חדשות 24 » וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו » מתנה מ''שירת ברסלב'' סינגל להורדה: ''כי אשמרה שבת''
עטיפת הדיסק שבת ברסלב 2 עטיפת הדיסק שבת ברסלב 2
צילום: יח"צ

מתנה מ''שירת ברסלב'' סינגל להורדה: ''כי אשמרה שבת''

"מתנה מ"שירת ברסלב" לגולשי חדשות 24, הסינגל "כי אשמרה שבת" מתוך הדיסק "שבת בברסלב 2". מדובר בסינגל הביצוע החדש שמשלב את ברסלב, שבת ומירון
להאזנה ממחשב ולהורדה לסלולארי מיוחד לגולשי "חדשות 24"

מאת: נחמן וייס - "חדשות 24"   
קישורים ממומנים** מתעניין בנייעס? חייג 1900502424 **

"ניגוני השבת וזמירותיה הם נשמת ונועם השבת. אל תוך זמירות השבת יצקו יהודים, במהלך כל הדורות, את תמצית נפשם וכיסופיהם אל האין סוף. ניגוני השבת של חסידות ברסלב - שחוברו ע"י גדולי עובדי ה' וחלקם ע"י רבינו הקדוש בעצמו - אוצרים בתוכם את נשמת החסידות ורוח אפה, אלפי המתקרבים לחסידות ברסלב בשנים האחרונות, כמו גם הותיקים והבקיאים בנועם הצחצחות של דרכי החסידות, משתוקקים להתדפק על זמירות השבת וניגוניו של רבי נחמן וחסידיו, למענם - ובעצתם של גדולי אנ"ש וזקני החסידים – יוצא לאור גם דיסק זה שלפניכם, אשרי האיש ידבק בו וישנן את זמירותיו - יזכה ללא ספק לטעום מצוף נועמה של ברסלב..." (מתוך ההקדמה לדיסק)

 

זרם המתקרבים לחסידות ברסלב הולך וצובר תאוצה מיום ליום, ויהודים רבים מוצאים בעומקה מרגוע לנשמתם ומטרה לכסוף אליה. מאז פטירתו של מייסד החסידות רבי נחמן מברסלב זצ"ל, רוחו מרחפת בין הדורות על החסידים ומושכת אליה עוד ועוד יהודים מכל גווני הקשת, וכמות המתקרבים לשתות בצמא ממעיינות החסידות רק מתרבה עם-הזמן. צופה מן הצד לא יבין לעולם את סוד קסמה של ברסלב ואת כוח המגנט שלה. מעיין שתחילת נביעתו הייתה לפני כ200 שנה, והוא- כמעיין המתגבר.

בין אוצרותיה הקסומים בולטים בהדר שירי השבת, שירים שהושרו בחסידות עוד בזמן רבי נחמן זצ"ל. חלקם אף הולחנו מתוך תמצית נפשו של רבי נחמן בעצמו על שולחנו הטהור. ניגונים אלו מושרים בחרדת קודש אצל המשפחות הותיקות של החסידות, מה ששמר על רוח השירה המקורית ללא החלפת הלחנים. ומכיוון שבחסידות כידוע אין 'טיש' (כמקובל אצל חצרות האדמו"רים, שם מתוועדים לשירים ומנגינות החסידות) או כל הזדמנות לגמוע את אותם ניגונים צלולים, האפשרות היחידה להכיר וללמוד את שירי השבת - הייתה להתדפק בשבת על דלתות המשפחות הותיקות ולהסב עימן בשולחן. או, לחלופין, להסתפק בשמיעת הקלטות חלקיות וישנות.

אחת מדמויות ההוד מבין זקני חסידי ברסלב של הדור הקודם היה הרה"ח ר' שמואל שפירא זצ"ל, איש תם ועניו, עובד ה' במסירות נפש עילאית. סיפורי עבודתו והנהגותיו המופלאות  הלא הם מפורסמים לכל באי שער ברסלב, את התקרבותו לחסידות רכש ביגיעה ועמל, בדם ויזע, שכל כולו קדושה וטהרה. בניו, נכדיו, וכל צאצאיו הקימו משפחות לתפארת ברסלב. אחד מנכדיו, ר' יצחק שפירא, שהוא גם נכדו של גדול המשוררים ובעלי המנגנים בחסידות ברסלב, ה"ה הרב אברהם יעקב מרדכי גולדרייך זצ"ל - כבר מנעוריו גילה חיבור מיוחד לעולם הניגון, וכאן מצא יכולת לבטא בקולו הערב את שירי וניגוני ברסלב במקוריותם האותנטית.

לפני כן נקדים את השתלשלות העניינים. במהלך השנים האחרונות זרמו פניות רבות לר' יצחק מצד יהודים שנפשם כמהה ללמוד ולהתבשם מאוירת השבת של חסידות ברסלב. בפניות עלתה הדרישה להפיק אלבום עם הזמירות בקנקן חדש מלא ישן, אותו התבקש ר' יצחק להפיק תוך שיגבש להקת נגנים, ובקולו הערב ישיר את זמירות השבת בנוסחת ברסלב. ר' יצחק לא יכל לדחות את המפצירים במחי יד, על אף שלא מחבב את התואר הרעשני ואינו רואה בשירה מקצוע או קריירה. תוך כדי התפתלותו בהיסוסים והתלבטויות רבות, אזר מותניים ונכנס לשאול בעצת מורו ורבו ה"ה הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א ממנהיגי החסידות. לאחר ששטח בפניו את לבטיו, קיבל את התשובה. ההוראה הייתה חד משמעית: "עליך להוציא את הדיסק לטובת הרבים". ולא זאת בלבד; הרב ברלנד שמרבה לדבר בשיעוריו על מעלת וחשיבות זמירות השבת, לא הניח לר' יצחק והחל לדחוק בו בדרכים שונות בכדי לזרזו להוציא מהכח אל הפועל. באותה עת קיבל ר' יצחק גם, ברכות ומשפטי עידוד בפה ובכתב מאת זקן חסידי ברסלב הרה"ח ר' מיכל דורפמן זצ"ל.

ר' יצחק שנוהג ככל יהודי יר"ש לקבל עליו דעת גדולים, נרתם למשימה ביתר שאת וביתר עוז והקים את אגודת "שירת ברסלב". לא רחק היום ויריית הפתיחה הייתה תוך שנה כאשר הוציא לאור דיסק נפלא, הדיסק הראשון של זמירות ליל שבת בניצוחם ועיבודם של המוזיקאים ידועי השם דני ממן וגדי פוגאטש, כשר' יצחק שר את הזמירות בנועם ובמתיקות. הדיסק הופץ בשתי מהדורות, המורחבת מביניהם נקראה "ניגון ונעימה" והמקוצרת יותר ענדה את השם "השבת של רבינו". התגובות לא בוששו לבוא ובאגודה נדהמו מעוצמת הפידבקים שהגיעו מכל חוגי ברסלב על רבדיה, ובעיקר הופתעו מהעובדה שהביקוש הציף את כלל הציבור. מלבד לחוגי ברסלב, הדיסק החל להימכר בציבור החרדי על חוגיו וסוגיו ואף חצה אל זרמי הציבור הדתי-לאומי. הכמיהה הציבורית להמשך הפרוייקט רק התעצמה מאז ובאגודה עברו לשלב הבא. עם זאת שאיכות האלבום הקודם הגיעה לשיאים שלא היו מביישים את גדולי המוזיקאים, בכל זאת הוא רק שימש כגרעין המצמיח פירות להמשך. הפעם, לאחר קבין נוספים של התחדשות ומקצועיות עם המון השקעה ועמל שנמשכו זמן רב – רואה הדיסק החדש אור תחת השם "שבת בברסלב 2" – זמירות ברסלב ליום השבת. הבשורה המרננת התקבלה כצפוי בהתלהבות מיוחדת בקרב אלפי חסידים ואוהדים השומרים פינה חמה בלב למורשת הניגונים העתיקים של ברסלב.

בתקליט האחרון השקיע ר' יצחק את מיטב כשרונותיו מבית אבא ויחד עם המעבד גדי פוגאטש הפיק תקליטור נהדר עם ניחוח עתיק ומוזיקה קלאסית עדכנית. וכל זאת מבלי לסטות מהמטרה המרכזית שלשמה הופק הדיסק – ללמוד וללמד את זמירות השבת של ברסלב לכל דורש ומבקש למען הדורות הבאים.

מעבר להשקעה הרחבה בתחום ההפקה המוזיקאלית, ישנו חידוש נוסף בדיסק זה, והוא החוברת המצורפת לדיסק (סיבה לרכוש דיסק מקורי...) שבו, מלבד הזמירות עצמם, מופיע לפני כל זמר מקור הלחן/המשורר בחסידות. וזאת לאחר עבודת מחקר ובדיקה שנמשכה למעלה משנה בשיחות עם זקני וחסידי ברסלב ובעיונים מעמיקים בספרי החסידות. במחוזות ברסלב מציינים לשבח את המפיקים על הזהירות והרגישות בו נקטו בכך שידעו לתמרן בין הטיפות בכל הכרוך לנוסחאות והתנועות השנויים במחלוקת בין המשפחות הותיקות, ולהביא את הסדר והנוסחאות המקובלים על כל אנשי החצר.

עם זאת, המפיקים בארגון אינם שוקטים על השמרים, ולו לרגע קט. בעוד הציבור מתענג על היצירה שזה עתה יצאה מתחת ידם – הם כבר שוקדים על הכנתו של התקליט הבא, השלישי במספר. טובי המוסיקאים עמלים על התוכן האיכותי שהתקליט הבא יכיל בקרבו: "זמירות לסעודה שלישית". הצצה קלה אל אולפני ההקלטות והעריכה, מעלה את הרושם הברור: העמל, ההשקעה ושימת הדגש על איכות - יצירה מושלמת – הם מאפייניה הבולטים של עבודת ההפקה. ניכר כי הצוות אינו מוכן לתת מעצור לפעילותו הברוכה, עד שתושלם הסדרה המונומנטאלית. ההבטחה היוצאת מאולפני העריכה, מדברת על טווח של חודשים ספורים עד להשלמתו של התקליט והצבתו על מדפי החנויות.

את הרושם הראשוני על הדיסק ניתן לקבל כבר במבט הראשון בחזית הדיסק. העיצוב הייחודי והחדשני לצד הרעיון המקורי – תמונת ילד ברסלבי בין עצים, חבוש קסקט בניחוח עתיק אוחז בזמירות השבת לצד חלות וגביע קידוש - מה שמאפיין שבת אותנטית של פעם: סיפוק נפשי בזמירות השבת, יין וחלות. תחושה שבתית מושלמת.

אין ספק שהתרשמותי אודות התקליט האחרון הגיעה לפסגה. כשהאזנתי לניגונים הבנתי עד כמה מבקרי המוזיקה החסידית שיבחו לנכון. מדובר ביצירות נפלאות בליווי עיבודים ייחודיים מסוגם לניגוני-ענק המתנגנים רגועים לצד מקפצים. לאורך הזמירות, בשוני מהתקליט הקודם, מלווה מקהלת ילדים, 'פרחי ברסלב' כפי שנקראים, חלק ניכר מהזמירות. כשבנקודות מסויימות מצטרפת אליהם גם מקהלת אברכים שקולם אומר הכל. הם אינם צעירים המתחרים בסלסולי קולם, או מתיימרים להתחקות לזמרי השוק. מדובר באברכים המעוניינים להעביר לדורות הבאים את עומק השירה האותנטית. למען האמת, התרשמותי הנפלאה מהתקליט - אין זו הפתעה, בהתחשב בעובדה שהנגנים מוכרים ומפורסמים כמובילים בציבור החרדי בכלל ובחצר החסידות בפרט. גדי פוגטש - כנר ומעבד בחסד עליון, היה כנר מוביל בפילהרמונית הישראלית ובעבר עיבד אלבומים מפורסמים של גדולי הזמר הישראלי. דני ממן - הגיטריסט בה"א הידיעה, אשר לא נותן להתעלם מטביעת אצבעותיו הנשמעות לאורך הדיסק. כמו"כ ניתן לשזוף עין בין שמות הנגנים ולראות את שמותיהם של הנגנים המיוחדים, אחיה כהן - קלידים, נחמן דרייער – גיטרה חשמלית, נחמן צוקר עם מגוון רחב של כלי נשיפה, וכמובן את נגן הקלרינט הגדול חיליק פרנק שראשו ורובו ליוו את הפקת הדיסק בכל שלביו. יש לציין כי האלבום הנוכחי הצליח להפיח רוח חיים של ממש ולצקת לתוכו גם תוכן מוסיקלי ברמות מקצועיות בהרבה, ועל זה אפשר לומר גדול כבוד הבית האחרון מהראשון...


את הדיסק ניתן לקנות בכל ריכוזי ברסלב ובחנויות המובחרות.

הפצה ראשית בטל': 050-4138808

ֳ₪ֳ£ֳ©ֳ±ֳ· ֳ₪ֳ§ֳ£ֳ¹  - ֳ¹ֳ¡ֳ÷ ֳ¡ֳ¡ֳ¸ֳ±ֳ¬ֳ¡ 2
ֳ₪ֳ£ֳ©ֳ±ֳ· ֳ₪ֳ§ֳ£ֳ¹ - ֳ¹ֳ¡ֳ÷ ֳ¡ֳ¡ֳ¸ֳ±ֳ¬ֳ¡ 2

ֳ₪ֳ£ֳ©ֳ±ֳ· ֳ₪ֳ¸ֳ ֳ¹ֳ¥ֳ¯ ֳ¡ֳ®ֳ₪ֳ£ֳ¥ֳ¸ֳ₪ ֳ₪ֳ®ֳ¥ֳ¸ֳ§ֳ¡ֳ÷
ֳ₪ֳ£ֳ©ֳ±ֳ· ֳ₪ֳ¸ֳ ֳ¹ֳ¥ֳ¯ ֳ¡ֳ®ֳ₪ֳ£ֳ¥ֳ¸ֳ₪ ֳ₪ֳ®ֳ¥ֳ¸ֳ§ֳ¡ֳ÷

ֳ₪ֳ£ֳ©ֳ±ֳ· ֳ₪ֳ¸ֳ ֳ¹ֳ¥ֳ¯ ֳ¡ֳ®ֳ₪ֳ£ֳ¥ֳ¸ֳ₪ ֳ₪ֳ®ֳ·ֳ¥ֳ¶ֳ¸ֳ÷
ֳ₪ֳ£ֳ©ֳ±ֳ· ֳ₪ֳ¸ֳ ֳ¹ֳ¥ֳ¯ ֳ¡ֳ®ֳ₪ֳ£ֳ¥ֳ¸ֳ₪ ֳ₪ֳ®ֳ·ֳ¥ֳ¶ֳ¸ֳ÷

ֳ¸ֳ¡ֳ© ֳ¹ֳ®ֳ¥ֳ ֳ¬ ֳ¹ֳ´ֳ©ֳ¸ֳ  ֳ¦ֳ¶''ֳ¬ ֳ®ֳ¦ֳ·ֳ°ֳ© ֳ¶ֳ£ֳ©ֳ·ֳ© ֳ¡ֳ¸ֳ±ֳ¬ֳ¡
ֳ¸ֳ¡ֳ© ֳ¹ֳ®ֳ¥ֳ ֳ¬ ֳ¹ֳ´ֳ©ֳ¸ֳ  ֳ¦ֳ¶''ֳ¬ ֳ®ֳ¦ֳ·ֳ°ֳ© ֳ¶ֳ£ֳ©ֳ·ֳ© ֳ¡ֳ¸ֳ±ֳ¬ֳ¡לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
תגובות קודמות: 1 - 2 -
22. מתוק מדבש 26-4-2012 16:55
* שי
שירה ממש מקורית שירה מהלב.

כל הכבוד
21. שמח 5-8-2010 15:31
* אסף
שמחה
20. ההעיקר ברסלב 6-12-2009 21:19
* יוסף
רק עבוד ה' בהלהבו
19. משוגעים 16-10-2009 14:11
* מתי
נמאססססססססססססססססססססססססס ממכםםםםםםםםםםםםםםםםם שום דבר אי אפשר להוריד פהההההההההההההההההההההה
18. הדיסק הכי יפה של ברסלב 26-7-2009 14:19
* סיגלית
זה הדיסק הכי יפה והכי מקצועי ששמעתי בברסלב ואני חושבת ששמעתי את כל הדיסקים של ברסלב כל הכבוד!!!17. יפה 15-6-2009 18:37
* אסתר
אשרינו שיש לנו רבא כזה...תזכו למצוות.
16. נחמד 7-6-2009 14:51
* תמר
שיר נחמד
15. סינגל מדהים על באמת. 24-5-2009 23:29
* אושרית


מי זה יצחק שפירא הוא שר גם באירועים?תודה רבההוא שר מדהים ועם אמת כזאת מיוחדת... נורא נחמד14. תמימות ופשיטות 21-5-2009 21:41
* רונית
כל כך תמים ויפה ממש ממש ברסלב אמיתי אהבתי ואני ממליצה לכל החברות שלי ולכל עם ישראל...
13. עריכה ומוזיקה עם שירה מיוחדת 20-5-2009 23:55
* קלמן


כל הכבוד לדני ממן וכל הנגנים התותחים.גם הגרפיקה מיוחדת ומרגשת.
12. ניגוני ברסלב מעוררים ומשמחים כאחד 20-5-2009 20:49
* נתנאל
מאד מאד יפה ומתאים מאד לשירי ברסלב11. נורא נחמד ואמיתי 19-5-2009 21:25
* חנה
10. גם אני מצטרף לממליצים 18-5-2009 21:43
* נתן
סוף סוף משהו על רמה בברסלב.
9. גדולללללללללללל 18-5-2009 21:30
* שמחה
דיסק משובח ומושקע באמת ממצה ומבטא את שירת ברסלב.

והכי יפה המקורות שמצורפים כחוברת באמת עבודה עם הרבה השקעה. תודה רבה והמשיכו לעשות חיל.

אנחנו אוהבים את ברסלב
8. אוטנטני ומרגש 18-5-2009 21:17
* אורית
אהבתי מאדלקחתי 20 בברסלב למכור ביישוב שלנו
7. יצחק שפירא תותח 18-5-2009 21:09
* זאבי
איי... איי... איי... יצחק שפירא הגדול מכולם והאורגינל מכולם.כל מילה בכתבה סוכר. תודה רבה לך יצחק!!!
6. מכור על השירה האשכנזית שלו 17-5-2009 17:50
* מרציאנו
אני ספרדי מבית אבל ממתי שהתקרבתי לברסלב אני אוהב מאד את השירים של ברסלב ובמיוחד את השירה של יצחק שפירא לא ידעתי שהוציאו עוד דיסק של זמירות שבת. אני יקנה עכשיו.
5. תודה רבה סוף סוף 17-5-2009 15:00
* אייל
כבעל תשובה וכמקורב לברסלב למעלה מ-15 שנה הצטערתי מאד שלא ידעתי לנהל שולחן שבת עם שירי זמירות ברסלב ואכן כבר מספר שנים שאת שולחן ליל שבת אני מנהל עם ילדיי בשמחה בזכות הדיסק הראשון - ניגון ונעימה ועכשיו מיד כשהתבשרתי על הופעת הדיסק החדש רצתי מיד לקנות ותודה רבה רבה...
4. קניתי את הדיסק והשמעתי לילדים 16-5-2009 21:50
* יענקי
ומעכשיו גם הם יוכלו להשתתף בזמירות שבת בזכות זה הם נהנים לשיר זמירות שבת קודש
3. היסטוריה בברסלב 14-5-2009 18:25
* חיים
קניתי כבר את הדיסק ואפשר לומר שחוץ מכל המעלות הנמנות בכתבה הרי שמהבחינה המקצועית ורמת הביצוע מדובר בעשיית צדק היסטורי לשירי ברסלב המקוריים והיפים...
תגובות קודמות: 1 - 2 -
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו » מתנה מ''שירת ברסלב'' סינגל להורדה: ''כי אשמרה שבת''

וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו
 · האזינו לרימיקס: הסינגל הפורימי של דייויד טויב "תמחה את זכר עמלק"
| יום שישי י' באדר תש"פ
 
 · פורים תש"פ: שיר חדש לדייויד טויב - "תמחה"
| מוצאי שבת ד' באדר תש"פ
 
 · להאזנה: ר' פנחס שיינברגר מארח את הזמר מנדי וייס - "להודיע"
| מוצאי שבת ד' באדר תש"פ
 
 · צפו: יוסף חיים שוואקי בסינגל חדש - "חזור בך"
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · האזינו: בני פרידמן שר בדנסקי – “כי יעקב”
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · צפו בקליפ: ‘הרחמן’ - גרטנר שר, מונה ניצח ו’מלכות’ השלימה את ההרמוניה!
| יום שישי ט"ו באב תשע"ט
 
 · צפו בוידאו: שלום פורת מארח את אבי מן ל”ברכה שביעית”
| יום שישי כ"ט באב תשע"ט
 
 · להאזנה: ענקי הזמר החסידי השאירו “טביעת אצבע” על אלבום מוסיקלי
| יום שני ב' באלול תשע"ט
 
 · “מרים אותי תמיד”: הלהיט החדש מבית מדרשו של רולי דיקמן
| יום חמישי ה' באלול תשע"ט
 
 · הלחן, קצבי. הביצוע, מרגש: האמנים החסידיים והדתיים מתאחדים בקריאת “שלום”
| יום חמישי י' בסיוון תשע"ט
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר