חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » מעמד המבחן הפומבי של ארגון יד חרוצים שע''י ת''ת ויזניץ
צילום: התאחדות חסידי ויזניץ

מעמד המבחן הפומבי של ארגון יד חרוצים שע''י ת''ת ויזניץ

במעמד מיוחד ומרגש בראשות כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מויזניץ, נערך המבחן הפומבי השנתי וחלוקת הפרסים שע"י ארגון "י"ד חרוצים" לתלמידי תלמוד תורה "ויזניץ" שבשיכון ויזניץ. במהלך המעמד נבחרו חתני "כתר המשנה" "שר המשנה" ו"אלוף המשנה"

מאת:  כתב "חדשות 24"   מוצאי שבת פרשת פנחס תשס"ט
קישורים ממומנים** מתעניין בנייעס? חייג 1900502424 **
קישורים ממומנים

במעמד שהתקיים במעמד רבנים וגדולי תורה, בהם הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א מויזניץ, הגאון רבי מנחם ארנסטר שליט"א ראש ישיבת ויזניץ, כ"ק האדמו"ר מטעמשוואר שליט"א, חברי בית דינו של מרן הגר"ש וואזנר שליט"א ובד"ץ ויזניץ הגאון רבי משה שאול קליין והגאון רבי יעקב מאיר שטרן, הגאון רבי חיים צבי שפירא חבר בד"ץ "מחזיקי הדת" בעלזא ורב דקהל חסידים ברמת אהרן ב"ב, הגאון ר' ישראל מילר חבר בד"ץ ויזניץ וראש כולל חושן משפט, הגאון ר' מאיר כץ רא"כ ברמת ויזניץ חיפה, רבנים, ראשי ישיבות ומאות אורחים שבאו ליטול חלק בשמחת התורה, חולקו למצטיינים שנבחנו על כאלף וחמש מאות משניות בע"פ, פרסים רבים מתנת מרכז הספרים הגדול "ספרי אור החיים". בין הספרים שחולקו: ש"ס וילנא החדש, משניות וילנא החדש וספרים נוספים רבים של הוצאת "אור החיים".

השנה השתתפו במעמד המרגש 39 תלמידים מצטיינים שהגיעו לפסגת ההתמודדות בהם נבחרו הזוכים בתארים הנבחרים. המצטיינים דוד פרוכטר, יקותיאל צבי נייהויז ושמעון חיים גנץ זכו ב"כתר המשנה", המצטיינים מרדכי האואר, ליפא רוזנברג, ישראל יעקב מרגליות, יעקב שמואל, יצחק אייזיק ריבלין ואלעזר ארנסטר זכו בתואר "שר המשנה", ו-30 מתמודדים נוספים זכו בתואר "אלוף המשנה".

התלמידים עברו מבחנים מוקדמים על המשניות בע"פ עם פירוש הברטנורא, על קרוב ל-1200 משניות. באותו מעמד זכו מאות התלמידים שנטלו חלק במעגל הלימודים בפרסים יקרי-ערך. אלה שנבחנו למעלה מ-1000 משניות זכו לפרס יקר ערך - ש"ס וילנא החדש.

את המעמד הנחה בכשרון הרה"ג כתריאל שרייבר שליט"א ר"מ בישיבת "אמרי חיים" ויזניץ. מקהלת תלמוד תורה ויז'ניץ הנעימה לכבודה של תורה, בניצוחו של ר' אברהם גרמייזא ובליווי תזמורתו של ר' ראובן פוירשטיין.

התרגשות רבה אחזה במשתתפים עם כניסתו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מויזניץ למעמד. הציבור הנרגש עמד על רגליו וקיבל את פני קדשו בשירה ובזמרה: "אשרנו מה טוב חלקנו", "כי אורך ימים"... המנחה איחל ברכת "מזל טוב" לכ"ק מרן שליט"א, לרגל הצטיינות נינו כמר אלעזר ארנסטר שיחי' נכד חדב"נ הגאון ראש ישיבת ויזניץ שליט"א, אשר הוכתר כ"שר המשנה".

דברי תורה וברכה לכבוד המעמד השמיע הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א בן כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א. בדבריו עמד על חשיבות לימוד המשניות. הרה"צ שיבח את ארגון "י"ד חרוצים" הפועל כבר 30 שנה, ובדבריו הזכיר את אביו כ"ק אדמו"ר שליט"א וזקה"ק בעל ה"אמרי חיים" זצוק"ל, שעודדו רבות וחיזקו את לומדי המשניות, וכיום רואים את התוצאות - פירות נאים ומשובחים. בסיום דבריו הודה לראשי "אור החיים" ר' יעקב ביבלה ור' שאול נוסבוים, על תרומתם הגדולה למען לימוד התורה בהזכירו את תמיכתם מזה שנים רבות בלומדי התורה.

הגאון רבי יעקב מאיר שטרן שליט"א שבנו נמנה על המצטיינים, אמר בדבריו כי "בלימוד המשניות שהם יסוד התורה שבע"פ, יש תועלת רוחנית בזה ובבא". הגרי"מ שיבח את ראשי ארגון "י"ד חרוצים" על פעילותם במשך כל השנה לתועלת תלמידי התלמוד תורה.

לרגל 30 שנות קיומו של הארגון הביא את ברכת התודה בשם ההורים הרה"ג ר' נח שרייבר שליט"א ראש ישיבת פרימשלאן, שהביא מדברי הקדמונים על מעלת קיום מעמד כבוד התורה ועמליה "ברוב עם הדרך מלך". בדבריו ביטא את עמלו הגדול של מרן אדמו"ר שליט"א לחינוך דורות לתפארת עולם התורה והחסידות, דבר שאת תוצאותיו רואים ב"ה כיום.

משא חינוכי רב רושם השמיע איש החינוך הרה"ג משה ברוורמן שליט"א ראש ישיבת מאה שערים, שבדבריו המושכים עורר את לבבות ילדי החמד להמשך התמדה בתורה, והתעלות בעבודת השם.

את ברכת ארגון "יד חרוצים" הביא המנהל העומד בראשו במסירות נפלאה זה 30 שנה, ה"ה הרב ישראל פנחס פערל, שהביע את התרגשותו הרבה ביום גדול זה, והודה נרגשות לכל ההורים שלהם חלק נכבד בעידוד ילדיהם להגיע עד הלום, וכן למחנכי הת"ת המקדישים מכוחם וכשרונם לעידוד התלמידים. תודה מיוחדת הביע לחברי הנהלת הארגון העומדים לימינו, ובראשם הרב אפרים פישל כהן, העושים לילות כימים למען פעולות "יד חרוצים" ובפרט להצלחת המעמד.

הפתעה והתרגשות רבה שררה כאשר הורי המצטיינים הביעו את הערכתם הרבה להרב פערל, בדמות מתנת יקרת-ערך שנרכשה על ידיהם, אשר ביטאה את ההוקרה שרוחשים כולם לעמל הרב המושקע בתלמידים.

במהלך האירוע הביעו כל הנואמים את תודתם והערכתם לרשת חנויות הספרים ברחבי הארץ - "ספרי אור החיים" על שזכו להיות שותפים במפעל הקדוש של "י"ד חרוצים" באמצעות הסיוע הנדיב שהעניקו לכבוד המעמד.

בשם 'רשת ספרי אור החיים' ברך את המשתתפים הרב משה יהודה קרול, שהביע את התרגשותו מהאירוע המיוחד שזכה להשתתף בו באופן אישי ולראות את אחד מהפעולות הברוכות של ממלכת ויז'ניץ המפוארת .

במסגרת ארגון "י"ד חרוצים" - שהוקם לפני 30 שנה ע"ש ולזכרו של החסיד רבי יעקב דוד ויז'ניצר ז"ל, מנכ"ל מוסדות ויז'ניץ - זכו במשך השנים כ-500 תלמידים לתארים הנכספים, אחרי שהראו כוחם בהבנה ובבקיאות על רבבות משניות.

כאמור, לימוד המשניות במסגרת מפעל "יד חרוצים" בא כתוספת על סדרי הלימודים הרגילים בת"ת, העומדים ברמה גבוהה בכל תחומי הלימוד ומניבים פירות הראויים לברכה, והתלמידים המצטיינים מוסיפים תורה על תורתם והתמדה על התמדתם בשעות הפנאי.

לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » מעמד המבחן הפומבי של ארגון יד חרוצים שע''י ת''ת ויזניץ

וידאו ותמונות - קהילות הקודש
 · ט' באב בחברון: אלפים הגיעו לקונן על החורבן - גלריית ענק
| יום ראשון י' באב תשע"ט
 
 · תמונות: מאות בהילולת המלוב''ן רבי יצחק גברא זיע''א
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · תמונות: 'חתן מאהל' לנכדת כ"ק האדמו"ר מהארנסטייפל
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו להילולת יוסף הצדיק בקברו בשכם - תמונות
| יום חמישי א' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו לתפילה בקבר יוסף הצדיק - תמונות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · רבבות יגיעו ממוצ"ש לקבר שמואל הנביא - תמונות מההיערכות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · בעקבות האיריווזיון: עצרת תפילה בביתר עילית - גלריה
| מוצאי שבת י"ג באייר תשע"ט
 
 · תמונות: אדמו"רים רבנים ומשפיעים בהילולת יהושע בן נון בכפר חרס
| יום רביעי כ"ו בניסן תשע"ט
 
 · תמונות: מאות נוהרים להילולא בעיירה וולעדניק שבאוקראינה
| יום שישי כ' בטבת תשע"ט
 
 · תשעה באב תשע"ח: אלפים בתפילת שחרית ואמירת קינות בכותל המערבי - תיעוד
יוסי גור | יום ראשון י' באב תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר