חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » מקלב: המדינה נשענת על העמותות והארגונים
אורי מקלב אורי מקלב
צילום: חדשות 24

מקלב: המדינה נשענת על העמותות והארגונים

במסגרת יום הבינלאומי למאבק בעוני שחל אתמול, נידונו בוועדה לפניות הציבור של הכנסת עניין העמותות וארגוני החסד שפועלים בעשיית חסד ברוכה אך המדינה אינה תומכת בהם ולהיפך • ח"כ הרב מקלב "אין על המדינה להסתייע בפעילות העמותות וארגוני החסד אלא להקל ולסייע להן ככל שיידרש"

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום רביעי א' בכסלו תש"ע
קישורים ממומנים** מבזקים **
קישורים ממומנים

במסגרת ציון יום הבינלאומי למאבק בעוני ולאור דו"ח העוני שפורסם בימים אלו התכנסה הוועדה לפניות הציבור בכנסת בראשותו של ח"כ הרב אורי מקלב ובנוכחות נציגי משרדי הרווחה והמשפטים ובהשתתפות נציגי העמותות העוסקות במתן סיוע ועזרה לכלל ציבור הנזקקים בישראל.

בפתח הישיבה הציג ח"כ הרב אורי מקלב את הנתונים הקשים שפורסמו ע"י המוסד לביטוח לאומי ובו כל אזרח רביעי וכל ילד שלישי בישראל  שרוי מתחת לקו העוני ואמנם מדינת ישראל נמצאת בראש רשימת העוני במדינות העולם המערבי אך הינה גם ראשונה ברשימת המדינות שבה פועלים עמותות וארגונים לנזקקים, לדבריו ברור לכל שאין להתייחס לנתונים אלו כמספרים בעלמא אלא יש ליתן את הדעת לעשרות אלפי המשפחות שאין ביכולתם להתקיים בכבוד .

ואכן חובתנו המוסרית לסייע בכל דרך על מנת לדאוג להוציא את הנזקקים ממעגל העוני הן בעזרה כלכלית מיידית של כל משרדי הממשלה הרלוונטית והן בהקלה בירוקרטית לכלל העמותות.

במהלך הישיבה הבהיר ח"כ הרב אורי מקלב כי המצב הכלכלי הקשה בו שרוי המשק והגזרות המוטלות על הציבור לעיתים תכופות עלול להוסיף למעגל העוני עובדים ומפרנסים רבים שאינם יכולים להחזיק את משפחותיהם בצורה כלכלית נאותה,וחובת המדינה ומשרדיה לעשות ככל שיידרש למנוע מצב זה.

בהמשך הישיבה העלו נציגי הארגונים והעמותות המסייעות לנזקקים בעיות בירוקרטיות  שונות שהינם נתקלים במסגרת טיפולם בעוני,כמו"כ ציינו את מיעוט התמיכה לה הם זוכים ממשרדי הרווחה ומוועדת העיזבונות המגיע לעיתים עד כדי אחוז בודד מתקציבם.

לדברי נציגי העמותות אין כיום בנמצא גוף ממשלתי מסודר אשר מאגד מתחתיו את כלל משרדי הממשלה המסייעים לעמותות וארגונים, ובכך מתקשים העמותות לפנות למקורות תמיכה נוספים.

לאור הדברים הללו הדגיש יו"ר הוועדה ח"כ הרב אורי מקלב כי אמנם מדינת ישראל  הינה ברוכה במספר כה רב של עמותות וארגוני הצדקה שונים העושים עבודת קודש,אך ישנו צורך של חשיבה והערכות מחודשת של כלל משרדי הממשלה,להקל ולסייע ככל שניתן גם על העמותות המקומיות על מנת שיינתן מענה לכלל הנזקקים

הן בזכאות להנחות במיסים עירוניים וכדו והן בהגדלת הסיוע הכלכלי לארגוני הצדקה ועמותות החסד,ואל לנו להנציח את המצב שבו המדינה נשענת על העמותות וארגונים אלו אלא אדרבא מחובתנו לסייע ולהקל בכל המישורים

על מנת שעמותות אלו יתנו מענה ציבורי רחב ככל שניתן לכלל הנזקקים סיים ח"כ הרב אורי מקלבלרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » מקלב: המדינה נשענת על העמותות והארגונים

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר