בלבד. "אנחנו לא נשנה את לבושנו המסורתי בעקבות חוק כזה או אחר שיאסור זאת.

יש לנו מסורת. אין ספק כי צער בעלי חיים הוא איסור דאורייתא והיהדות לאורך מאות שנים נתנה דעתה ההלכתית כיצד לא לצער בעלי חיים, ואולם חכמים הם שקבעו את הכללים אימתי חל איסור זה ואימתי לא, ובאופנים שונים קבעו חכמים שאין איסור צער בעלי חיים" הסביר אז בוועדה.

ארגוני צער בעלי חיים ביקשו כי החוק יוחל לא רק על ייבוא מארצות מסוימות אלא כחוק כללי האוסר ייבוא כל פרווה מכל ארץ שהיא ויחול הן על סחר והן על שימוש אישי.

"התורה אוסרת צער בעלי חיים" - צעקו נציגי הארגונים למען בעלי החיים, "יש לאסור כל שימוש בפרווה לכל צורך שהוא". כאמור, אותו דיון הסתיים ללא הכרעה.

הבוקר, (יום רביעי) התכנסה שוב ועדת החינוך על מנת לקדם את החוק כאשר מציעת החוק ונציגי הארגונים מודעים לכך שללא הסכמת ח"כ מוזס לא יאושר החוק לקריאה ראשונה.

לאחר דין ודברים ותוך הבהרת הנושא על ידי ח"כ מוזס שקיבל את גיבוי יו"ר הועדה ח"כ זבולון אורלב, אושר החוק במתכונת מצומצמת והוא יחול על פרוות כלבים וחתולים בלבד.

הועדה תכין את הנוסח המתוקן תוך התייחסות להחרגה לצרכי דת ומסורת והכנת מידרג ענישה מפורט לעבירה על ייבוא, ייצוא או שימוש בפרווה האסורה

קישורים קודמים בנושא:
ח''כ מנחם לייזער מוזס ''מציל את השטריימלאך...''לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » סופי: ח''כ מוזס הציל את השטריימלאך

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר