חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » גרשון מסיקה: לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים הבאה
ילדים בכיתת לימוד ילדים בכיתת לימוד
צילום: תלמוד תורה גליל תחתון

גרשון מסיקה: לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים הבאה

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה: משרד הביטחון מונע משיקולים פוליטיים תוספת של כיתות מעונות וגנים בישובי המועצה האזורית שומרון למרות הגידול במספר הילדים תוך שימוש ציני ב"טיעונים חוקיים" ופרוצדוראליים שונים ומשונים בצורה שיטתית, וזה יגרום לכך שבישובים רבים בשומרון לא יהיה ניתן לפתוח את שנת הלימודים בעוד חודשיים וחצי.

מאת: נחי גל - "חדשות 24"   יום רביעי י"ח סיון תשס"ט
קישורים ממומנים** תמונות ומבזקי חדשות **
קישורים ממומנים

ועדת החינוך של הכנסת בראשות ח"כ זבולון אורלב תקיים היום (ד) דיון מיוחד בנושא התנכלות משרד הביטחון והמנהל האזרחי למוסדות החינוך בשומרון.

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה , מסביר כי משרד הביטחון מונע משיקולים פוליטיים תוספת של כיתות מעונות וגנים בישובי המועצה האזורית שומרון למרות הגידול במספר הילדים בשומרון תוך שימוש ציני ב"טיעונים חוקיים" ופרוצדוראליים שונים ומשונים בצורה שיטתית, דבר הגורם לכך שבישובים רבים בשומרון לא יהיה ניתן לפתוח את שנת הלימודים בעוד חודשיים וחצי.

מסיקה מסביר כי תקציב משרד החינוך לתוספת הכיתות ובתי הספר אושר ע"י משרד החינוך בהתאם לקריטריונים השוויוניים הקבועים בחוק ובהנחיות משרד החינוך על פי מספר הילדים בכל מקום  ותקציב לתוספת הכיתות הנגזר מהם שוריין ע"י משרד החינוך לטובת הנושא - רובו המוחלט אפילו בתקופת השרה יולי תמיר אשר לא "חשודה" באהדה למפעל ההתיישבות בשומרון..

למרות זאת, מונע משרד הביטחון את הוספת המבנים והעברת האישור התקציבי בצורה שיטתית אם ע"י הימנעות מחתימה על אישורים שנדרשים ממנו בהתאם לגזרות ממשלת אולמרט שעדיין  לא תוקנו ע"י הממשלה החדשה, ואם ע"י שימוש בסעיפים פרוצדוראליים שונים ומשונים.

הדבר אמור הן לגבי בתי ספר וגני ילדים בישובים גדולים ומבוססים כדוגמת אלון מורה, יצהר, יקיר, טל מנשה ורבים נוספים והן לגבי ישובים שהוקמו ע"י המדינה והוגדרו ע"י טליה ששון כ"מאחזים" עקב התחמקות שר הביטחון מלחתום את החתימה האחרונה על תכניות המתאר שלהם למרות שהוקמו ע"י הממשלה ומשרד השיכון בנה בהם בתים ומכרם לתושבים כדוגמת ברוכין ורחלים למשל  - ישובים שהוקמו או אושר בהחלטת ממשלה רשמית ומשרד השיכון בנה ומכר בהם בתים.

בשנת הלימודים המסתיימת בימים אלו, עוד "דחסו" בתי הספר והגנים ת הילדים בתנאים קשים ביותר של צפיפות ולעיתים אף בתנאים  פיזיים קשים ומחפירים אפילו, כשגם פקידים ממשרד הבטחון שסיירו בהם הביעו את זעזעום מהם לעיתים.

מסיקה אומר כי את היכולת הקיבול באותם מקומות כבר עוברת את האפשרויות הריאליות וכבר בשנת הלימודים הבאה לא יהיה בהם מקום לעוד ילדים.

בנוסף, באם לא ימומשו התקציבים הללו, הם עלולים "להיבלע בחזרה" ע"י משרד החינוך ע"מ לא  להפסיד סכומים גדולים אלו לחינם.

נכון להרגע רק במועצה האזורית שומרון ל- 2,450 ילדים אין קורת גג במוסדות חינוך בשנה הבאה או שהם עלולים לסבול מצפיפות ותנאים שאינם סבירים ושאינם מאפשרים סביבת לימודים תקינים ומינימליים.

בין השאר נוצרו חוסרים קשים גם בהיקפים הבאים: 9 מעונות, 24 כיתות מעון, 15 גני ילדים, שני גני חינוך מיוחד, ו-36 כיתות בבתי ספר.

 "אלו נתונים מדהימים ומציאות שאיינה יכולה להתקבל על הדעת במדינה מתוקנת.

לצערי ביישובים רבים בשומרון לא יוכלו לפתוח את שנת הלימודים מחוסר כיתות" - אומר מסיקה.

מסיקה דורש ממשרד הביטחון,"להוציא את הילדים מהמשחק הפוליטי לא יתכן שבשנת 2009 מדינת ישראל תמנע מילדים ללמוד. ההתעללות בילדי הגנים ובתי הספר מבליטה לעין כל את הרשעות והאטימות שברדיפת החלוצים תושבי השומרון ע"י השמאל הקיצוני.

אנו מצפים מהממשלה החדשה להפסיק את הרדיפות וגזרות ההקפאה והחנק על ההתיישבות ובראש ובראשונה להוציא את הילדים מהמשחק הפוליטי".לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. צודק מאד 10-6-2009 22:28
* א
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » גרשון מסיקה: לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים הבאה

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר