חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » סוף שבוע לא רגוע במודיעין עילית - מנחם הדר
ח''כ ניסים זאב בביקורו במאחז קרית ספר ח''כ ניסים זאב בביקורו במאחז קרית ספר
צילום: אתר חלמיש - חרדים למען יהודה ושומרון

סוף שבוע לא רגוע במודיעין עילית - מנחם הדר

מה באמת קורה מאחורי המאחז במודיעין עילית ? למה מאיר פרוש לא הגיע למאחז? ופרסום ראשון ובלעדי ל"חדשות 24 " אודות הכנס חירום של נפגעי הקפאת הבנייה בעיר .
מנחם הדר מסכם שבוע עמוס בעיר התורה

מאת: מנחם הדר - "חדשות 24"   יום חמישי כ"א אלול תשס"ט
קישורים ממומנים** טס לאומן? או לאוקראינה? כנס..**
קישורים ממומנים

הכל החל  ביום חמישי שעבר ,חבורת  אברכים  ובראשם  הרב  ברנד  מעמנואל  מחליטים להקים מאחז  בפאתי ברכפלד , אם בתחילה  היה נדמה  לתושבי העיר  וראשיה שזה רק  גימיק  שיחלוף מהר  באה חבורת האברכים והוכיחה  שהם יצוקים מחומר  אחר ,ולמרות התנאים הקשים במקום (מאחז  העשוי מפחוני מתכת , פלוס  כמה קרשים  והשמש הקופחת)
הם לא  נשברו  ועד  עצם כתיבת  טור זה  הם חיים שם נושמים  ובועטים,בכדי ליצור  רייטניג  סביב  כל הסיפור  הוזמנו  כל כלי התקשורת   שהכינו מטעמים מהסיפור .
אך בעיריית מודיעין  עילית  לא  אהבו את הסיפור  והשבוע  הם עבדו שעות נוספות  בכדי שהסיפור  הזה  ירד   מהכותרות ,ראש העיר  יעקב גוטרמן  הידוע  בדעותיו  המתונות , לא אהבו את  הסיפור של המאחז , ראש העיר גוטרמן מנסה  לשווק את מודיעין עילית   כלפי חוץ בתור עיר סמוכה לקו הירוק ולא  בתור התנחלות ,לטענת מקורביו  הכללת מודיעין עילית בנשימה אחת עם מאחזים  והתנחלות (כמו שאתר וואלה נוהג לקרוא  לעיר) אינה עושה טוב לעיר  כלפי חוץ .

לפיכך כשנודע לאנשי גוטרמן  שחבר הכנסת ניסים זאב  נמצא בצומת שילת  בדרך למאחז ,הופעלו לחצים אדירים על יו"ר תנועת ש"ס  (הראיס) אלי  ישי  שיבקש בטובו  מאדון ניסים  זאב  שיעשה אחורה פנה ,אך ניסים זאב  שהיה כבר בכניסה לעיר  לא נבהל  מהלחצים  והגיע  למאחז ,אנשיו הופתעו  לגלות  שיש  גבר  אחד  שהעיז  להגיע.

ניסים זאב  היה שם מספר  דקות  לא  לפני  שהבטיח שיעשה  הכל להעלות את הדיון  בישיבת הסיעה .

יומיים  אחרי זה מגיע  לעיר סגן שר החינוך מאיר  פרוש לשמחת שבע ברכות של אחד מאנשיו ,וגם בתכנון הביקור בעיר  היה לסור  לכיוון "המאחז" אך הראדרים   בלשכת גוטרמן  קלטו תנועה חשודה  ומייד  הרימו צלצול  לסגן השר  בו הודיעו לו את משמעות  הביקור ,פרוש  שלא רצה  לקלקל את  הקשרים  הטובים   עם אנשי "דגל התורה"  שהשתפרו מקצה  אל קצה ,עשה אחורה פנה ומיהר לצאת לכיוון 443 .

בכך לא נגמר  הסיפור ,גוטרמן  שרוצה את טובת העיר  וחפץ שהסיפור ירד מהכותרות מיהר  להודיע למקומונים  בעיר  שלא יעזו לפרסם  אפילו  ברמז "אודות  המאחז" שמספיק גרם לנזקים , ובלשכתו לא מעונינים  שציבור האברכים  שאינו ניזון מכלי התקשורת  יבוא בהמוניו  למקום.

                     ******

גם השבוע נושא הבניה בעיר  לא  חל  כל שינוי,הודעתו של שר הביטחון  אהוד ברק על הפשרת 4 בנינים  בקרית ספר לא  ריגשה אף אדם בעיר(פרט  למנהלי חברת קריית ספר) פתרון בעיית הדיור במודיעין עילית לא נראה באופק ומחירי הדירות שם ממריאים מיום ליום ,עיקר הבעיה מתמקדת  בשכונת "נאות הפסגה " בעיר ,שם הצבא  הפשיר בנייה בפרויקט של אשר זלצמן ,אך אשר זלצמן הודיע בתור ספין על הוצאה לפועל של נכסיו כדי שהסיפור יזעזע  את המערכת. 
הספין עבד והצבא מיהר  להפשיר  ,אך  בפרויקט  של זינגר  הצבא לא מעוניין  להפשיר ,לפיכך הודיע זלצמן שהוא לא ממשיך בבניה  עד  אשר יופשר הפרויקט של איתמר זינגר ,הרוכשים עצמם כועסים על אשר זלצמן  אחד מהם (השם שמור במערכת)אומר  לי  שהאיכלוס היה צריך להיות לפני 3חודשים ,לולא זה  שאשר זלצמן  הסתבך בהשקעותיו ולא היה לא כסף להמשיך את הבנייה ,עובדה שבשטח גם אם יביאו עוד אלפי פועלים מבלעין  יסיימו את הבנייה רק בעוד שנה  וחצי .
איתמר זינגר מתכנן כנס חירום ביום ראשון בה הוא יציע  לקחת בחזרה את הכספים  שהרוכשים  נתנו  בקניית  הדירה ,אך לטענת הבעלים לא התקבלו  עד כה  פניות להשבת הכסף ,אנחנו נדון בעיקר  בנסיון לפתור את הבעיה שם   בהנהלה  נמסר עוד שהצבא אמור  להשיב  בתוך שבועיים  לבית המשפט  את החלטתו  הסופית  בנושא ,עד אז  ימשיכו הקונים לכסוס ציפורנים  בצפייה לפתרון  העניין על  הצד הטוב ביותר.                       לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. ענק...‏ 11-9-2009 08:54
* חיים
נקווה שיחזיקו מעמד במאחז.
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » סוף שבוע לא רגוע במודיעין עילית - מנחם הדר

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר