חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » הכנסת ס''ת לזכרו של סידנא בבא חאקי זיע''א
האדמו''ר ר' יחיאל אביחצירא האדמו''ר ר' יחיאל אביחצירא
צילום: יניב יצחק - חדשות 24

הכנסת ס''ת לזכרו של סידנא בבא חאקי זיע''א

ידיעה ותמונות: מעמד מרגש ומיוחד בפתיחת אירועי שנות ה – 40 להילולתו של האדמו''ר בבא חאקי זצ''ל מנהיגם של יהדות צפון אפריקה עם הכנסת ספר תורה להיכל מוסדות ''אוהל יצחק'' ברמלה בראשות האדמו''ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט''א

מאת: יניב יצחק - "חדשות 24"   יום רביעי ט' בתמוז תשס''ט
קישורים ממומנים** תמונות ומבזקי חדשות **
קישורים ממומנים

במעמד מיוחד ומרגש התקיים מעמד הכנסת ספר תורה שהוכנס ברוב פאר והדר לבית הכנסת "אוהל יצחק" שבעיר רמלה בראשותו של האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א רב העיר רמלה ורב בית הכנסת "אוהל יצחק" במעמד גדולי תורה, אדמורי"ם ורבנים חשובים.

בערב גדול זה צויין בפי אלפי המשתתפים את מעמד אירועי שנת ה- 40 להילולתו של סידנא בבא חאקי זיע"א מנהיג יהדות צפון אפריקה. לקראת שנת הארבעים להסתלקותו של האדמו"ר הבאבא חאקי, החליטו במוסדות "אהל יצחק" לערוך סדרה של אירועים מיוחדים שישתרעו על פני כל שנה כולה, שבשיאה ההילולא הגדולה שתתקיים בו זמנית בארץ ובמקומות רבים בעולם. לשם כך, הוקמה וועדה מיוחדת על ידי האדמו"ר רבי יחיאל שליט"א, שדרש כי כל הפעולות שייעשו במהלך השנה, תוך דגש על הפצת תורה ומתן מלגות לאברכים ולעמלי תורה, יוקדשו לכבודו של אביו הבבא חאקי זיע"א.

הוועדה המארגנת בשיתוף עירית רמלה והמועצה הדתית הכריזה במעמד הגדול על סדרת אירועים שיתקיימו במהלך השנה, ובהם: קיום כנסים ועצרות חיזוק והתעוררות בכל רחבי הארץ בהשתתפות האדמו"ר רבי יחיאל שליט"א, מתן מלגות לאברכים שיכתבו חידושי תורה, הוצאת ספרים מפרי יצירתו של הבבא חאקי, הקמת שיעורי תורה וחוגים לילדים ובני נוער, קורסים לטהרת המשפחה, ועוד מגוון פעילויות נוספות.

יצויין שהעיריה דאג לכבוד מעמד הכנסת ספר תורה לתלות דגלים ושלטי ענק בכל רחבי העיר עם דמות דיוקנו של רבה של העיר רמלה-לוד האדמו''ר הבבא חאקי זצ"ל המקדמים בברכה את ההמונים לכבוד הכנס ספר התורה, כמו"כ בכל מהלך התהלוכה המשטרה סגרה את צירי התנועה המרכזיים עד לסיום התהלוכה. 

קודם הכנסת ספר תורה התקבל האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא בבתיהם של גדולי התורה מרנן ורבנן שליט"א ברחבי הארץ שנתכבדו לכתוב את האותיות האחרונות בספר התורה, ביניהם: הגרי''ש אלישיב, הגר''ע יוסף, האדמו''ר מתולדות אברהם יצחק והגר"מ אליהו.

גדולי התורה בירכו את האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שימשיך להגדיל תורה ולהאדירה בפעולותיו הברוכות בשיעורי התורה ובזיכוי הרבים בעיר רמלה וכן בירכו את כל המסייעים והנדיבים בהכנת המעמד.

החל משעות הצהריים, בבית האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא התקיים מעמד כתיבת האותיות האחרונות ותפירת היריעות לספר תורה במעמד רבנים חשובים קהל ידידים מרחבי הארץ ומתפללי בית הכנסת שציינו שיום חג הוא להם. האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא התכבד בכתיבת אות בס"ת, הגרי"מ לאו הרב הראשי לת"א כתב אות בס"ת יחד עם עוד רבנים נכבדים ובירך את הנאספים תושבי העיר רמלה ששמחת התורה תמיד תלווה אותם.

עם סיום כתיבת האותיות בספר תורה וסיום תפירת היריעות והכנסת ספר התורה לארגז מוכסף ומפואר בבחינת 'זה ק-לי ואנווהו', יצאו בתהלוכה והמון חוגג תחת אפריון בהשתתפות קהל רב 'זקנים עם נערים' בשירה ובריקודים לכבודה של תורה ברחובות הראשיים בעיר אשר אירוע מסוג שכזה באזור, נקרא נדיר שרבים מתושבי העיר הוותיקים אינם זוכרים מעמד מיוחד ומרגש שכזה. מלפני המלווים נסע רכב תפאורה ענק המקושט בשלל אלפי נורות צבעוניות המשמיע כל העת שירים ופיוטים. מידי פעם נטל מי מבין הרוקדים את ספר התורה בזרועו ורקד עימו במרכז המעגלים לקול צלילי השירה במשך התהלוכה.

ילדי תשב"ר בהמוניהם צעדו אף הם לצד החופה כשהם אוחזים בידיהם לפידים מאירים צבעוניים לכבודה של תורה.

במשך כל התהלוכה ברחובות המרכזיים, מרגש במיוחד היה לראות כיצד אנשים רבים יוצאים מבתיהם ומצטרפים אף הם ותוך זמן קצר נסחפים למעגלי הרוקדים להשתתף בשמחה הגדולה של הכנסת ספר תורה חדש, למרות שהאזור ברובו עדיין יש בהם רחוקים מתו"מ, רבים מהם נגשו ברטט לספר תורה וכיסו את ראשם בפיסת בד ונשקו בהתרגשות מיוחדת את הספר תורה תוך כדי בקשה להצלחה בזכות התורה הקדושה. אחרים פתחו את חלון ביתם לקול צלילי השירה והשליכו סוכריות על ראשי החוגגים.

עם הגעתם לרחבה הגדולה מלפני בית הכנסת, שם יצאו לקראתם המתפללים עם ספרי תורה שהוצאו מארון הקודש ופתחו במעגלים ברחבה של בית הכנסת, לאחר שהונחו ספרי התורה על השולחן במרכז הרחבה הציבור התאסף לתפילת ערבית חגיגית ברוב עם כשלפני התיבה עובר האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא.

מיד לאחר התפילה נשאו דרשות הרבנים שליט"א בדברי תורה וברכה לכבוד המעמד הגדול כשאת דברי הפתיחה השמיע בנש"ק האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא. אחריו נשאו עוד דברים הרה"ג רבי שלמה שלוש רבה של העיר חיפה, הר"ר יוסי אוקנין יו"ר הוועד המתכנן אירועי ה-40 , את המשא המרכזי נשא האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא ואחריו המשיך האדמו"ר רבי דוד חי אבוחצירא מנהריה, הגר"י מצגר הרב הראשי לישראל ובסיום, הגר"ש קוק רבה של רחובות וחבר מועצת הרבנות הראשית.

בסיום מסכת דרשות הרבנים פתחו באמירת המזמור שבתהילים 'מזמור לדוד הבו לד'' וקבל עול מלכות שמים ע"י האלפים הרבים שגדשו את הרחבה הגדולה והמשיכו בשירה ובריקודים עד להכנסת ספרי התורה להיכל בית הכנסת, שם הוכנסו ספרי התורה להיכל בזה אחר זה בשמחה ובהתרגשות.

בתום המעמד, ננעל ערב קדוש ונשגב זה מתוך תחושה עילאית וחיזוק על מעלת ערך וסגולת התורה הקדושה, אשר וודאי ייחרט בלבם של כל המשתתפים הרבים זמן רב כאשר זה היה מעמד הפתיחה של של ציון שנת ה-40 להאדמו''ר הבבא חאקי זצ"ל אשר דמותו חקוקה היטב אצל רבים מתושבי העיר מאותם ימים

ֳ₪ֳ ֳ£ֳ®ֳ¥
ֳ₪ֳ ֳ£ֳ®ֳ¥"ֳ¸ ֳ¸ֳ¡ֳ© ֳ©ֳ·ֳ¥ֳ÷ֳ©ֳ ֳ¬ ֳ ֳ¡ֳ¥ֳ§ֳ¶ֳ©ֳ¸ֳ  ֳ¡ֳ®ֳ²ֳ®ֳ£.ֳ₪ֳ ֳ£ֳ®ֳ¥''ֳ¸ ֳ¸ֳ¡ֳ© ֳ©ֳ§ֳ©ֳ ֳ¬ ֳ ֳ¡ֳ¥ֳ§ֳ¶ֳ©ֳ¸ֳ  ֳ¡ֳ®ֳ¹ֳ  ֳ₪ֳ®ֳ¸ֳ«ֳ¦ֳ©
ֳ₪ֳ ֳ£ֳ®ֳ¥''ֳ¸ ֳ¸ֳ¡ֳ© ֳ©ֳ§ֳ©ֳ ֳ¬ ֳ ֳ¡ֳ¥ֳ§ֳ¶ֳ©ֳ¸ֳ  ֳ¡ֳ®ֳ¹ֳ  ֳ₪ֳ®ֳ¸ֳ«ֳ¦ֳ©

ֳ₪ֳ ֳ£ֳ®ֳ¥
ֳ₪ֳ ֳ£ֳ®ֳ¥"ֳ¸ ֳ¸ֳ¡ֳ© ֳ£ֳ¥ֳ£ ֳ§ֳ© ֳ ֳ¡ֳ©ֳ§ֳ¶ֳ©ֳ¸ֳ  ֳ°ֳ¥ֳ¹ֳ  ֳ£ֳ¡ֳ¸ֳ©ֳ­ ֳ¡ֳ®ֳ²ֳ®ֳ£.

ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ© ֳ ֳ¡ֳ¥ֳ§ֳ¶ֳ©ֳ¸ֳ  ֳ²ֳ­ ֳ₪ֳ¢ֳ¸ֳ©''ֳ¹ ֳ ֳ¬ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡
ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ© ֳ ֳ¡ֳ¥ֳ§ֳ¶ֳ©ֳ¸ֳ  ֳ²ֳ­ ֳ₪ֳ¢ֳ¸ֳ©''ֳ¹ ֳ ֳ¬ֳ©ֳ¹ֳ©ֳ¡

ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ® ֳ ֳ¬ֳ©ֳ₪ֳ¥
ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ® ֳ ֳ¬ֳ©ֳ₪ֳ¥

ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ² ֳ©ֳ¥ֳ±ֳ³ ֳ¥ֳ¬ֳ¶ֳ©ֳ£ֳ¥ ֳ₪ֳ ֳ£ֳ®ֳ¥''ֳ¸ ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ© ֳ ֳ¡ֳ¥ֳ§ֳ¶ֳ©ֳ¸ֳ 
ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ² ֳ©ֳ¥ֳ±ֳ³ ֳ¥ֳ¬ֳ¶ֳ©ֳ£ֳ¥ ֳ₪ֳ ֳ£ֳ®ֳ¥''ֳ¸ ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ© ֳ ֳ¡ֳ¥ֳ§ֳ¶ֳ©ֳ¸ֳ 

ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ¹ ֳ·ֳ¥ֳ· ֳ¡ֳ®ֳ²ֳ®ֳ£
ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ¹ ֳ·ֳ¥ֳ· ֳ¡ֳ®ֳ²ֳ®ֳ£

ֳ₪ֳ¸ֳ¡ ֳ ֳ¡ֳ¸ֳ₪ֳ­ ֳ©ֳ¥ֳ±ֳ³
ֳ₪ֳ¸ֳ¡ ֳ ֳ¡ֳ¸ֳ₪ֳ­ ֳ©ֳ¥ֳ±ֳ³

ֳ₪ֳ¸ֳ¡ ֳ©ֳ¹ֳ¸ֳ ֳ¬ ֳ®ֳ ֳ©ֳ¸ ֳ¬ֳ ֳ¥
ֳ₪ֳ¸ֳ¡ ֳ©ֳ¹ֳ¸ֳ ֳ¬ ֳ®ֳ ֳ©ֳ¸ ֳ¬ֳ ֳ¥לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
4. למס' 3 14-3-2010 05:44
* מאיר
לגברת תמר הנכבדה:
אדמו"ר זה ראשי תיבות של אדונינו מורינו ורבינו ואם יש קבוצה שמגדירה אישיות מסוימת כך - אוטומטית הוא נקרא אדמו"ר. ולא משנה מאיזו פינה בגלובוס הוא הגיע.
הרבה בריאות ונחת!
3. אדמו"ר? 18-7-2009 16:36
* תמר
לא ידעתי שלרבני צפון אפריקה התואר אדמו"ר. ממתי?
2. התרגשות בליבי 18-7-2009 00:20
* ניצן אהרוניאן
אם ליהיות כנה אני לא הכי דתי שיש אך הייתה לי את הזכות ליהיות נוכח בביתו של הרב הגדול רבי יחיאל אבוחצרה בחגיגות המימונה האחרון והתרגשתי!

על אחת כמה וכמה לראות תמונות אלה עושה לי טוב על הלב כאן בדנבר קולורדו

מי ייתן וכן יירבו הכנסות ספרי תורה במעמדים גדולים מאלו.
1. פיספוס חיי 18-7-2009 00:16
* עובדיה ישראל מאיר
זכות גדולה היא בישבילי לראות תמונות ענקיות אלה עם קבוצת תלמידי כשאני שוהה כאן בדנבר קולורדו ומקנא אני בכל אלה שזכו ליהיות בשמחת הכנסת ספר תורה לעילוי נשמת סידנא בבא חאקי זכותו יעמוד לנו ולכל עם ישראל!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » הכנסת ס''ת לזכרו של סידנא בבא חאקי זיע''א

וידאו ותמונות - קהילות הקודש
 · ט' באב בחברון: אלפים הגיעו לקונן על החורבן - גלריית ענק
| יום ראשון י' באב תשע"ט
 
 · תמונות: מאות בהילולת המלוב''ן רבי יצחק גברא זיע''א
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · תמונות: 'חתן מאהל' לנכדת כ"ק האדמו"ר מהארנסטייפל
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו להילולת יוסף הצדיק בקברו בשכם - תמונות
| יום חמישי א' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו לתפילה בקבר יוסף הצדיק - תמונות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · רבבות יגיעו ממוצ"ש לקבר שמואל הנביא - תמונות מההיערכות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · בעקבות האיריווזיון: עצרת תפילה בביתר עילית - גלריה
| מוצאי שבת י"ג באייר תשע"ט
 
 · תמונות: אדמו"רים רבנים ומשפיעים בהילולת יהושע בן נון בכפר חרס
| יום רביעי כ"ו בניסן תשע"ט
 
 · תמונות: מאות נוהרים להילולא בעיירה וולעדניק שבאוקראינה
| יום שישי כ' בטבת תשע"ט
 
 · תשעה באב תשע"ח: אלפים בתפילת שחרית ואמירת קינות בכותל המערבי - תיעוד
יוסי גור | יום ראשון י' באב תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר