חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » "אושפיזין" בסוכה של ראש עיריית אלעד
חוגגים אושפיזין בסוכה של ראה"ע אלעד הרב יצחק עידן חוגגים אושפיזין בסוכה של ראה"ע אלעד הרב יצחק עידן
צילום: עוזי ברק

"אושפיזין" בסוכה של ראש עיריית אלעד

ידיעה ותמונות: לרגל חג הסוכות הגיעו רבנים, ראשי ישיבות, חכי"ם ואישי ציבור נוספים לסוכתו של ראש עיריית אלעד, הרב יצחק עידן לחגיגת האושפיזין. עוזי ברק היה שם וצילם עבורנו גלרייה ענקית, מיוחדת ומרגשת

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום שני י"ז בתשרי תש"ע
קישורים ממומנים** רוצה לטוס לאומן או לאוקראינה? **
קישורים ממומנים

קבלת פנים לרגל חג הסוכות התקיימה בסוכתו של הרב יצחק עידן, ראש עיריית אלעד. בהשתתפות רבנים, ראשי ישיבות, חכי"ם, מ"מ רה"ע, סגני רה"ע וחברי המועצה וההנהלה, הפיקוד הבכיר של משטרת אלעד וראש העין והפקידות העירונית.

ראשון המברכים היה רב העיר הרב הגאון רבי מרדכי מלכה שליט"א, שעמד בדבריו על מהות חג הסוכות והיותו המשך לימים הנוראים כחוליה רוחנית אחת והדגיש את היות ראש העיר רב-פעלים למען כלל הציבור וציין את פעילותו למען פיתוח העיר בכל התחומים ולקירוב הלבבות בין כלל התושבים והמגזרים.

מרן הרב הגאון שמעון בעדני, חבר מועצת חכמי התורה עמד בדבריו על מהות חג הסוכות והיותו זמן שמחתנו, בשונה משאר המועדים שלא הודגש בהם שמחה, ואין בהם אירועי שמחת בית השואבה ששמחים בהם בכל ימי החג, ושיבח את פעילותו של ראש העיר לילות כימים למען תושבי העיר תוך התייעצות עם גדולי הדור שליט"א. 

מרן הגאון הרב שלמה קורח שליט"א רבה של העיר ב"ב וזקן רבני תימן עמד בדבריו על כוחה של האחדות, ועל היכרותו רבת השנים עם ראש העיר הרב יצחק עידן, שהיה ונותר "אדם עניו וצדיק, כמו לפני שהיה ראה"ע" כלשון הרב. והוסיף כי על אף שאינו חש בטוב חש חובה להגיע למעמד כדי לכבד את ראש העירייה שדואג לכל תושב ובעייתו כאילו היא בעייתו האישית. 

הרב הגאון רבי אליעזר בן דוד שליט"א, מחשובי הרבנים בעיר וראש מוסדות אור האמת עמד על ייחודיותה של העיר אלעד, ועל חג הסוכות המסמל שלום ואחדות, הבאים לידי ביטוי הן בארבעת המינים הניטלים יחדיו והן במצוות סוכה המצביעה על הצורך לצאת מדירת קבע לצורך ארעי, כדי לבטל את החומריות המביאה לקנאה ומפריעה על אחדות.

הרב דב רוז'ין, שעמד בדבריו על מהות חג הסוכות, על האחדות ועמל ראה"ע למען האחדות. 

מפקד משטרת ראש העין סנ"צ ירון קלדס ומפקד נקודת אלעד פקד רענן דקל ששוחחו עם ראש העיר ציינו את שיתוף הפעולה ההדוק בין המשטרה לבין הרבנים, העירייה וגורמי הציבור בעיר, כשהם מדגישים כי נושא זה הוא חשוב בעיניהם. 

ראש העירייה הרב יצחק עידן השיב למברכים ועמד על הזמן והעיתוי במפגש זה שכה הולמים את ימי חג הסוכות, ימי שמחה וימים של קירוב לבבות ובואם של אישים מכל רובדי הציבור, ובראשם רבנים וגדולי תורה, מבטא את הנכונות והרצון להבנה הדדית ולשיתוף פעולה מלא למען כלל הציבור. הרב עידן הביע את שביעות-רצונו מהאווירה החיובית השוררת בעירייה, המועילה רבות לפעילות ברוכה למען כלל תושבי העיר והוסיף כי ימשיך לפעול בתחום זה למען כלל תושבי העיר.

כמו"כ ציין לשבח את עבודתם המסורה של עובדי אגף שפ"ע בניהולו של מר רמי ארזי בפרויקט "סוכות 2009" שדאגו לעיר נקייה למען התושבים בימי החג, ודאגו לבניית הסוכה והפעלתה. 

עוד שיבחו הנוכחים את פעילותו ומאמציו המרובים של הרב יצחק עידן, ראש העיר לניהול העירייה בצורה יעילה, ושיבחו את רעיון קבלת-הפנים בסוכת רה"ע לקירוב לבבות ובואם של אישי ציבור מכל שכבות האוכלוסייה. 

בטקס נכחו גם: סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש; ח"כ ר' אברהם מיכאלי; מנכ"ל העירייה ר' יגאל גואטה; הגאון הרב אברהם נחשון, רב הקהילה הדתית לאומית; הרב צמח מאזוז, מנהל מוסדות כסא רחמים; הרב עזרא מחפוד, ראש מוסדות עטרת חיים; הרב משה נחשוני, רב בראשון לציון; הרב שמואל כהן, רב חניכי הישיבות הספרדים; רבני השכונות הגאונים: הרב דב רוז'ין, הרב עובדיה יפעי, הרב שרגא פייביש ויינברגר, הרב מרדכי מנע, הרב בנימין מנחם, הרב מאיר אבו, הרב דניאל בן חיים, הרב יוסף בנימין וואזנר – רב ומו"צ באלעד, והרב שלום פרץ – יו"ר איגוד האברכים, ועוד. כמו"כ נכחו, מ"מ ראה"ע הרב זליג אורלנסקי, סגן ראה"ע הרב חיים מאיר כץ, חברי המועצה, מנהלי המוסדות השונים בעיר, גבאי בתי כנסת, ראשי הקהילות, ואישי ציבור בעיר, יזמים וקבלנים העובדים בשיתוף עם העירייה במשך כל השנה. 

לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
4. איזה יפים הם בצילומים 14-10-2009 14:30
*
נקווה שיעשו משהו גם לתושבים לא רק כבוד כבוד ועוד כבוד לעצמם
3. למה להרוסבשביל מה יגאל גואטה 5-10-2009 23:57
* גוואטה הביתה
איככככססססס
2. תמונות יפות! 5-10-2009 14:18
* אלעדי ותיק
1. גוואטה שם??????? בעעעעעעעעעעעעע איזה גועל 5-10-2009 14:01
* בעעעעעעעע
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » "אושפיזין" בסוכה של ראש עיריית אלעד

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר