חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » יו''ר הקואליציה בסיור במאחזים בשומרון ובבנימין
צילום: יוסי דגן

יו''ר הקואליציה בסיור במאחזים בשומרון ובבנימין

יושב ראש הקואליציה, זאב אלקין, וחברי הכנסת של ועדת המשנה של ועדת החוץ והביטחון סיירו אמש (חמישי) ב"מאחזים" בשומרון ובבנימין כאורחי ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה.

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום שישי ג' באב תשס"ט
קישורים ממומנים** טסים לאומן או לקברי צדיקים באוקראינה? **
קישורים ממומנים

הסיור המיוחד התקיים במסגרת מבצע סיורי שרים, ח"כים ומעצבי דעת קהל בשומרון של היחידה האסטרטגית במועצה האזורית שומרון בשיתוף ועד מתיישבי השומרון והוא אורגן במשותף ע"י ח"כ ציפי חוטובלי ויו"ר הועדה ח"כ זאב אלקין, המשמש גם בתפקיד יו"ר הקואליציה, מה שהפך את הסיור למסקרן עוד יותר.

הנוכחות בסיור היתה גבוהה – כמעט כל חברי הועדה היו בו: יו"ר הועדה ח"כ זאב אלקין וחברי הכנסת ציפי חוטובלי, גדעון עזרא, מיכאל בן ארי וניסים זאב (בחלק מהסיור). כמו"כ הצטרפו לסיור יו"ר מועצת יש"ע דני דיין ונציגי ועד מתיישבי השומרון.

במסגרת הסיור ביקרו הח"כים בברוכין, שם נחשפו לרדיפה כנגד הישוב מאז דו"ח טליה ששון בטענה שהוא "מאחז בלתי חוקי" היות וחסרה החתימה האחרונה בתכנית המתאר (תב"ע) שלו למרות שהמדינה הקימה את הישוב בהחלטת ממשלה, משרד השיכון בנה שם 50 בתים והחל בתשתיות מגרשים ל-50 נוספים, הליכי התב"ע הושלמו והחתימה האחרונה מתעכבת אצל שר הביטחון מסיבות פוליטיות. תושבי הישוב הרחיבו לחברי הכנסת על חיי החברה של למעלה ממאה המשפחות המתגוררות בישוב ועל הקשיים מצד רשויות המדינה וראש המועצה גרשון מסיקה סיפר על התנכלויות הרשויות לישוב ולתושביו עד לנושאים אבסורדיים של ביוב וחשמל.

מברוכין המשיכה הועדה לרחלים, (ישוב שאושר בהחלטת ממשלה תחת הכותרת "מדרשה" עקב הלחץ האמריקני שלא להקים ישובים חדשים), שם בנה משרד השיכון בתים ומכר אותם לתושבים. גם שם קידמה המדינה את תכנית המתאר והיא "תקועה" היום עקב עיכוב מכוון מצד שר הבטחון בחתימה עליה.

גם רחלים הפכה בן לילה ל"מאחז" ע"י דו"ח טליה ששון.

חברי הכנסת ביקרו במעון והזדעזעו מהתנאים הקשים בו והצפיפות הרבה בו (בישוב מתגוררות 35 משפחות ולהן מעל 150 ילדים), כשראש המועצה מסיקה מספר לחברים כי משרד החינוך מכיר בצורך למבנה מעון למקום אך משרד הביטחון מטרפד את הביצוע היות ואין חתימה אחרונה על התב"ע – חתימה שכאמור שר הביטחון מתחמק –פוליטית- מלחתום עליה.

משם המשיכו האורחים לנופי נחמיה, מקום אשר הוקם בהסכמה עם המדינה על אדמות מדינה. גם התב"ע של נופי נחמיה מעוכבת מזה שנים מטעמים פוליטיים, דבר שגרם לטליה ששון להכריז על הישוב כ"מאחז לא מורשה".

לאחר סיור קצר בישוב וסרטון על החיים במקום, צפו חברי הועדה במצגת מיוחדת של מועצה אזורית שומרון על עיוותי דו"ח טליה ששון  והאפליה הקשה באכיפה ביו"ש לעומת חוסר האכיפה במגזר הערבי, הקיבוצי והעירוני.

מיד לאחר מכן התקיים דיון של הועדה על מה שראו עיניהם.

ח"כ ציפי חוטובלי אמרה בדיון: ביקור הועדה במקום הוא אמירה כלפי הציבור שסיפור המאחזים וההתיישבות הוא לא מה שהם מכירים. נושא הבניה במקומות אלו הוא לא בעייתי וצריך לבנות ולפתח בהם כמו בכל מקום אחר בארץ. יש  להקים ועדה שתתקן את דו"ח ששון.

ח"כ גדעון עזרא אמר כי זה איננו הזמן לאשר פיתוח כשנמצאים בעיצומו של משא ומתן. כמו כן אמר כי הוא חושב שאין לאפשר בניה במאחזים, גם לא של גני ילדים ומעונות. כשנשאל ע"י חברי הכנסת היכן ילמדו הילדים אמר כי אין לו תשובה לעניין זה. בנוגע למגרון, סיפק ח"כ עזרא הערה מעניינת כשאמר כי הוא מתנגד להעתקת תושבי מגרון לאדם באם יהיה הסכם בנושא כי אולי הישוב אדם ייעקר וכדי שלא יעברו את הפינוי גם משם.

ח"כ מיכאל בן ארי הגיב לדברי ח"כ עזרא: דבריו של גדעון עזרא שנאמרו ביושר אומרים את הכל. בית הראשון שינסו לעקור במאחזים צריך להלחם כי הכוונה האמיתית שלהם איננה משפטית אלא להרוס את הכל – אפילו ישוב קרוב לירושלים כמו אדם.

ח"כ זאב אלקין, יו"ר הועדה ויו"ר הקואליציה סיכם את הדיון: אנו מודים למארחים, מועצה אזורית שומרון ותושבי נופי נחמיה.  חשוב מאוד שיכולנו להגיע לשטח ולראות את המציאות בעינים. ללא ספק דו"ח טליה ששון תופס מקום בולט מאוד בשיח הציבורי למרות שאף ממשלה לא אישרה אותו. זה דבר שצריך להשתנות.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה התריע בדיון כי סף הזעם בציבור מול העוולות כנגד ההתיישבות גבוה מאוד ובאם ינסו לעקור אלפי תושבים במאחזים לא נראה יותר "באהבה ננצח" אלא אנו עלולים לראות קרע נרחב ובלתי ניתן לתיקון בחברה הישראלית".

דני דיין יו"ר מועצת יש"ע  אמר בדיון: הגיע הזמן שיסתיים נשף המסכות המתנהל בסוגיית המאחזים. המניעה היא פוליטית ולא משפטית ועל הממשלה למלא חובתה כלפי התושבים ולסיים את תהליכי האישור של הישובים שהיא עצמה הקימה.

יוסי דגן מועד מתיישבי השומרון אמר: בשנים האחרונות לאחר שהשמאל הקיצוני במדינה ראה כי הוא מפסיד פעם אחר פעם והעם תומך בכל מאודו בהתיישבות הוא מסיט את הדיון בצורה מכוערת ומניפולטיבית מהסוגיה הפוליטית לסוגיה המשפטית. בשנתיים האחרונות מומצאים פעם אחר פעם צווארי בקבוק מלאכותיים שמטרתם להפוך את כלל ההתיישבות לעבריינים בכוח, גם רטרואקטיבית, וכן להסיט את הדיון. מדובר בתהליך המבוסס על רמייה וציניות.

לאחר מכן המשיכו האורחים לביקור בגבעת היובל בעלי, שכונה המאויימת בעקירה, מקום בו התגוור ובו מתגוררת גם כיום משפחתו של רס"ן רועי קליין הי"ד, שם נפגשו עם ראש המועצה האזורית בנימין אבי רואה ונציגי הישוב.

ראש המועצה האזורית בנימין אבי רואה אמר לחברי הועדה: לא ארגוני שמאל קיצוני ינהלו את המדינה, אלא נבחרי הציבור שאנו מצפים מהם לסיים את הליכי האישורים של השכונות והמאחזים.

את הסיור סיימו חלק מן החברים בביקור במגרון.

צילום: יוסי דגןלרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. sFNzJAYtbZvMdIb 23-5-2011 07:53
* Willie
I'm out of league here. Too much brain power on dispaly!
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » יו''ר הקואליציה בסיור במאחזים בשומרון ובבנימין

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר