חדשות 24 » בריאות - ארגוני חסד - הצלה וחירום » סיכום ותמונות: רבבות בהילולת הרשב"י תשע"ט - 2019 במירון

סיכום ותמונות: רבבות בהילולת הרשב"י תשע"ט - 2019 במירון

באוהלי הענק של מוסדות אור הרשב"י במירון חולקו השנה בל"ג בעומר כ-350 אלף מנות אוכל ועשרות אלפי בקבוקי שתיה קרה לרבבות שהגיעו לציונו הקדוש של הרשב"י. כמו כן: כ-45 אלף הגיעו לשמוע שיעורי תורה ושיחות חיזוק ב'היכל השיעורים' וללימוד ב'היכל התורה' הממוזגים שבמתחם אור הרשב"י.

בשבת הקרובה תתוגבר הפעילות במרפאת חסדי שבתאי (שפעילה מידי שבת ע"י רופא נוכרי) עקב שהות אלפים גם בשבת במירון לאור הסמיכות של השבת להילולה בל"ג בעומר. המרפאה ממוקדמת במתחם 'זליקוביץ' שבסמוך למכולת במושב מירון.

כ-850 מהמבקרים במירון לרגל הילולת הרשב"י טופלו ע"י צוותי הרפואה של איחוד הצלה. אלי פולק מ"מ מנכ"ל איחוד הצלה אמר: "מרבית הנפגעים קיבלו מענה מהיר ע"י הרופאים והפרמדיקים במרפאות איחוד הצלה שהוקמו במירון מה שמנע צורך בפינוי מיותר לבתי חולים. מאות מתנדבים פעלו בשטח במשמרות סביב השעון ונתנו מענה מהיר ומיידי לאירועי החירום". 

דוד קריספל מנהל אגף המבצעים של איחוד הצלה ציין כי מרבית המקרים שהגיעו למוקד איחוד הצלה ולמוקדי החירום השונים הגיעו עם מיקום ה'שלט איזור' בו אירע המקרה, מה שסייע גם השנה להגעה מהירה של צוותי ההצלה למיקום המדויק ממנו התקבלה הקריאה. 

נחי קליין מפקד מבצע אבטחת הרבבות מטעם איחוד הצלה במירון סיפר: "מדובר בנפגעים קל כתוצאה מחבלות ופציעות, בעיות נשימה ועלפונות עקב הדוחק ומזג האוויר, עקיצות עקרב, איבוד נוזלים עקב מזג האוויר החם והשרבי, נפילות מגובה, כוויות ותאונות קלות, ומקרים רפואיים נוספים שהגיעו לקבלת טיפול רפואי במרפאות של איחוד הצלה שהוקמו במירון". 

מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים מסר בסיכום המבצע: "אני שמח ומודה על השת"פ החשוב להצלת חיי אדם עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן ומשטרת ישראל, ועם שאר הגורמים המקצועיים בשטח, מנכ"ל המקומות הקדושים יוסי שוינגר, ישראל דרעי ועוד, על הירתמותם לסייע לפעילותנו תוך דאגה כנה שמתנדבי הארגון יוכלו לפעול בצורה המיטבית והיעילה לאבטחת ההמונים העולים למירון. כמו כן התודה וההוקרה למתנדבים שהגיעו מכל רחבי הארץ והוכיחו שוב את מסירותם בכל שנה מחדש למען הצלת חיים".


צילום: "חדשות 24" ואלישמע סנדמן אור הרשב"י, תיעוד מב  יום שישי י"ט באייר תשע"ט
            

© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
1. שיר ליכבוד הבעל שם טוב הקדוש 18-9-2019 09:15
* אלעזר
שיר ליכבוד יום הולדת הבעל שם טוב הקדוש ח"י באלול https://www.youtube.com/watch?v=x7JfmibOIsY
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » בריאות - ארגוני חסד - הצלה וחירום » סיכום ותמונות: רבבות בהילולת הרשב"י תשע"ט - 2019 במירון
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר