חדשות 24 » אומן » מי מתנכל לעמודי העירוב באומן? תיעוד מכניסת השבת

מי מתנכל לעמודי העירוב באומן? תיעוד מכניסת השבת

גם בכניסת השבת האחרונה גילו תושבי הקהילה היהודית בעיר אומן שבאוקראינה כי חוטי העירוב קרועים. למקום הוזנקו עובדי איחוד ברסלב באומן שפעלו לתיקון העירוב המהודר שמאפשר לטלטל ע"פ ההלכה. גורמים בקהילת ברסלב בעיר אומן אומרים כי תושבים מקומיים מתנכלים וחותכים במכוון את חוטי העירוב על רקע אנטישמי כהתנכלות לרבבות העולים לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב.

באיחוד ברסלב באומן מסרו בצאת השבת: "לצערנו מדובר בתופעה מוכרת לנו של חיתוך חוטי העירוב. גם בכניסת השבת האחרונה נאלצנו לפעול בזריזות על מנת לתקן את העירוב שיהיה מהודר ע"פ ההלכה בכדי למנוע ח"ו איסורי טלטול למבקרים ותושבי הקהילה באומן. עובדי איחוד ברסלב באומן הונחו לעקוב מקרוב גם במהלך השבת אחרי תוואי העירוב בכדי לוודא כי העירוב תקין וכשר וכבר אירעו מקרים שחוטי העירוב הושחתו בעיצומה של השבת ופעלנו לעדכן מיידי את המבקרים בציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל שלא יעברו ח"ו על איסור טלטול".

צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"  יום ראשון כ"ט בתמוז תשע"ז
 

בתמונות: העירוב הקרוע ועובדי איחוד ברסלב מתקנים את העירוב בכניסת שבת© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » אומן » מי מתנכל לעמודי העירוב באומן? תיעוד מכניסת השבת
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר