חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » שוחרר ממעצרו הבחור שהותקף על ידי קצין מג''ב
תיעוד השוטרים עוצרים באלימות את המפגין תיעוד השוטרים עוצרים באלימות את המפגין
צילום: יונתן קלרמן

שוחרר ממעצרו הבחור שהותקף על ידי קצין מג''ב

בית המשפט שחרר אתמול את הצעיר שתועדה ההתעללות המזעזעת בו ע"י שוטרי משמר הגבול בראשותו של קצין מג"ב טל ימיני במהלך מעצר בהפגנת מחאה לא אלימה ליד מחנה חורון שבשומרון.

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום רביעי א' באב תשס"ט
קישורים ממומנים** אומן**
קישורים ממומנים

שופטת בית המשפט השלום בכפר סבא, נואה בכור, הורתה אמש למשטרה לשחרר באופן מיידי את הצעיר בן 18 אשר נעצר ביום ב' ע"י שוטרי מג"ב תוך כדי שימוש בכוח בלתי סביר כלפיו.

הצעיר בן 18 תועד במצלמתו של יונתן קלרמן כאשר שוטרי מג"ב בראשותו של קצין מג"ב, טל ימיני, משתמשים בכוח בלתי סביר ותוקעים את אצבעותיהם בעיניו ויש חשד אף שגרמו לו לשבר באפו, זאת לאחר שעל פי טענת מפגינים במקום, קצין מג"ב, טל ימיני, ביקש מהם להתפנות מהמקום על אף שלא חסמו את התנועה והפגינו בצד הכביש. בתגובה לסירובם של המפגינים להתפנות, עצר ימיני באלימות את אחד הפעילים בן 18. "הקצין וחייליו ביצעו מעצר אלים ושברו את אפו", סיפרו המפגינים ואף ציינו כי לא ניתנה אפשרות לאמבולנסים לתת לצעיר טיפול רפואי במקום. הצעיר נלקח למעצר ולאחר מכן הובהל לבית החולים.

כזכור "חדשות 24" חשף אמש כי הקצין, טל ימיני, הוא זה שהיה אחראי למעצרו, תוך כדי אלימות, של חבר הכנסת מיכאל בן ארי לפני כחודש וחצי ליד יצהר.
ח"כ מיכאל בן ארי דרש אמש מהמשטרה להשהות את הקצין שתועד כאשר הוא מתעלל בתושב השומרון: "בגלל הקצין הזה הרמטכ"ל והמפכ"ל צריכים להגיע לכנסת ולתת דין וחשבון על מעשיו הבלתי חוקיים. הקצין הזה הוא סכנה לציבור המתיישבים ולציבור בכלל ויש למנוע ממנוע כל מגע עם אוכלוסייה".

עקב הסערה הציבורית בעקבות פרסום התמונות המזעזעות שתיעדו את שוטרי המג"ב מתעללים בעצור, החליטה המשטרה להעביר את הצעיר לאחר הבדיקות הרפואיות בבית החולים, למעצר במתקן הדרים. ואמש הביאה אותו לבית המשפט בבקשה לתנאים מגבילים.

בדיון הקרין עו"ד עדי קידר מארגון "חוננו", שייצג את העצור, את הסרטון וגרם לזעזוע עמוק של כל הנוכחים.
בעקבות המציאות הקשה שנחשפה בסרט, אלימות קשה ושיטת לפיתה אשר ביהמ"ש המחוזי פסל, והזעזוע מההתעללות - החליטה השופטת לשחררו  בעילה של חוסר חשד סביר לעבירה ללא כל תנאים מגבילים תוך דחיית כל בקשות ב"כ המשטרה ומתיחת ביקורת ברורה וחד משמעית על פעילות שוטרי וקציני מג"ב.

בין היתר כתבה השופטת בהחלטתה: "אני סבורה כי אין חשד סביר בדבר ביצוע העבירות ע"י החשוד, והתרשמותי היא כי דווקא החשוד היה זה שהיה נתון לתגובה או התייחסות שאיננה מידתית ע"י אלה שביקשו לעצרו/ לעכבו".לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. טל ימיני 24-7-2009 09:48
* איציק
מישהו יכול להסביר רק איך בדיוק נשאר הקצין הזה במג"ב אחרי שהוא נמלט מזירת פיגוע ירי בי-ם?כאשר טל שירת כקצין במג"ב ירושלים הוא היה עם צוות החפ"ק שלו בבנין העמודים כאשר החל שם פיגוע ירי. במקום להסתער על המחבל כמצופה מכל שוטר ועל אחת כמה וכמה מקצין מג"ב הוא הורה לצוות שלו לנוע אחורה כדי "לעלות על מיגון" בזמן הזה הספיקו שני שוטרים להגיע מכיכר ציון למחבל לפצוע אותו ולנהל מרדף רגלי אחריו עד לחניון ברח' הרב קוק שם חיסל אזרח את המחבל (שני השוטרים והאזרח זכו לצל"ש). כשהמחבל היה הרוג הגיע למקום ימיני הנ"ל ורוקן לראשו של המחבל (ההרוג כזכור) מחסנית אקדח.מי נותן לו עדיין לפקד על שוטרים? הרי מיד אחרי האירוע העבירו אותו לבה"ד כדי שלא יגרום עוד נזק בשטח וכדי להשקיט את הסיפור.
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » שוחרר ממעצרו הבחור שהותקף על ידי קצין מג''ב

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 
 · פיגוע דקירה: מאבטח נדקר בתחנה המרכזית בירושלים - תמונות
| יום ראשון כ"ב בכסלו תשע"ח
 
 · ירושלים: מפגינים בעקבות מעצר עריק בכניסה ללשכת הגיוס - וידאו ותמונות
יוסי גור | יום רביעי ה' בחשון תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר