חדשות 24 » וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו » צפו: עידו פורטל בסינגל חדש - " תהא השעה הזאת"

צפו: עידו פורטל בסינגל חדש - " תהא השעה הזאת"

בשנה שעברה, בימי הרחמים והסליחות שחרר עידו פורטל שני סינגלים, שהיוו פרשנות מוזיקלית מודרנית לפיוטי הסליחות, לקראת ראש השנה תשע"ו וימי הסליחות השנה, משחרר עידו פורטל סינגל נוסף ברוח ימי הסליחות, תהא השעה הזאת אך מבוסס על מילים ולחן שכתבה רעות לוי רוזנצווייג.

השיר הנוכחי שונה במקצת משאר שירי הפרויקט. "הסגנון אחר", אומר פורטל, "השירים החדשים מתבססים פחות על המקורות, ויותר ממקום אישי". הפעם, בחר היוצר ללכת על מילים מקוריות אולי בגלל הסיפור שמאחוריו. "זהו שיר של חזרה בתשובה אישית, פרטית. זאת בקשה ישירה וקרובה להקב"ה שידריך אותי בדרך היומיומית הפשוטה והקטנה שלי ויראה לי מה לעשות, ואיך למצוא את השביל הנכון אליו. אני חש חזרה בתשובה יומיומית כזאת. למשל, כשנוחתת שגרה, כשהשחיקה מעיקה, כשלא יודעים לאן לקחת את זה, כשהתחושה קצת של מבוי סתום, וכשמחפשים לראות את הקדושה בכל דבר קטן". בעצם, מבקש עידו מאלוקים "תראה לי, תהיה איתי, תנחה אותי"... כאמור, המילים והלחן של רעות לוי רוזנצווייג, וכל השאר מגיע מעידו ומריבונו של עולם.

השיר החדש מלווה בקליפ צנוע שנוצר בחצר הבית, מול נוף ירושלמי. האמירה הוויזואלית מתארת את חיי היומיום של פורטל. קרוב וחשוף. בלי איפור ובלי מסיכות. רק מוזיקה וקרבת אלוקים. תהא השעה הזאת, הוא שיר שמייצג את הימי המיוחדים של אלול ותשרי בעידן הנוכחי, וזה בדיוק השיר שיסחוף את מי שרוצה באווירה הזאת, של אלול, הרחמים והסליחות.

יום רביעי י"ח באלול תשע"ה
 

© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו » צפו: עידו פורטל בסינגל חדש - " תהא השעה הזאת"
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר