חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » הכנסת ספר תורה לבית הכנסת ''היכל בני אסרף'' באשדוד
צילום: יניב יצחק - חדשות 24

הכנסת ספר תורה לבית הכנסת ''היכל בני אסרף'' באשדוד

ידיעה ותמונות: מעמד מרגש ומיוחד בהכנסת ספר תורה לבית הכנסת "היכל בני אסרף" וכולל "בית מאיר" באשדוד במעמד רבנים חשובים וקהל רב בראשותו של הג"ר שמואל טולידנו, ספר התורה המהודר נקנה ע"י מתפללי בית הכנסת "היכל בני אסרף" ונכתב לעילוי נשמתו של האדמו"ר רבי מאיר אבוחצירא זצ"ל במלאת 27 שנים להסתלקותו..

מאת: יניב יצחק - "חדשות 24"   יום חמישי כ''ו סיוון תשס''ט
קישורים ממומנים** אומן אקספרס **
קישורים ממומנים

במעמד מיוחד ומרגש התקיים מעמד הכנסת ספר תורה שהוכנס ברוב פאר והדר לבית הכנסת "היכל בני אסרף" וכולל "בית מאיר" שברובע הסיטי באשדוד בראשותו של בנש"ק הרה"ג ר' שמואל טולידנו נכדו של האדמו"ר הצדיק רבי מאיר אבוחצירא זצ"ל רב בית הכנסת.

 

ספר התורה המהודר נקנה ע"י מתפללי בית הכנסת "היכל בני אסרף" ונכתב לעילוי נשמתו של האדמו"ר רבי מאיר אבוחצירא זצ"ל במלאת 27 שנים להסתלקותו.

ימים ספורים לפני המעמד התקבל הרב שמואל טולידנו רב בית הכנסת בבתיהם של גדולי תורה ורבנים חשובים ברחבי הארץ שנתכבדו לכתוב את האותיות האחרונות בספר התורה.

בין הרבנים שכתבו אותיות בספר תורה היו: הראש"ל הגר"ע יוסף, הגראי"ל שטיינמן, הראש"ל הגר"מ אליהו, הראש"ל הגר"א בקשי דורון, האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא, הדיין הגר"י ממן, הגר"י הלל ר"י "אהבת שלום", הגר"ד בצרי ר"י "השלום", האדמו"ר רבי אליהו אבוחצירא, הגר"ר אלבז ראש ישיבת "אור החיים", הגר"מ צדקה ר"י "פורת יוסף", האדמו"ר ממעליץ ועוד.

 

הרבנים בירכו את הרב שמואל טולידנו שימשיך בפעולותיו הברוכות בעיר אשדוד, ובפרט את השיעור המרכזי מידי יום שלישי אשר בו משתתפים צעירים ובני נוער רבים אשר נהנים מזיו אמרותיו באקטואליה ובפרשת השבוע וכן בירכו את מתפללי בית הכנסת אשר זכו לקנות יחד את ספר התורה המהודר.

 

המעמד החל לאחר תפילת מנחה חגיגית בבית הכנסת יצאו קהל המתפללים ובראשם רב בית הכנסת הרב שמואל טולידנו כשספר התורה בזרועו בתהלוכה והמון חוגג תחת אפריון בהשתתפות קהל רב בשירה ובריקודים ברחוב המרכזי סמוך לבית הכנסת לכבודה של תורה, מלפני המלווים נסע רכב תפאורה ענק המקושט בשלל אלפי נורות צבעוניות שהשמיע כל העת שירים ופיוטים. ספר התורה עבר מיד ליד ונישא בזרועם של המשתתפים הרבים כשלפניהם הצעירים הרבים פותחים במעגלים לקול צלילי השירה במשך התהלוכה.

 

מרגש במיוחד היה לראות כיצד אנשים רבים תושבי הרובע יוצאים מבתיהם ומצטרפים אף הם ותוך זמן קצר נסחפים למעגלי הרוקדים להשתתף בשמחה הגדולה, כאשר ניגשים לספר תורה ומכסים את ראשם בפיסת בד ומנשקים בהתרגשות מיוחדת תוך כדי בקשה להצלחה בזכות התורה הקדושה. אחרים פתחו את חלון ביתם לקול צלילי השירה והשליכו סוכריות על ראשי החוגגים.

 

בהגיעם חזרה לבית הכנסת "היכל בני אסרף" יצאו לקראתם המתפללים עם ספרי תורה שהוצאו מארון הקודש וכך נכנסו בזה אחר זה להיכל בית הכנסת כשכולם פוצחים יחד ב''מזמור לדוד'' עד להכנסת ספרי התורה להיכל בית הכנסת שם הוכנסו להיכל בשמחה ובהתרגשות.

 

מיד אחר כך התכבד הגר"ש עמאר בכתיבת אות בספר התורה ולאחריו כובדו הגר"י שיינין, הגר"י טולידנו רבה של גבעת זאב, הגר"א סויסה רב מחלקת הכשרות וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

 

לאחר מכן נשאו הרבנים דברי ברכה לכבוד המעמד תוך כדי שהם מציינים בדבריהם על יום החג של המתפללים כולם יחד בהכניסם ספר תורה מהודר ומפואר לבית הכנסת שבו קיימת פעילות תורנית שוטפת כאשר מידי יום שלישי מתקיים השיעור המרכזי של רב בית הכנסת המסור הרב שמואל טולידנו כשהמונים רבים משתתפים בשיעורים, וזאת מלבד הדרשות והשיעורים הנאמרים בימי שבתות השנה.

הרבנים קראו לציבור הרחב להמשיך את שמחת הכנסת ספר התורה על ידי שמגיעים ומחזקים את השיעורים בבית הכנסת במשך ימות השבוע ובשבת קודש.

בסיום דרשות הרבנים כובדו הנכבדים בכתיבת אות בספר התורה ביניהם נציג משפחת אסרף מר יהושע אסרף מנהל בנק הבינלאומי בת"א.

 

משם פנו מתפללי בית הכנסת והאורחים הנכבדים לסעודת מצוה באולמי "גולדן-קראון" שם נשא את המשא המרכזי לכבוד המעמד רב בית הכנסת וראש הכולל "בית מאיר" בנש"ק הרב שמואל טולידנו שליט"א. לאחר שהרחיב בגודל מצוותה של כתיבת ספר תורה שזוהי מצווה החותמת את תרי"ג המצוות הזכיר לציבור שזה העת להודות ולשבח על הניסים והנפלאות שראינו כולנו תושבי אשדוד בכלל בעת מבצע עופרת יצוקה כשנפלו עשרות טילי גראד בעיר ובנס שכמעט ולא נפגע איש ובפרט אנו מתפללי בית הכנסת כאשר דקות ספורות לפני תפיל מנחה נחת טיל בחצר בית הכנסת שגרם להרס גדול אך בחסדי שמים איש לא נפגע ומי יודע אם הטיל היה נוחת רק כמה דקות אחר כך מה היה קורה.

 

יצויין שמתפללי בית הכנסת ציינו עוד שלוש שנים להקמתו של בית הכנסת מאז חנוכת הבית והקמת כולל אברכים "בית מאיר" בראשותו של הרב שמואל טולידנו ע"ש האדמו"ר הגה"צ רבי מאיר אבוחצירא זיע"א ומהווה אבן שואבת למתפללים ולאזור כולו, כאשר מידי ערב מגיעים האברכים ולומדים בחברותא עם המתפללים אשר ברובם בעלי בתים העמלים לפרנסתם במשך היום וכך קובעים עתים לתורה להלכה ולמעשה וזה מה שאכן מביא תנופה וחיזוק לתורה באזור, כאשר מידי פעם נוספים להם לומדים חדשים לבית המדרש.

 

בתום המעמד, ננעל ערב קדוש ונשגב זה מתוך תחושה עילאית וחיזוק על מעלת ערך וסגולת התורה הקדושה, אשר וודאי ייחרט בלבם של כל המשתתפים הרבים זמן רבלרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
5. הרה הצדיק רבי שמואל 21-2-2010 10:46
* דוד שריקי
אשרינו שזכינו להתקרב לקודש הקודשים מורנו ורבנו הצדיק רבי שמואל טולדנו ה' ישמור אותו לעם ישראל
4. הרה הצדיק רבי שמואל 21-2-2010 10:45
* דוד שריקי
אשרינו שזכינו להתקרב לקודש הקודשים מורנו ורבנו הצדיק רבי שמואל טולדנו ה' ישמור אותו לעם ישראל
3. כנסו לאתר של הרב שמואל טולידנו 11-1-2010 22:45
* אליחי אזולאי
בס''ד

שלום לכל הגולשים

כתובת האתר של הרב שמואל טולידנו הי''ו


www.haravtoledano.fav.co.il
2. granet1e@free.fr 13-9-2009 12:42
* גרנה
היכל בני אסרףכבוד רבתודה לשלוח בבקשה את נוסח ''מי שבירך לעולה לתורה'' ששמעתי בבית הכנסת היפה שלכם כשהייתי באשדוד במשך החופש. בבקשה לפני החגים הבאים.שנה טובה לקהילהאליהו

1. להזמנת הרכב-חייגו 0527-637973 14-7-2009 00:15
* דוד
התהלוה הייתה מההממת . בעיקר בזכות הרכב הענק שליווה את התהלוכה . לפרטים והזמנות חייגו 0527-636973
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » הכנסת ספר תורה לבית הכנסת ''היכל בני אסרף'' באשדוד

וידאו ותמונות - מקומי
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 
 · ירושלים: אשפה ב'מחנה יהודה' עקב שביתת העירייה - תמונות
| יום שישי י"ח בטבת תשע"ח
 
 · נס ציונה: רימון נזרק לעבר מבנה ברחוב צה"ל - תמונות מהזירה
| יום שני י"ד בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר