חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » מכה לסוכנויות הנסיעות: אלפים יטוסו השנה לאומן בחצי מחיר
צילום: מאיר אדרי

מכה לסוכנויות הנסיעות: אלפים יטוסו השנה לאומן בחצי מחיר

בימים אלו, ערב ראש השנה תש"ע- ניתן לציין ירידה משמעותית בהרשמות אצל סוכני הנסיעות בטיסות הישירות לאומן. זאת בשל המחירים האסטרונומיים שדרשו בשנה זו עבור כרטיסי הטיסה לאומן לר"ה. בעקבות מספר יזמים שעוררו את הציבור- אלפים יטוסו דרך מדינות באירופא, הונגריה, איטליה ועוד.

 


מאת: נחמן וייס - "חדשות 24"   יום ראשון י"ז באלול תשס"ט
קישורים ממומנים** בעל עסק פרסם כאן וקבל חשיפה לאלפי גולשים **
קישורים ממומנים

כמו בכל שנה, מאז נפילת 'מסך הברזל' באוקראינה - בקרב חסידות ברסלב ותלמידיו של רבי נחמן, מתכוננים בערגה לימות ראש השנה בכדי לעלות לציונו הקדוש באומן ולקיים את צוואתו לבוא על קברו, לתת פרוטה לצדקה ולומר את ה'תיקון הכללי'. עם זאת, ההוצאות הכספיות חוצות קווים, ואפילו ישנם רבים שמתרוצצים בין פתחי גמ"חים כדי לקושש הלוואות עבור הנסיעה הזו, דבר שלא רצוי ומקובל על כולם.
 
לא מעט רבנים בברסלב אוסרים לקחת הלוואות ולהיכנס לחובות עבור הנסיעה ואף מצווים את אלו שאין ברשותם התקציב לנסיעה, להישאר בארץ ישראל ולהצטרף לקיבוץ של חסידי ברסלב בראש השנה בבית הכנסת הגדול בירושלים או בקיבוץ הנודע במירון. גם אלו שכן רצו להיעזר בהלוואות, השערים נסגרו בפניהם השנה, עקב הקריסה הכלכלית, גמ"חים רבים לא איפשרו הלוואות ולחסידים רבים היה כבר נראה שלא יזכו לטוס השנה לאומן.

כך כמשא כבד נופל עניין הנסיעה הזו, בפרט על בעלי משפחות הלוקחים עימם את כל ילדיהם ובכלל אצל היחידים המעוניינים לטוס ולהשתתף בקיבוץ הגדול. חלקם טריים למסע וחלקם גם ותיקים, אך המכנה המשותף לכולם הוא שאין מי שיהיה מוכן להפסיד ראש השנה באומן. רק שבשנה זו כשל כוח הסבל, כשחברות הטיסות דרשו סכומי עתק על כרטיסי הטיסה, הוצאות כספיות שהפעם, רבים לא יכלו לעמוד בהן בצורה חד משמעית.

בתחילת החודש צצה הפתעה לחברות הנסיעות, הפתעה מביכה עליה לא חלמו ואליה לא התכוננו; זה התחיל ממאות והמשיך לאלפים שהחלו להירשם בזה אחר זה לטיסות לאומן דרך יעדים שונים ברחבי אירופה, כמו הונגריה, רומניה, פולין ועוד. עמדות ההרשמה במשרדי הנסיעות הרשמיים החלו להתרוקן וההרשמה כמעט ונעצרה, כשמנגד, חסידים רבים החלו לגדוש את משרדי הסוכנויות הכלליות ולבקש כרטיסי טיסה זולים ואף מביעים נכונות לטוס דרך מדינות אחרות ולהאריך את זמן טיסותיהם כשמטרתם לחסוך מאות דולרים ביחס למחירי כרטיסי הטיסה הישירים.

בחסידות ברסלב לא זוכרים מהפך שכזה מאז תחילת הנסיעות לאומן. המהפך אירע בתוך ימים ע"י קבוצת עסקנים ירושלמיים מסלתה ושמנתה של החסידות, שחשו את מצוקת הכלל וגמרו אומר בליבם לסייע לרבים בכל דרך ע"מ שיוכלו לעמוד בהוצאות הנסיעה לאומן.
כך אמרו וכך עשו. בתוך יום החלו להפיץ מודעות רבות, גדולות וקטנות, בכל ריכוזי חסידי ברסלב ובקרב הטסים לאומן והודיעו לציבור על טיסות מוזלות דרך מדינות שונות בעולם. המודעות הגיעו לידי האלפים תחת הכותרת "השנה כולנו נגיע לאומן" ומצוין בהם "שזה מכבר נרשמו אלפים מאנ"ש לטיסות דרך מדינות כדי להגיע לאומן בחצי מחיר". כך מבקשים העסקנים מהציבור שלא להתפתות אחר טיסות ישירות לקייב במחירים העצומים שגובים חברות הנסיעות.
 
את היוזמה הוציאו לפועל בכפוף ובסמוך לאישורים מפורשים שקיבלו בהערכה מרבני ירושלים, ונעשה ע"פ ההלכה וביראת שמים עם שימת דגש שלא לפגוע חלילה בסוכני נסיעות מסויימים או אחרים. אחד האברכים מיוזמי התוכנית מספר על היענות רבה בין אנשי החסידות, ועל פידבקים חיוביים שקיבל הוא ושאר העסקנים מהציבור.
 
אחר בירור מקיף שערכנו, עד כה נרשמו אלפים לטיסות דרך יעדים בעולם, צעד שלא היה מעולם ברמה כזו בקרב החסידים. זאת כאמור, בשל מחירי הכרטיסים הללו, שע"פ רוב חוסכים מינימום שליש ממחיר הכרטיסים הישירים. גם משפיעים בחסידות וקבוצות ירושלמיות יטוסו השנה דרך יעדים בעולם בואכה אומן. יש שמסתייגים מעט מהרעיון מאחר וזו הפעם הראשונה בה נוקטים בצעד כזה – לטוס דרך מדינות נוכריות - ולכן לעסקנים חשוב לציין כי נסיעה דרך מדינות הינה לא בגדר סכנה, לא מסובכת ולא כרוכה במיסים או בעיות כלשהן. הנסיעה אמנם מתארכת מעט, אך בסופו של דבר עולה חצי ושליש ממחירי כרטיסים ישירים. וכמו שציווה רבי נחמן זצ"ל, מדגישים כמה חשוב שלא לבזבז את הממון לחינם, ובפרט כשישנם אפשרויות שכאלה.

 
לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
2. תעלו מעלה מעלה 7-9-2009 19:03
* בכרוביץ
תמשיכו כך ושנה הבאה כולם יטוסו ב500$ ישיר לשדה התעופה באומן בלי מרררר
1. תעשו עוד יוזמות כאלו. אני ובני בע"ה נוסעים מטורקיה 6-9-2009 15:46
* נ נח
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » מכה לסוכנויות הנסיעות: אלפים יטוסו השנה לאומן בחצי מחיר

וידאו ותמונות - קהילות הקודש
 · לקראת ההילולא: היערכות להגעת הרבבות לקבר רחל אמנו - וידאו ותמונות
| יום שני ו' בחשון תש"פ
 
 · בני ברק: רבבות במסע הלווית מרן הגר"נ קרליץ זצ"ל - תמונות
| יום שלישי כ"ג בתשרי תש"פ
 
 · ט' באב בחברון: אלפים הגיעו לקונן על החורבן - גלריית ענק
| יום ראשון י' באב תשע"ט
 
 · תמונות: מאות בהילולת המלוב''ן רבי יצחק גברא זיע''א
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · תמונות: 'חתן מאהל' לנכדת כ"ק האדמו"ר מהארנסטייפל
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו להילולת יוסף הצדיק בקברו בשכם - תמונות
| יום חמישי א' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו לתפילה בקבר יוסף הצדיק - תמונות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · רבבות יגיעו ממוצ"ש לקבר שמואל הנביא - תמונות מההיערכות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · בעקבות האיריווזיון: עצרת תפילה בביתר עילית - גלריה
| מוצאי שבת י"ג באייר תשע"ט
 
 · תמונות: אדמו"רים רבנים ומשפיעים בהילולת יהושע בן נון בכפר חרס
| יום רביעי כ"ו בניסן תשע"ט
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר