חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » ח''כ מוזס במליאת הכנסת: שלבו עובדים חרדיים במגזר הציבורי
הרב מנחם אליעזר מוזס הרב מנחם אליעזר מוזס
צילום: אתר הכנסת

ח''כ מוזס במליאת הכנסת: שלבו עובדים חרדיים במגזר הציבורי

"יש לקלוט עובדים בעלי הכשרה מקצועית מהציבור החרדי, לעבודה במגזר הציבורי" כך אמר יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס בדיון במליאת הכנסת, וציין "נפגשתי עם שר האוצר יובל שטייניץ והעליתי בפניו את הבעיה. הוא הבטיח לי לבדוק יחד עם סגן השר הרב יצחק כהן את הדרכים למציאת פתרונות לענין"

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום שישי ג' באב תשס"ט
קישורים ממומנים** אומן אקספרס **
קישורים ממומנים

מליאת הכנסת דנה השבוע בהצעה לסדר על מימדי האבטלה בארץ בשל פרסומים על עליה מדאיגה וחדה במספר המובטלים ודורשי העבודה.

חבר כנסת הרב מנחם אליעזר מוזס התייחס בדבריו במיוחד אל האבטלה במגזר החרדי וטען בדבריו כי למרות הרצון הקיים אצל אברכים ונשותיהם להשתלב בשוק בעבודה, הדבר נמנע מהם הן בשל העדר מקומות עבודה מותאמים לציבור זה והן בשל הקשיים הנערמים בפניהם בבואם להשתלב בשוק העבודה במיגזר הציבורי.

"שמעתי השבוע מנגיד בנק ישראל, מר סטנלי פישר, כי בפילוח שיעורי האבטלה במגזרים השונים נמצא  שבקרב המגזר חרדי, שאני מייצג אותם, שיעורי האבטלה גבוהים בהרבה מאשר במגזר הכללי.
הבעיה היא שבמגזר החרדי ישנם היום אלפי נשים ואברכים שסיימו לימוד מקצוע ותעודה במכונים, מכללות, סמינרים, והם אינם מצליחים למצוא מקום עבודה.

על-פי נתונים שנמסרו לי מארגון "מפתח", אחד מהארגונים שפועל יחד עם הג'וינט להשמת עובדים חרדים במקומות תעסוקה, מתוך כ-4,000 איש שפנו אליהם בשנתיים האחרונות, הצליחו רק 40% מהם להשתלב בשוק בעבודה".

"ויש עוד דבר – אמר - הציבור החרדי כמעט ולא נקלט בשוק העבודה במגזר הציבורי". הוא סיפר לחברי הכנסת כי לדוגמא, למכרז של רשות המסים שהיה לאחרונה ניגשו גם מועמדים חרדים, אולם אף אחד מהם לא התקבל לעבודה, למרות שמדובר באנשים עם תעודות מוכרות ובעלי ידע וניסיון. אני מכיר אישית אחד שעובד בהנהלת חשבונות קרוב ל-15 שנה עם הכשרה בנושא מיסוי, וגם הוא לא התקבל".

הרב מוזס הזמין את חברי הכנסת לבקר במודיעין עלית ובביתר עלית, שם הצליחו ראשי העיר להקים מרכזי תעסוקה בשיתוף עם חברות גדולות, כמו מטריקס, ויזה כאל, סיטיבוק ועוד, המותאמים במיוחד למגזר החרדי. "הייתי שם בביקור לפני מספר חודשים וזה ממש מדהים. אני מציע: טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים"  הרב מוזס ציין אף את מוסר העבודה הגבוה של העובדים החרדיים דבר עליו מעידים מנהלי מרכזי התעסוקה.

בהמשך דבריו אמר הרב מוזס כי בימים אלה אושרו כמה חוקים  העוסקים בחינוך החרדי. במהלך הדיון אודות החוקים הללו הטיפו לנו חלק מהדוברים מוסר "מדוע לא לומדים בתלמודי תורה פיזיקה, מתמטיקה וכו' כדי להכשיר התלמידים ליציאה  לשוק העבודה".

הנה, - אמר הרב מוזס - היום מלאו מאה שנה, משנת תרס"ט, באותה שנה התקיימה  ועידת רבנים בפטרבורג, בראש הועידה עמדו הגאון ר' חיים מבריסק, האדמו"ר מגור, הגאון הר"ד פרידמן מקרלין, ועוד זצ"ל. למה התקיימה הוועידה? כי ממשלת רוסיה החליטה שכולם, ללא יוצא מהכלל, צריכים לצאת, מן "הבערות", ללמוד השכלה כדי להשתלב בשוק העבודה. רבנים גדולי עולם אלה עמדו בפרץ מול הדבר הזה".

"וכאז כן היום, איננו מתביישים בחינוך שלנו ונמשיך בדרך הזאת, אך לא יתכן שאברכים הוכשרו למקצועות שונים לא יקלטו במקומות תעסוקה בכלל ובמגזר הציבורי בפרט". 

"נפגשתי עם שר האוצר יובל שטייניץ והעליתי בפניו את הבעיה. הוא הבטיח לי לבדוק יחד עם סגן השר הרב יצחק כהן את הדרכים למציאת פתרונות לענין" – סייםלרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » ח''כ מוזס במליאת הכנסת: שלבו עובדים חרדיים במגזר הציבורי

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר