חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » ''שאלי שרופה באש'': עשרות ספרי קודש חוללו ונשרפו בחומש
צילום: "חומש תחילה"

''שאלי שרופה באש'': עשרות ספרי קודש חוללו ונשרפו בחומש

זעזוע בחומש: פורעים ערבים נכנסו לספריית ספרי הקודש של ישיבה בחומש והציתו את הארון של ספרי הקודש קרעו וחיללו את הספרים • הלוויה לספרי הקודש תיערך בקרוב • יוסי דגן: ''אנו דורשים מראש הממשלה להורות להקים מיד ישוב רשמי גדול בחומש''

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום חמישי י' בתמוז תשס"ט
קישורים ממומנים** ישועות בעמוקה **
קישורים ממומנים

"שאלי שרופה באש" - חרפה בחומש: פורעים ערבים חיללו ושרפו עשרות ספרי קודש של ספרית הישיבה בחומש.

האירוע התרחש כשבעת שירדו בחורי הישיבה להתארגנות של מספר שעות, עלו הפורעים הערביים והגיעו עד למקום בו פועלת הישיבה בחומש מזה למעלה משנתיים.

הפורעים לא נגעו בציוד הישיבה, שולחנות, כסאות מיטות וכלי אוכל אלא הלכו ישר לארון ספרי הקודש, הוציאו אותו החוצה הציתו אש קרעו ושרפו את הספרים עד דק.

מעשרות ספרי הקודש נותרה ערמת אפר גדולה, ופיסות נייר קרועות ושרופות.

ראש הישיבה הגבוהה בחומש, הרב אלישמע כהן, סיפר על המראה הקשה:  "המראה היה נורא, עשרות ספרי קודש – גמרות, חומשים וסידורים היו שרופים כמעט לחלוטין. ניכר היה שהערבים ששרפו את ספרי הקודש עשו זאת בצורה יסודית  והשקיעו בשריפת כל ספר – הספרים היו שרופים ומפוייחים כמעט לגמרי. הצלחנו להציל משרידי האש והפיח כמה שרידי דפים מפוייחים שהאותיות עדיין ניכרות עליהם, אותיות של סוגיות אותן למדנו רק בימים האחרונים".

יוסי דגן מארגון "חומש תחילה" סיפר כי תלמידי הישיבה אספו את שרידי הספרים השרופים: "תערך לספרים השרופים הלוויה מכובדת, כפי שנפסק בהלכה לגבי ספרי קודש שנשרפו. אנו דורשים מראש הממשלה להורות להקים מיד ישוב רשמי גדול בחומש – זו צריכה להיות תשובה גאה ונכונה של ממשלה בישראל לחילול ה' והשפלה לאומית

ראש הישיבה הרב כהן מדגיש כי רבני ותלמידי הישיבה לא יישברו מהמעשה: "בשנה הבאה אנו נגדל הן בכמות והן באיכות. מבחינתו התיקון למעשה חמור זה של שריפת ספרי הקודש, הוא דווקא בהגברת אור התורה בחומש. התלמידים והאברכים שמצטרפים לישיבת חומש בשנה הבאה הם התשובה האמיתית לחילול ה' של שריפת הספרים בחומש".

כידוע מזה כמעט שנתיים, מאז חידוש בנוכחות היהודית בחומש לאחר העליה ההמונית של ארגון "חומש תחילה" במלאת שנתיים לגירוש,  פועלת במקום ישיבה גבוהה.

בישיבה לומדים מידי יום מעל עשרה בחורים בהמתמדה ובמסירות, על אף ולמרות עשרות הגירושים (פינויים) שהתקיימו בחומש באותו הזמן.

בשנת הלימודים  השניה של הישיבה, המסתיימת בעוד כחודש, לומדים תלמידי הישיבה את הגמרא במסכת "בבא מציעא" וכמו"כ נלמדים במקום שיעור הלכה, אמונה וחסידות.

על אף התנאים הלא פשוטים והפינויים הרבים, בארגון "חומש תחילה" מספרים בגאווה כי הלימוד בישיבה הוא רציני ומעמיק, כך התרשמו גם רבנים הנחשבים לרבנים גדולים ומשמעותיים בציבור שהגיעו לחזק ולהעביר שיעורים לתמידי הישיבה.

במשך השנתיים האחרונות יצאו לאור שתי חוברות עיון המסכמות שיעורים ודברי תורה שנלמדו בישיבה, חוברות שזכו לתפוצה רחבה ביותר הן בישיבות והן בציבור הרחב.

התגובות על האירוע היו נזעמות:

שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, הממונה בין השאר על המאבק באנטישמיות מטעם ממשלת ישראל, אמר:
"לצערי, אירוע החמור הינו  תולדה של  אנטישמיות קלאסית ומזכיר ימים חשוכים מהעבר. מצער לחשוב שאילו היה אישור למבני קבע ללשמירה רשמית נאותה לא היינו עדים לאירוע החמור.
יש לדאוג להקמת מבנה קבע לישיבה בחומש ולהצבת שמירה רשמית נאותה במקום כדי שמקרים מאנטישמיים חמורים וקשים מסוג זה לא יישנו".

גם שר התקשורת משה כחלון התבטא בחריפות יתרה כנגד הערבים שביצעו את המעשה: "זו ברבריות מזעזעת. מי שלא הבין עד עכשיו עם מי יש לנו עסק, שיביט בתמונות של ספרי הקודש השרופים. אם יהודים היו שורפים עשרות ספרי קודש מוסלמיים, העולם היה רועש ורוגש. אני מצפה לפחות לתגובה דומה על מעשה זוועה זה".

ח"כ הרב חיים אמסלם (ש"ס) הצטרף אף הוא לדרישה להקים בחומש מבנה קבע לישיבה:
"אזלת ידינו וחולשתנו משדרת לאוייבינו שמותר להם לשלוח יד גם בקודשי ישראל. כנגד כל מעשה בריונות וחילול ה'  צריכה להיות קידוש ה'. על הממשלה להכשיר את השהייה היהודית בחומש ואת בניית מוסדות בתורה במקום".

מ"מ יו"ר הקואליציה, ח"כ דני דנון – החבר גם בועדת חוץ ובטחון, הפנה את דבריו לאהוד ברק שר הביטחון: "מעשה הוואנדליזם של אוייבי ישראל מוכיח שההססנות של מקבלי ההחלטות במשרד הביטחון משחקת לידיהם של אוייבנו. אני קורא לשר הביטחון לתת את האישורים הנדרשים לנוכחות יהודית קבועה בחומש".
לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » ''שאלי שרופה באש'': עשרות ספרי קודש חוללו ונשרפו בחומש

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · אלפי קשישים וניצולי שואה נזקקים זקוקים למוצרי מזון! - עוזרים כעת
דן אביב | מוצאי שבת י"ט בתמוז תש"פ
 
 · הגשמה מיוחדת ביום הזכרון לאב שכול - כתבה ותמונה
דן אביב | יום שלישי ד'''''''
 
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר