חדשות 24 » אומן » צפו: הרבבות באומן ראש השנה תשע"ח - גלריית ענק

צפו: הרבבות באומן ראש השנה תשע"ח - גלריית ענק

רבבות נהרו בימי ראש השנה לתפילות ואמירת תיקון הכללי בציון רבי נחמן מברסלב בעיר אומן שבאוקראינה לרגל ראש השנה, הרבבות נענו לבקשת רבי נחמן שביקש לבוא אליו בימי ראש השנה וציין "הראש השנה שלי עולה על הכל". הרבבות חזו מקרוב בפאר וההדר במתחם הציון לאחר השיפוצים שנעשו לאחרונה ע"י איחוד ברסלב באומן. רבבות אף השתתפו בערב ראש השנה במעמד התיקון הכללי העולמי.

 

טקס היערכות ותדרוך לקראת אבטחת הרבבות של מתנדבי איחוד הצלה נערך במתחם 'בית מורשת מרן' שע"י איש החסד אבי בן ישראל. 

טקס היערכות ותדרוך לקראת אבטחת הרבבות של מתנדבי איחוד הצלה נערך במתחם 'בית מורשת מרן' שע"י איש החסד אבי בן ישראל. 

נקודות הזנקה הוקמו ושלטי איזורים שונים נתלו בסמיכות למתחמי הענק של הכנסת אורחים, במתחמי הלינה, וברחובות הסמוכים לציון הקדוש של רבי נחמן מברסלב עם מספרים מ-1 עד 15 ובמקרה חירום הציבור נתן למוקד הבינלאומי של איחוד הצלה את המספר שרשום בשלט הקרוב למיקומו ואז כלל צוותי החירום וההצלה הגיעו במהירות המרבית למיקום המדויק. כאלף מקרים רפואיים טופלו ע"י מאות מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה במהלך מבצע האבטחה הרפואית של רבבות העולים.

 

מרבית הנפגעים הופנו להמשך קבלת טיפול רפואי ובדיקות במרפאת אומן שע"י איחוד ברסלב באומן הממוקמת במתחם הקלויז המרכזי שבסמוך לציון רבי נחמן מברסלב. מבצע האבטחה יימשך עד לאחר יום הכיפורים. בכל מקרה חירום רפואי בציון רבי נחמן מברסלב או ברחובות הסמוכים לציון הקדוש חייגו 063-800-1221 מספר מקומי באוקראינה ומוקד איחוד הצלה יזניק למקום מיידית את כונני איחוד הצלה אומן ומתנדבי איחוד הצלה שהגיעו לאומן מישראל.

ממרפאת אומן נמסר כי "טופלו במרפאת אומן שע"י איחוד ברסלב באומן למעלה מחמשת אלפים מקרים רפואיים. מתוכם הצטננויות, בעיות לבביות, חתכים, דלקות גרון, התייבשויות, התקפי אסטמה, כ-74 איש שנזקקו לתפרים או הדבקות, 23 גבסים עקב שברים, ומספר רב של חולים כרוניים שאיבדו את התרופות שלהם. שלושה נשלחו לאשפוז בבית חולים בקייב. אחד מהם פונה במסוק בליווי של יו"ר הצלה אוקראינה הלל כהן".

רפאל טובול יו"ר חברת הנסיעות אומן אקספרס מסר: "כמידי נערכנו לשרת את עשרות אלפי הבאים לתפילה בציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בימי ראש השנה ברכבים מהירים ונוחים ואוטובוסים חדישים וממוזגים שמאפשרים נסיעה לאומן ולקברי הצדיקים באוקראינה תוך ישוב הדעת ונסיעה בטוחה. גם השנה מיקמנו את החניונים במיקום נוח להליכה לציון רבי נחמן ללא צורך לטפס בעלייה הקשה מיד עם הגעת הנוסעים לאומן". מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים מסר: "פעילות הצלת החיים של מתנדבי איחוד הצלה בימי ראש השנה התקיימה השנה תוך שיתוף פעולה עם מרפאת אומן שע"י איחוד ברסלב באומן ועם הרב הלל כהן יו"ר ארגון הצלה אוקראינה. מוקד החירום הבינלאומי של איחוד הצלה תוגבר בכדי לתת מענה מהיר ומיידי לכל מקרה חירום רפואי".

נתי אוסטרי מנהל משלחת איחוד הצלה לאומן סיכם והודה לכלל המתנדבים שגם בהיותם בסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה יוצאים להציל חיים ומקדישים מזמנם למען ציבור הרבבות בימי ראש השנה. והזכיר את ההשקעה הרבה והמסירות של הנהלת איחוד הצלה ועסקני הקהילה באומן שבזכותם מתאפשרת פעילות הצלת החיים של מתנדבי איחוד הצלה בימי ראש השנה ובמהלך כל ימות השנה גם בסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל.

לייזר היימן סמנכ"ל איחוד הצלה מסר: "כחלק מייעול מבצע האבטחה נתלו השנה על ידי איחוד הצלה בסמוך לציון רבי נחמן בעיר אומן שבאוקראינה עשרות שלטי מספרי איזורים ב-15 איזורים. מה שסייע להגעה מהירה של כוחות החירום וההצלה לפי הפניות שהתקבלו במוקד הבינלאומי של איחוד הצלה עם המיקום המדויק. מאות מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה והצלה אוקראינה במשמרות סביב השעון נתנו מענה מהיר ומיידי למקרים".

צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"  יום שני ה' בתשרי תשע"ח
                 

© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » אומן » צפו: הרבבות באומן ראש השנה תשע"ח - גלריית ענק
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר