חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » תרגיל ''נקודת מפנה 3'' באלעד עבר בהצלחה רבה
צילום: יצחק לב ארי - bhol

תרגיל ''נקודת מפנה 3'' באלעד עבר בהצלחה רבה

במסגרת התרגיל נכנסו תושבי העיר ותלמידי כל מוסדות החינוך בעיר למרחבים מוגנים,קציני צה''ל ופקע''ר שהיו בישיבת הסיכום הביעו סיפוק רב ושביעות רצון מהרמה הגבוהה שהוצגה ע''י כל ראשי המכלולים, תוך הזרמת נתונים שוטפת שמטרתה להקשות על אופן קבלת ההחלטות, וגם בזה ציינו כי מטה העירייה עמד בהצלחה רבה.

מאת: נחי גל - "חדשות 24"   יום שלישי י' בסיוון תשס''ט
קישורים ממומנים** בעל עסק פרסם כאן וקבל חשיפה לאלפי גולשים **
קישורים ממומנים

ב-11:00 בבוקר (יום ג') נשמעה צפירה עולה ויורדת ברחבי הארץ, כחלק מתרגיל פיקוד העורף "נקודת מפנה 3", והאזרחים התבקשו להיכנס למרחב המוגן.

לפי התרחיש הבדיוני שהתרגיל מבוסס עליו, החל משעה 11:00 נורו מאות טילים לעבר ישראל. בהם 3 נפילות בעיר אלעד, ואירוע בו נלקחו בני ערובה ע"י מחבלים שהתבצרו בבית בעיר.

במסגרת התרגיל נכנסו תושבי העיר ותלמידי כל מוסדות החינוך בעיר למרחבים מוגנים, צוות המל"ח ובעלי התפקידים ברשות הוזעקו לישיבת חירום במרכז ההפעלה העירוני השוכן במוקד העירוני של העיר אלעד.

התרחישים שהוצגו ע"י פיקוד העורף לועדת מל"ח הם: נפילת טיל במרכז המסחרי נחלת יצחק בעיר, ופגיעה טילים סוריים על שתי מוסדות חינוך בעיר, וכן השתלטות מחבלים על בית על יושביו ולקיחת בני ערובה. 

במסגרת התרגיל בחן פיקוד העורף את תפקוד העירייה ובעלי התפקידים בשעת חירום, בשיתוף הצבא, וזרועות הביטחון, במסגרת ועדת מל"ח. בחדר המצב התכנסו ראש העיר הרב יצחק עידן, יו"ר ועדת מל"ח; יגאל גואטה, מנכ"ל העירייה רמ"ט מל"ח. שלומי מלכא, מנהל אגף הביטחון והגנת הסביבה מרכז הועדה. אפי שטרן, מנהל המוקד העירוני ומרכז ההפעלה, קב"טי מוסדות החינוך עוזי אריאל ומשה טוביאנה. נציגי צה"ל, מפקד יחידת הקישור לרשות (יקל"ר) סרן יניב הכהן, קצין התנהגות אוכלוסיה דניאל יעקב. וסגן ויקטור רומנו. 

על פי התרחישים הוצגה תוכנית העבודה בפועל של כל מנהל אגף ובעל תפקיד בתרגיל.

נציג פקע"ר הציג את התרחישים וביקש לשמוע פתרונות ברמה עירונית תוך שיתוף כוחות הביטחון וההצלה – צה"ל, משטרה, מד"א, כב"א, זק"א, ואיחוד הצלה.

במהלך התרגיל התרשמו נציגי צה"ל ופקע"ר כי העירייה ערוכה ונתנה פתרונות מקצועיים במסגרת תוכניות מגירה שהוכנו מבעוד מעוד במגוון תרחישי חירום, ועל כן העלו את רמת התרגיל והתרחישים, שמראש נקבעו לשתי ארועים, ונוספו עליהם תרחיש נפילה נוספת במוסד חינוך, והשתלטות מחבלים על בית פרטי תוך לקיחת בני ערובה, ועירוב כוחות מקצועיים (ימ"מ וסיירות צה"ליות).

בין הנושאים שניתנו עליהם דגש בתרגיל הייתה, תפקוד בתנאי לחץ, העברת מידע חיוני לציבור בעיר שחלק גדול מתושביה אינו חשוף לכלי-התקשורת המקובלים בציבור הכללי. לצורך זה, נקבעו 14 מרכזי מידע שיופעלו בשעת חירום באזורים שונים של העיר, תחנת מודיעין ניידת שתפיץ מידע לציבור ותשאב ממנו מידע ומהמצב בשטח, כריזה באמצעות כלי-רכב, מודעות, הרדיו השקט, ועירוב מנהיגי הקהילות על כל גווניו בהסברה משותפת שתורם להרגעת הציבור בשעת חירום.

בשיחת הסיכום הוחלט על ידי הנהלת העירייה לקיים ישיבת משוב על התפקוד בתרגיל, ועל אמצעים נוספים שהעירייה אמורה להפעיל בנוסף לקיימים. קציני צה"ל ופקע"ר שהיו בישיבת הסיכום הביעו סיפוק רב ושביעות רצון מהרמה הגבוהה שהוצגה ע"י כל ראשי המכלולים, תוך הזרמת נתונים שוטפת שמטרתה להקשות על אופן קבלת ההחלטות, וגם בזה ציינו כי מטה העירייה עמד בהצלחה רבה. 

מפקד היקל"ר סרן יניב הכהן אמר כי "ניכרת העבודה הרצינית שהשקיעו בעלי התפקידים במטה החירום של העירייה, דבר שיקל על תפקודם, והשירות שיינתן לתושבים בעיתות חירום, וציין לשבח את התיאום הבין-ארגוני ופעולה משולבת במתאר מלחמה בין הרשות לזרועות הביטחון.

ראש העיר המשמש כיו"ר הועדה שיבח את עבודתם של כלל גורמי הביטחון ובעלי התפקידים במל"ח, והוסיף כי בעקבות הצלחת התרגיל וקבלת המשוב החיובי מגורמי הביטחון הנחה את אגף הביטחון של העירייה להכין תוכנית לתרגיל אמת שיבוצע בשטח (תרגיל רטוב), כדי לבחון את ביצוע התוכניות שהוצגו במהלך התרגיל בפועל.

לגלריית תמונות נרחבת מהתרגיל לחצו כאןלרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » תרגיל ''נקודת מפנה 3'' באלעד עבר בהצלחה רבה

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר