חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » ל"ג בעומר תשע"ז: ווידאו וגלריית ענק מסכמת - צפו

ל"ג בעומר תשע"ז: ווידאו וגלריית ענק מסכמת - צפו

רבבות הגיעו גם השנה למירון ולציון הרשב"י לרגל ל"ג בעומר. במוסדות אור הרשב"י חילקו כ-350 אלף מנות אוכל חם וארוחת בוקר חלבית, לרבבות העולים שהגיעו להתארח באוהלי הענק שהוקמו בסמוך לקבר הרשב"י.

עקב הדוחק והצפיפות במהלך התפילות בחצר ציון הרשב"י, אף הורחב השנה מיזם 'השטיבלאך' ואלפי איש התפללו בישוב הדעת בחדרי ה'שטיבלאך' שהוקמו בסמוך לאוהלי הענק של 'הכנסת האורחים'.

מתחילת מבצע האבטחה של איחוד הצלה במירון לרגל ל"ג בעומר טופלו במרפאות איחוד הצלה 713 מקרים רפואיים. מרבית הנפגעים שוחררו לאחר הטיפול וקבלת הסיוע הרפואי להמשך התפילה והריקודים בציון הרשב"י או ששבו לביתם. 12 נפגעים בלבד הועברו לפינוי ע"י מד"א לבתי חולים.

לייזר היימן סמנכ"ל איחוד הצלה מסר: "אין ספק כי פעילות מרפאות איחוד הצלה בל"ג בעומר ובשבת האחרונה חסכו למאות איש את הצורך בפינוי או אשפוז בבתי חולים. מרבית המקרים טופלו במצב קל במרפאות איחוד הצלה במירון ולאחר מכן שוחררו להמשך השמחה והתפילות בציון הרשב"י. פעילות האבטחה של איחוד הצלה במירון תימשך עד למחר בבוקר".

יענקי שקול מנהל מרפאת איחוד הצלה מסר: "הטיפול המהיר והמקצועי במרפאות איחוד הצלה במירון מנע ממאות איש את הצורך בלהשבית את השמחה ולנסוע לאשפוז או טיפול בבית החולים. השקענו רבות בגיוס רופאים ופרמדיקים שפעלו במרפאות במירון החל מיום חמישי ערב ל"ג בעומר תוך שיתוף פעולה עם מאות החובשים של איחוד הצלה שהגיעו מכל רחבי הארץ בכדי לתת מענה רפואי מהיר ומיידי לכל מקרה חירום רפואי, ללא צורך בפינוי מיותר לבתי החולים".

עם סיום מבצע ל"ג בעומר בארגון חסדי שבתאי הפועל במירון כל ימות השנה. מסכמים בחיוב רב את העשייה הברוכה. הן בהשאלת ציוד רפואי לטובת אלו שזקוקים לכסא גלגלים או הליכון, כמו גם ניוד והסעת עשרות רבות של חולים וקשישים בקלנועית החסד של הארגון.

יוסי זליקוביץ יו"ר חסדי שבתאי מסר: "חילקנו מאות כדורים ותרופות נגד כאב ומשככי כאבים. לצד עשרות טיפולים במקרי עזרה ראשונה כגון חבלות חתכים וכוויות קלות שטופלו במהלך ימי ל"ג בעומר. בחסדי שבתאי מברכים בברכת צאתכם לשלום את כלל ארגוני ההצלה שהגיעו למירון לרגל ל"ג בעומר ונתנו מענה מקסימלי מהיר ומיידי לכל מקרי החירום".

צילום: יוסי אייזנשטיין דן אביב והערשי פרלמוטר - "חדשות 24"  יום ראשון י"ח באייר תשע"ז
 
© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » ל"ג בעומר תשע"ז: ווידאו וגלריית ענק מסכמת - צפו
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר