חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » בזק''א עמלו ובהצלחה כדי לאתר את שרידי גופתה של דנה בנט
צילום: דוברות זק"א

בזק''א עמלו ובהצלחה כדי לאתר את שרידי גופתה של דנה בנט

ידיעה ותמונות: 24 שעות ברצף עבדו מתנדבי זק"א באתר החיפושים אחר גופתה של דנה בנט ז"ל, בעקבות צו איסור פרסום של בית משפט השלום בנצרת, בשלב זה לא ניתן להוסיף דבר לגבי מקום הימצאן של העצמות או נסיבות מותה של הנערה.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום שלישי ג' סיוון תשס"ט
קישורים ממומנים** מתעניין בנייעס? חייג 1900502424 **
קישורים ממומנים

עשרות ממתנדבי זק"א מחוז צפון עמלו על פי בקשת המשטרה, במשך 24 שעות ברצף באתר החיפושים, כדי לאתר את שרידי גופתה של דנה בנט ז"ל, עפ"י בקשת מפקד מחוז צפון של המשטרה ניצב שמעון קורן, גויסו עשרות מתנדבי זק"א לעבודת הקודש של 'חסד של אמת', ובמשך שעות הם עמלו בעבודת סיזיפית של איתור השרידים, במשך כל שעות העבודה פיקח והדריך את המתנדבים הרב אנשל פרידמן מפקד זק"א מחוז צפון.

במשך שש שנים חיפשו בצפון הארץ אחר הצעירה דנה בנט, שנעלמה בנסיבות מסתוריות באזור טבריה כשהיתה בת 18. נציגי משטרה הגיעו לביתה של האם והודיעו לה באופן רשמי כי בבדיקה שנערכה במכון לרפואה משפטית באבו-כביר עולה שהשרידים שנמצאו הן של בתה. האב, בנימין בנט, קיבל את ההודעה בארה"ב, ומיד עם קבלת הידיעה הוא חזר ארצה כדי להשתתף בהלוויה. 

עובדת מציאת הגופה היא הפרט היחיד שניתן לפרסם.
על יתר פרטי הפרשה מוטל צו איסור פרסום של בית משפט השלום בנצרת, ולכן בשלב זה לא ניתן להוסיף דבר לגבי מקום הימצאן של העצמות או נסיבות מותה של הנערה. החיפושים האחרונים, שבמהלכם נמצאו לבסוף עצמותיה של בנט, התנהלו תחת מעטה חשאיות, והשוטרים ומתנדבי זק"א פעלו בביגוד אזרחי, באתר שהוקם במסווה של חפירות ארכיאולוגיות. 

מהמשטרה נמסרה היום קצרה בלבד: "בימים האחרונים עסקו צוותי משטרה בסיוע גורמים נוספים בחיפושים אחר הנעדרת דנה בנט. בחיפושים אלה נמצאו שרידי גופה אשר על פי ממצאי המכון לרפואה משפטית הם שרידי גופתה של דנה בנט. המשטרה עדכנה את משפחתה של דנה בממצאים. המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות מותה". 

במשך השנים חיפשו אחר בנט מאות שוטרים, פרשים, כלבנים ומתנדבים, בכמה מבצעי חיפוש שארכו ימים רבים. עד היום סירבה אמה של בנט לאבד תקווה. בתחילתו של אחד ממבצעי החיפוש אמרה האם, כי "דנה נמצאת בין החיים ואם היא שומעת אותי, שתדע שכולנו מחכים לה וכל כך רוצים שהיא תחזור אלינו. לא משנה מה קרה, תמיד נקבל אותה באהבה. ההיעלמות של דנה היא תעלומה מאוד גדולה, אף אחד לא יודע היכן היא, כך שכל מקום שבו יחפשו יוכל בהחלט להוביל לקצה חוט".

בליל ה-1 באוגוסט 2003, בין יום חמישי לשישי, יצאה דנה בנט מעבודתה במסעדה בטבריה לבית דודה. היא עלתה על מונית שירות וירדה ליד האיצטדיון העירוני, לא רחוק מביתה - ומאז נעלמו עקבותיה.
שלושה חודשים לפני שנעלמה עברה דנה ניתוח לטיפול בכלי דם בראשה, ובעקבות זאת עברה טיפולים ונטלה תרופות. 

סמוך לשעה שבה נעלמה בנט, דיווח חייל כי ערבים ניסו לחטוף אותו במכונית בצומת יקנעם. החייל הצליח לסכל את החטיפה כאשר דרך את נשקו ואיים על שלושת התוקפים, שנמלטו במכוניתם. לא ברור אם יש קשר בין המקרים. 

מיד לאחר ההיעלמות פתחה המשטרה חיפושים נרחבים בהם השתתפו מאות שוטרים ואזרחים. החיפושים התמקדו תחילה במרחב שבין המושבה מגדל לכפר מרר.   

במהלך השנים הוחלפו מדי פעם בפעם צוותי החקירה, בין היתר כדי לרענן את כיווני המחשבה, והועלו ספקולציות שונות לגבי גורלה של הנערה. ב-2004 פרסמה המשטרה הנחת עבודה חדשה, בעקבות עבודתו של צוות חקירה מיוחד, לפיה יש קשר בין היעלמותה של בנט להיעדרותו של החייל גיא חבר שנעלם ב-1997, ולשלוש פרשות נוספות באזור הצפון: היעדרותו של חבר קיבוץ גינוסר עירא גורביץ', שגופתו נמצאה ב-2003, היעדרותה של תיירת מצ'כיה בנחל צלמון ב-2003 ורציחתם של זוג מראש פינה ב-1994.

החיפושים חודשו עוד כמה פעמים בשנים האחרונות, בעקבות הערכות מצב נוספות שנערכו במשטרה, ולבקשת המשפחה. לאחרונה נערכו חיפושים בפברואר אשתקד, שוב באזור מגדל, ונבדק פרט שנמצא בתיקי החקירה.
מאות שוטרים, פרשים, כלבנים ומתנדבים ערכו חיפושים, אך בסופו של דבר, גם אז לא נמצא במקום דבר.

אמבולנס של זק"א העביר את גופתה של דנה בנט ז"ל מהמכון הלאומי לרפואה משפטית לההלוויה ההמונית שהתקיימה בצפון צוות זק"א 410 בפיקודו של מכל'ה גוטוויין ויוסי ימפל סייעו בעריכת ההלוויה


לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. ערבים ודם 27-5-2009 19:17
* מומו
ימח שמו של הרוצח.......................רק ערבי יכול לעשות כזה דבר
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » בזק''א עמלו ובהצלחה כדי לאתר את שרידי גופתה של דנה בנט

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 
 · פיגוע דקירה: מאבטח נדקר בתחנה המרכזית בירושלים - תמונות
| יום ראשון כ"ב בכסלו תשע"ח
 
 · ירושלים: מפגינים בעקבות מעצר עריק בכניסה ללשכת הגיוס - וידאו ותמונות
יוסי גור | יום רביעי ה' בחשון תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר