חדשות 24 » בריאות - ארגוני חסד - הצלה וחירום » בעוד כחודשיים: התשלום למד"א ישירות ע"י קופות החולים.
אמבולנס מד''א אמבולנס מד''א
צילום: חדשות 24

בעוד כחודשיים: התשלום למד"א ישירות ע"י קופות החולים.

חה"כ אורי מקלב: החיוב על פינוי באמבולנס של מד"א ייעשה ישירות דרך קופות החולים, כמו"כ גם לעניין חובות עבר של מפונים ע"י מד"א, מד"א תעביר את רשימת החייבים לקופות החולים, ובמידה ומגיע החזר למפונה, תשלם קופ"ח ישירות למד"א. הסדר זה ימנע עגמת נפש מיותרת למפונים באמבולנס.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום חמישי כ"ג בכסלו תש"ע
קישורים ממומנים** תמונות ומבזקי חדשות **
קישורים ממומנים

הוועדה לפניות הציבור קיימה אתמול ישיבת מעקב בנושא פניות ציבור בנוגע לשירותי האמבולנס של מגן דוד אדום.  

יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב, ציין כי על פי ההסכם שנקבע בין קופות החולים, מד"א ומשרד הבריאות, התשלום עבור הפינוי יעשה ישירות בין מד"א לבין קופות החולים. "זהו צעד מבורך וחשוב מאוד שנעשה לטובת האזרחים המפונים באמבולנסים ומאושפזים בבתי חולים. הסכם זה ימנע את המקרים של גביית חובות על ידי עורכי דין ותביעות לעיקולים.

הנושא לא ירד מסדר יומה של הוועדה  והיום אנחנו מתבשרים כי הטיפול בנושא נשא פרי.

יו"ר הוועדה לא הסתפק רק מכאן ואילך אלא אף בנושא חובות העבר, ביקש כי מד"א יעביר לקופות החולים, באמצעות משרד הבריאות, את רשימת החייבים למד"א כספים. קופות החולים ישלמו את החובות למד"א וכך ימנעו מרבית המקרים של גבייה ואכיפה באמצעות עורכי דין.

כמו כן הציע יו"ר הוועדה למד"א לקבוע "מבצע מחיקת קנסות- חנינה" ולשלוח לכל החייבים שלא זכאים להחזר מקופת החולים, שוברי תשלום עם הנחה משמעותית לצורך גביית החובות כפי שנהוג בשלטון המקומי.
 
 

ד"ר מיקי דור, ראש שרותי רפואה, מ"מ ראש מינהל רפואה במשרד הבריאות ציין כי מטרת ההסדר זה להסדיר את אופן ביצוע העברות מבוטחים באמבולנסים בשינוי כללי ההתחשבנות בין הפרט, קופת החולים וספק השירות, וזאת באמצעות "תשלום ישיר" של הקופה לספק. כל זאת במטרה לפשט את ההתחשבנויות על ידי מניעת "כפל התחשבנות" בין הצדדים ומניעת הצורך בהוצאה כספית של המבוטח כאשר הוא זכאי להחזר.

החל מה-1 בפברואר 2010 לא יידרש מבוטח המועבר באמבולנס לשלם בעצמו את אגרת הנסיעה באמבולנס של מד"א, אם הוא זכאי למלוא ההחזר עבור הפינוי. המבוטח יפנה לקופת החולים בה הוא מבוטח, עם החשבון שניתן לו והקופה תבצע את תשלום האגרה למד"א.

ד"ר דור הודיע כי ההסדר עם מד"א, חל גם על חברות האמבולנסים הפרטיים, במידה ויהיו מעוניינים להיות חלק ממנו.

הגב' מירי כהן, מנהלת תחום שירותי הצלה ועזרה ראשונה, במשרד הבריאות,  ציינה כי החוזר הוא משהו ראשוני שצריך לצאת איתו לדרך. לדבריה, מנכ"ל מד"א מברך מאוד על ההסדר שגובש. מטרת המהלך למנוע את טרטור המבוטחים ובעתיד אף תישקל האפשרות למנוע את הגעתם של המבוטחים לקופות החולים והתשלום יתבצע ישירות בין מד"א לקופות החולים ישירות.  

נציגי קופות החולים שנכחו בישיבה ברכו על ההסדר שגובש בינם לבין מד"א.  
לדברי נציגי הקופות, נציגי מד"א הערימו קשיים בתיאום המחשוב בינם לבין הקופות, ונציגי הקופות בקשו את שיתוף הפעולה בינם לבין מד"א על מנת שיוכלו להיערך לקראת ה-1 בפברואר 2010.
לדברי הנציגים יש לשנות את שוברי התשלום של מד"א כך שיסבירו שעל המפונים באמבולנס לפנות לקופת החולים שלהם, לברור זכאותם לתשלום עבור השירות,  בטרם ישלמו את השובר.

כל נציגי הקופות הסכימו לשלם את חובות החייבים שלא פרעו את חובם למד"א, במידה והקופה מחויבת, לפי חוק,  לשלם עבורם עבור ההעברה באמבולנס.

לפיכך הציעו למד"א להעביר למשרד הבריאות את כל קבצי החייבים, על מנת שמשרד הבריאות "יפלח" את החייבים לפי קופות החולים וישלח לכל קופה את המבוטחים שזכאים להחזר מהקופה, תוך כדי ציון תאריך הפינוי וחברות בקופת החולים.

מר עופר דן, מנהל אגף כספים במד"א ציין כי בעקבות הבקשה לקבל את פרטי החייבים לקופות החולים, יעביר את המידע למשרד הבריאות שיהיה אחראי להעברת פרטי המבוטחים לקופות החולים.

מר עופר ציין כי בהסכם שגובש קיימים אי בהירויות מסוימות אך במד"א מתחייבים לעמוד בהסכם שגובש.

נציגי מד"א שנכחו בישיבה הודיעו כי במד"א פועלים להקמת ועדת הנחות שתהא רשאית להעניק הנחות לפי קריטריונים שיקבעו לאנשים שלא יכולים לשלם עבור השירות מפאת מצבם הכלכלי. המטרה לנתק את הצוות המטפל בשטח מענייני הכספים, כך שהשיקולים יהיו מקצועיים נטו בטיפול.

במקרה של אזרח שמזמין אמבולנס עבור מישהו אחר, התשלום לא חל על מזמין האמבולנס.

כמו כן ציינו כי במד"א מעוניינים מאוד בפניות של אזרחים "להציל חיים" ואף חשבו על הענקת תעודות הוקרה לאזרחים כאלה.  

בסיכום הישיבה יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב ברך את משרד הבריאות, קופות החולים ומד"א על הפעילות המבורכת שנעשתה לטובת האזרחים. עם זאת אמר שכדי להשלים את התהליך יש לדאוג שהמפונה באמבולנס לא יצטרך להגיע אפילו לקופת החולים על מנת לשלם את החוב. "עם הטכנולוגיה המתקדמת אני בטוח כי הדבר אפשרי" אמר.  

יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב:

   1. פנה למנכ"ל מד"א בבקשה :

 

    * להעביר למשרד הבריאות ניסוח חדש של שוברי התשלום שינתנו למפונים, כך שיהיה ברור למפונה באמבולנס, שעליו לפנות לקופת חולים שלו, לבירור זכאותו להחזר. כל זאת בטרם תשלום השובר.

 

    * להעביר למשרד הבריאות את כל קובץ החייבים, כולל תאריך הפינוי,  על מנת שהמשרד יעביר את המידע על המבוטחים לקופות החולים וגביית החובות תעשה על ידי קופות החולים ישירות במטרה למנוע את פעולות אכיפת החובות על ידי עורכי דין ותביא להקלה משמעותית לרבים מחייבי הכספים למד"א.

 

   2. ציין כי במידת הצורך יפנה למנכ"לית המוסד לביטוח לאומי בבקשה לשתף פעולה עם משרד הבריאות ומד"א כדי לאתר מבוטחים חייבים שאין מידע עליהם לגבי קופת החולים שאליה הם שייכים.

 

   3. הודיע כי בכוונתו לקיים ישיבת מעקב בנושא, בעוד שלושה חודשים לערך על מנת לראות כיצד ההסדר פועל בשטח.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
3. לטובת הציבור 10-12-2009 12:55
* חה"כ היחיד בג שעושה משהוא
2. מד"א פושטים רגל 10-12-2009 12:43
* רונן בשארי
סתם גובים מאנשים כסף על כלום לוקחים חמש מאות שקל חוצפה
1. סוף סוף לא נצטרך לריב עם אנשים 10-12-2009 12:41
* אבי חובב
על הכסף זה ירד להם דרך הקופת חולים
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » בריאות - ארגוני חסד - הצלה וחירום » בעוד כחודשיים: התשלום למד"א ישירות ע"י קופות החולים.

בריאות - ארגוני חסד - הצלה וחירום
 · מעל 5000 ערכות מיגון נגד נגיף הקרונה חולקו חינם לקשישים וניצולי שואה ברחבי הארץ-תיעוד
דן אביב | יום שני ב'''''''&
 
 · סיכום ותמונות: רבבות בהילולת הרשב"י תשע"ט - 2019 במירון
| יום שישי י"ט באייר תשע"ט
 
 · גם השנה: מירון ממוספרת וערוכה להגעת הרבבות - תמונות
| יום שני ט"ו באייר תשע"ט
 
 · מתנדבי יד אליהו לזולת בפרויקט חלוקת ממתקים ומשחקים לילדים בבתי החולים + תמונות
דן אביב | יום ראשון ל' בניסן תשע"ט
 
 · ממשיכים בהיערכות להגעת הרבבות לציון הרשב"י - גלריה
| יום שלישי כ"ה בניסן תשע"ט
 
 · הבטחה נדירה ממרן הג"ר חיים קניבסקי לתורמי ארגון 'יד אליהו לזולת'
דן אביב | יום ראשון ה' באדר א' תשע"ט
 
 · הנהלת ארגון 'יד אליהו לזולת' נכנסו למעונו של הגר"ש בעדני - תמונות
דן אביב | יום חמישי ב' באדר א' תשע"ט
 
 · לאחר כחודש: הצרפתי שנסחף לחופי עזה קיבל את התרופות - תמונות
דן אביב | יום שני ט"ו בשבט תשע"ט
 
 · מירון: 24 שעות לפני הגעת הרבבות - תמונות מההיערכות והתרגיל
| יום שלישי ט"ז באייר תשע"ח
 
 · בגשם ובקור: ממשיכים בהיערכות להגעת הרבבות למירון - תמונות
| יום שישי י"ב באייר תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר