חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » השרים הרצוג ובגין בביקור בביתר עילית
השר בגין וסגן השר פרוש עם ראש העיר מאיר רובינשטיין השר בגין וסגן השר פרוש עם ראש העיר מאיר רובינשטיין
צילום: אלי סגל

השרים הרצוג ובגין בביקור בביתר עילית

שר הרווחה, מר יצחק הרצוג, במהלך ביקור מקצועי בעיר: " אתם מודל עבורנו לכל הארץ בהפעלת התוכנית הלאומית לילדים בסיכון" • שני השרים ועמיתם; סגן שר החינוך, הרב מאיר פרוש היו אורחי ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין שהציג את אבסורד ההקפאה בעיר

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום שלישי כ"א בכסלו תש"ע
קישורים ממומנים** מבזקים **
קישורים ממומנים

שר הרווחה והשירותים החברתיים, מר יצחק הרצוג, ערך אתמול (יום ג') ביקור מקצועי בביתר עילית. הביקור שנקבע מראש, התמקד בהפעלת התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון (שמיד) בעיר שמבחינת המשרד מהווה מודל מוצלח ליישום התוכנית בשטח. השר הרצוג אמר כי "הציבור החרדי הוא מודל בהבנת שפת החינוך וחזונה ובהתמודדותה עם שאלות חינוכיות. הייעוד שלנו הוא שביתר עילית תהי' הקטר המוביל לתוכנית הלאומית. אנו מלאי הערכה לאופן תפקודה של המערכת העירונית והחינוכית וביכולותיה המוכחות לשיקום חברתי וסוציאלי של בני נוער. אתם מודל עבורנו לכל הארץ להתארגנות למופת ונמשיך להקדיש משאבים משמעותיים לכל התוכניות בעיר". השר אמר כי משרדו במגמה להמשיך את תקציבי נוח"ם לנוער חרדי מנותק גם לשנים הבאות.

בישיבת העבודה שנערכה באולם מליאת העירייה השתתפו: סגן שר החינוך, הרב מאיר פרוש. מנכ"ל המשרד, מר נחום איצקוביץ. המשנה למנכ"ל, מר מנחם וגשל. מנהל האגף לשירותים חברתיים במשרד הרווחה ויו"ר וועדת ההיגוי הבינמשרדית, מר מוטי וינטר. המנהלת הארצית של התוכנית, הגב' טלל דולב. מנהל מחוז י-ם, מר יורם אזולאי ומנהל האגף ל'מוכר שאינו רשמי, מר יהודה פינסקי. גזבר העירייה, הרב יהושע פולק. מנכ"ל העירייה, הרב יהודה גרליץ . חברי העירייה ובכיריה.

כזכור, ביתר עילית היא בין הערים הראשונות בארץ שזכתה לאישור הפעלת התוכנית הלאומית הרב שנתית לטיפול בילדים ובני נוער בסיכון ובמצוקה. את התוכנית מלווה ועדה מקצועית בין ארגונית, שבראשה עומד, ראש העיר הרב  מאיר רובינשטיין ומנהל התוכנית, האחראי על יישומה בעיר, הרב אברהם שוורץ. במהלך הישיבה הודיע מר מוטי וינטר כי המשרד יתקצב הקמת מבנה ל'מרכז הורים וילדים' בעיר.

ראש העיר, הרב רובינשטיין אמר כי שיתוף הפעולה, חדוות היצירה וההתלהבות  בפרויקט ממשלתי זה הינה ללא תקדים. "אינני זוכר רמת שיתוף פעולה וחדווה כזו של הפקידות הבכירה בשום פרויקט ממשלתי. כולנו אמונה, שהתוכנית, שהיא בברכתם של רבני העיר, תשיג את היעדים הרצויים, על מנת שלילדינו יהיה "נפש בריאה בגוף בריא", ובכך נזכה לשאוב מהם נחת יהודי מלוא החופן". השר הרצוג ו הרב רובינשטיין שיבחו את פעילותו של מנהל התוכנית בעירייה, הרב אברהם שוורץ שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד העבודה והרווחה, בהפעלת התוכנית העיר.

במהלך הביקור התייחס השר הרצוג להחלטה על הקפאת הבנייה ואמר: "אני מכבד את החלטת ראש העיר והתושבים שלא לצאת כנגד החלטת הקבינט. למרות הכאב של התושבים, אין כאן קריעת צווים ולא מגרשים פקחים. נכון לשקול הפעלת מנגנון פיצוי למשפחות שעשויות להיקלע למצוקה כלכלית עקב ההחלטה. האינטרסים של מדינת ישראל מחייבים אותנו להפגין מאמץ בכל הקשור להתנעת תהליך מדיני אמיתי לקראת הסדר הקבע, במיוחד שעיר כמו ביתר השוכנת בתוך גוש עציון הנמצא בהסכמה לאומית רחבה".

ראש העיר, הרב רובינשטיין, אמר: "אני מכבד את שר הרווחה ואת הממשלה. למרות הכאב הגדול, קיבלנו החלטה לכבד את החוק ולא לנקוט בפעולות מחאה. לדעתנו לא נתנו מספיק את הדעת להשלכות הנובעות מהמהלך. אני מצפה לרגישות מצד מקבלי ההחלטות כלפי אותן משפחות שנדרשות היום לסיוע".

השר בנימין זאב בגין החבר ב'ועדה המיוחדת לעניין הקפאת הבניה' שהגיע מיד אח"כ עם עמיתו, הרב מאיר פרוש קיים ישיבה ארוכה עם ראש העיר ובכירי העירייה. השר בגין ביקש לעמוד מקרוב אחר השפעת ההחלטה על העיר ותושביה ושמע בפרוטרוט על ההשלכות הקשות של החלטת ההקפאה. מאוחר יותר יצא השר עם ראש העיר וסגן השר לשטח שם נפגש עם הקבלנים ועמד מקרוב על השלכות החלטת ההקפאה.  

השר בגין שכינה את החלטת ההקפאה – השהיה, אמר כי בתום תקופת ה'השהיה' תחזור הממשלה ליישם את מדיניותה - "יותר מאשר בעשרת החודשים האחרונים". בהתייחסו להשלכות הכלכליות הקשות על המשפחות שרכשו דירות ונכנסו להתחייבות בפרויקטים המוקפאים וההשלכות על המשפחות ברוכות הילדים שנקלעו למצוקה קשה עקב צפיפות איומה, אמר השר בגין כי "לאיש מאתנו אין ולא הייתה כוונה להקפיא את החיים. בכוונתי לפעול להחזרת הסמכויות היומיומיות לרשויות והדעת נותנת שהעירייה עליה לעסוק בקבלת ההחלטות הללו. אני מבין שזה לא יעמוד בקצב החיים" – אמר.

השר בגין אמר כי לא סביר להקפיא את הליכי התכנון בלי לתת היתרי בניה וכי יפעל למתן אפשרות לרשויות להמשיך בהליכי התכנון ולהמתין במתן אישורי הבניה עד שיוחזרו סמכויותיה של הרשות"

קישורים נוספים:
כנס חירום של הקבלנים נערך בביתר עיליתלרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » השרים הרצוג ובגין בביקור בביתר עילית

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר