חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » הרבנית הצדקנית מרת מרים עובדיה ע"ה

הרבנית הצדקנית מרת מרים עובדיה ע"ה

עם כלות השבעה לרבנית הצדקנית מרת מרים עובדיה ע"ה אשת הגאון רבי דוד עובדיה שליט"א התאספו המונים לעצרת מספר והתעוררות בבית הכנסת "קהלת ישמח לב" בירושלים • יניב יצחק בטור מיוחד

מאת: יניב יצחק - "חדשות 24"   מוצאי שבת פרשת נח תש"ע
קישורים ממומנים** מתעניין בנייעס? חייג 1900502424 **
קישורים ממומנים

עם כלות השבעה לרבנית הצדקנית מרת מרים עובדיה ע"ה אשת חבר ליבלחט''א הדיין הגאון הגדול רבי דוד עובדיה שליט''א רב קהילת צ'פרו התאספו המונים לעצרת מספד והתעוררות בבית הכנסת "קהלת ישמח לב" בשכונת בית וגן בירושלים.

במעמד נשאו דברי הספד והתעוררות הגאון רבי שלמה עמאר הראשון לציון, הגאון רבי יששכר מאיר ראש ישיבת הנגב, הרה"ג רבי אליהו שניאור ראש ישיבת "בית יוסף" נוברהדוק צרפת, חתנה הרה"ג רבי מאיר אלבז ראש ישיבת "שבות יהודא", ובניה הרה"ג רבי פנחס עובדיה רו''מ "ישמח לב" ורב הקהילה בבית וגן והרה''ג רבי משה עובדיה רו''כ "עטרת ישועה" וראש כולל בעיר טולוז שבצרפת.

ההלוויה
במוצאי שמחת תורה ומוצאי שבת ליוו המונים מתושבי ירושלים ומרחבי הארץ ובהם רבים משכונת בית וגן למנוחות את הרבנית הצדקנית אשת חיל עטרת בעלה מרת מרים עובדיה ע"ה, אשת הגאון הגדול רבי דוד עובדיה שליט"א, רב קהילת צ'פרו אשר נפטרה לבית עולמה בשמיני חג העצרת - שמחת תורה, למגינת כל מכריה ובני משפחתה כשהיא כבת צ' שנים.


המנוחה ע"ה נולדה בעיר צ'פרו במרוקו, להוריה רבי פנחס צרויה ז"ל, ואימה מרת מסעודה ע"ה, בבית גדול זה גדלה והתחנכה על מבועי התורה והיראה, אהבת התורה ולומדיה, ויראת שמים טהורה.

נישאה בגיל צעיר לבעלה הדיין הרב הגאון רבי דוד עובדיה שליט"א, בנו של הגאון רבי ישמ"ח עובדיה זצ"ל הנקרא גאון חכמי המערב, מחבר שו"ת "ישמח לבב" ו"תורה חיים" על התורה.

כל ימיה עמדה לימין בעלה בהתבטלות גמורה ובניה העידו כי מעולם לא שמעו שקראה בשמו של אביהם. טהרתה וצניעותה היו למופת, כפי שסיפרה לילדיה שלאחר נישואיה גרו בבית חמיה, ובמשך שנים רבות מיום נישואיה מעולם לא דיברה עם בעלה בנוכחות חמיה, רק בחדרי חדרים.

גמלה חסד לכל דל ונזקק, בגופה ובממונה, וביתה היה בית ועד לחכמים. במיוחד זכתה בתקופה שבעלה שליט"א הקים את ישיבת "בית דוד" בעיר צ'פרו במרוקו, שלמדו בה למעלה ממאה תלמידים מכל ערי מרוקו, והייתה מטפלת בכל צרכיהם הגשמיים של תלמידי הישיבה במסירות רבה ובגבורת נפש עילאית, מתוך אהבתה העצומה לתורה ולומדיה.

כאשר שמעה שהוחלט בהנהלת הישיבה להוציא את אחד התלמידים משורות הישיבה, הפצירה בתחנונים רבים בפני בעלה שליט"א לבטל את החלטתם ובקשותיה נענו, כל זאת מתוך דאגתה האמיתית והכנה להמשך עלייתם בתורי"ש של התלמידים וחששה מפני הידרדרותם הרוחנית, ח"ו.

מסירותה לחינוך ילדיה הייתה למופת, כאשר שלחה את בנותיה ובניה בגיל צעיר מחוץ למדינת מרוקו ללמוד באנגליה ובשטרסבורג ובעקס לע בן כדי שיתחנכו על מבועי התורה.

כאשר חמיה הרב הצדיק רבי ישמ"ח עובדיה זצ"ל, חלה והיה מרותק למיטת חוליו כמשך עשר שנים, בעלה שליט"א עזב את ביתו וגר עם אביו במשך כל ימות השבוע והיה חוזר מערב שבת לערב שבת,

והיא נשאה בעול הבית לבדה, והכל עשתה מתוך לב טהור ונקי.

עמדה לימין בעלה במסירות נפש עילאית במלחמתו נגד ההשכלה הארורה באליאנס במדינת מרוקו אשר כידוע רבים חללים הפילה, להקים עולה של תורה וחינוכם הטהור של ילדי ישראל על טהרת הקודש, בדרך ישראל סבא כפי מסורת אבותינו.

בשנת תשכ"ד עלו לארה"ק והתיישבו בעיה"ק ירושלים, בה היה יד ימינו של הגאון רבי בצלאל ג'ולטי זצ"ל ויבלחט"א מרן הגר''ע יוסף שליט"א. שנים רבות היה אחראי מטעמו על כשרות המאכלים מטעם הרבנות בעיר, בתקופה זו פעל רבות ורומם את כשרות המהדרין, למנוע מכשלה, ח"ו, ולזכות את הרבים.

כל חייה עמדה לצד בעלה שליט"א, בהרבצת תורתו וחינכה את ילדיה וצאצאיה בדרך התורה והיראה.

לפני כשבע שנים נפלה בביתה ושברה את האגן בעקבות כך אושפזה בבית חולים לטיפולים, אך למרות הכאבים שתקפו אותה בעקבות נפילתה, דאגה כל העת לבעלה הגדול ובקשה לשוב לביתה בהקדם כדי לדאוג לבריאותו של בעלה הגדול שליט''א.

בהלווייתה שיצאה מביתה ברחוב בית וגן, השתתפו מאות רבות בראשות ראשי ישיבות ורבנים. נשאו דברי פרידה הרה"ג רבי שלמה דיין ראש מוסדות ''תולדות יצחק'', ובנה הרה"ג רבי פנחס עובדיה רו''מ "ישמח לב" ורב הקהילה בבית וגן אשר עמדו על צניעותה המופלגת של המנוחה ע"ה, בלבושה ובדיבורה, על זהירותה המתמדת והמיוחדת בשמירת הלשון, שהייתה נזהרת בכך ביותר, וע"כ שיש ללמוד מדרכיה ומידותיה המופלאות והנשגבות, הקפדתה בכבוד הזולת ומאור פניה. בתום מסע הלוויה נטמנה בהר  המנוחות בירושלים. 

הותירה אחריה דור ישרים מבורך וזכתה לבנים תלמידי חכמים מרביצי תורה בארץ ובחו"ל, והשיאה כל בנותיה לת"ח ובני תורה, זכתה לראות ארבעה דורות ישרים ההולכים בדרך התורה והיראה, כשאיפתה כל חייה. חלק מהדברים נעזרנו ע''י נכדה הרב ישראל מאיר עובדיה הי''ו ומביעים אנו את תודתינו על כך.


לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
2. יהי זכרה ברוך לנצח נצחים ת.נ.צ.ב.ה 16-11-2009 13:45
* marcel
יהי זכרה ברוך לנצח נצחים ת.נ.צ.ב.ה

פורום "תרבות ומורשת יהדות מרוקו:
"דאר-דיילנא"

www.marocmoreshet.com
1. ת.נצ.ב.ה 24-10-2009 23:33
* מושמוש
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » הרבנית הצדקנית מרת מרים עובדיה ע"ה

וידאו ותמונות - קהילות הקודש
 · לקראת ההילולא: היערכות להגעת הרבבות לקבר רחל אמנו - וידאו ותמונות
| יום שני ו' בחשון תש"פ
 
 · בני ברק: רבבות במסע הלווית מרן הגר"נ קרליץ זצ"ל - תמונות
| יום שלישי כ"ג בתשרי תש"פ
 
 · ט' באב בחברון: אלפים הגיעו לקונן על החורבן - גלריית ענק
| יום ראשון י' באב תשע"ט
 
 · תמונות: מאות בהילולת המלוב''ן רבי יצחק גברא זיע''א
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · תמונות: 'חתן מאהל' לנכדת כ"ק האדמו"ר מהארנסטייפל
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו להילולת יוסף הצדיק בקברו בשכם - תמונות
| יום חמישי א' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו לתפילה בקבר יוסף הצדיק - תמונות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · רבבות יגיעו ממוצ"ש לקבר שמואל הנביא - תמונות מההיערכות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · בעקבות האיריווזיון: עצרת תפילה בביתר עילית - גלריה
| מוצאי שבת י"ג באייר תשע"ט
 
 · תמונות: אדמו"רים רבנים ומשפיעים בהילולת יהושע בן נון בכפר חרס
| יום רביעי כ"ו בניסן תשע"ט
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר